Jaga:     
Naisteleht

11 soovitust, kuidas tusatuju hetkega eemale peletada!

Ükskõik kui ideaalsed ka ei oleks meie sotsiaalmeedia fotod ja ükskõik kui palju me ei prooviks positiivset meelt säilitada, siis aeg-ajalt tuleb ette ikkagi ka selliseid päevi, kus tusatujul ei tundu lõppu olevat. Kui sina oled täna üks neist, siis vaata üle need 11 soovitust - ehk suudame halba tuju kas või natukenegi turgutada. Eriti halva tuju korral:

1. Mine väiksele jalutuskäigule. Vahel tahavad mõtted vaid argielust puhata ja aeg iseendale on aeg-ajalt igati oluline. Jäta telefon koju või pane hääletu peale ning mine kodukoha ümbruskonda avastama. Vaata ringi avatud pilguga ning püüa toredaid hetki märgata.

2. Või vaata fotosid sisekujundusest, kus on kasutatud taimi. Uuringud on näidanud, et selliste fotode vaatamine tõstab tuju!

3. Mine vanni! Mitte midagi ei mõju tujule turgutavamalt kui värske enesetunne ja lõõgastavalt soe vann. Pane küünlad põlema, haara käeulatusse lemmikjook ja puista vannivette vahustavat kreemi või meresoola.

4. Kuula muusikat. Tusatuju korral mõtle, mida sa võiksid hetkel vajada. Kui otsid motivatsiooni ja tunned end loiult, siis pane taustaks mängima enda lemmikmuusika.

5. Säti enda hoiakut. Vahel on enesekindluse taastamiseks vähe vaja: löö selg sirgu, rind ette ja lase õlgadel pisut taha vajuda.

6. Piserda parfüümi. On siililegi selge, et hea lõhn tõstab meie tuju! Ent aeg-ajalt kipume seda unustama.

7. Otsi välja huulepulk! Coco Chanel on öelnud: "Kui tunned end õnnetult, siis kanna huulepulka ja oledki võidutsemas!"

8. Telli enda lemmiksööki. Ega tusatuju korral pole tahtmist köögi poolegi kiigata! Seetõttu poputa enda meeli ja telli endale koju enda lemmikroog. Olgu selleks pitsa, sushi või midagi muud!

9. Jaga Instagramis mõnda naljakat pilti. Teed nii endal kui ka teistel tuju heaks!

10. Võta endale vaba õhtu! Kui halba tuju põhjustab suur töökoormus või lisakohustused, siis võta aeg maha ja tee mitte midagi! Viska end diivanile pikali, kata end mõnusa pleedi või tekiga ja vaata lemmikseriaale. Sa vajad aeg-ajalt enda väljalülitamist!

11. Tee endale mõnus kokteil! Alkoholiga või ilma, täpselt nii nagu isiklikud eelistused on. Ja naudi seda koos eelmise soovitusega!

Loe ka neid lugusid