Jaga:     
Sisuturundus | HealthClinic

Kaalukirurgia - 5 erinevat võimalust

Kõrge kehakaaluga tegelemisel toonitatakse, et kõige tähtsam on püüda oma elu muuta tervislikumaks läbi liikumise ja tervislikuma söömise. See kõlab loomulikult hästi, aga nagu iga muu terviseprobleemiga, pole mõnikord ka kõige ilmselgematest lahendustest kasu. Küsimusele, miks osad inimesed võtavad juurde isegi siis, kui järgivad ranget dieeti, puudub tänapäeval veel ühene vastus. Samuti peitub tihtipeale ülesöömise taga psühholoogiline probleem ning dieet ja treening ei pruugi siinkohal soovitud tulemusi anda, kuigi esmajärjekorras tuleb muidugi oma elustiili osas korrektuure teha, kui on kaldutud teelt kõrvale.   

Bariaatriline kirurgia on kõrge ülekaalu puhul suureks abiks, sest see ei anna ainult tõuget elustiilimuudatuseks, vaid aitab selle teelt erinevaid takistusi kõrvaldada.

Kirurgilised ja mittekirurgilised mao mahutavust piiravad protseduurid töötavad kõik samal põhimõttel – protseduuri järel saab vähem toitu süüa ja selle tulemusena võetakse kaalust alla. Kombineerides protseduurid professionaalse toitumispetsialistiga, on võimalik pääseda nõiaringist välja ning saavutada püsiv tulemus. Järgnevalt tutvustame 5te põhilist kaalukirurgia protseduuri.

Maoballoon

Maoballooni paigaldamine on mittekirurgiline lähenemine kaalu vähendamiseks. Protseduuri käigus viiakse endoskoobi abil kõhtu pehme silikoonist tühi balloon ja see täidetakse steriilse vedelikuga. Maoballoon jääb kõhtu hulpima ja tekitab täiskõhutunde kiiremini ning selle tulemusena süüakse vähem ja võetakse kaalus alla.

Maoballoon ei anna nii suurt kaalukaotust kui kirurgiline maovähendusoperatsioon, kuid annab hea tõuke protsessi alustamiseks. Oodatav kaalukaotus on 10-25kg, kuid tulemus sõltub väga suuresti sellest, kui palju tehakse koostööd toitumise korrigeerimise ning füüsilise aktiivsuse suurendamise osas. Kasutusel on kahte tüüpi maoballoone: 6-kuu balloon ning 12-kuu balloon.

Maobandaaž

Operatsiooni käigus paigaldatakse mao ülaosa ümber spetsiaalne meditsiinilise vedelikuga täidetav kummist maobandaaž. Võrreldes teiste bariaatriliste operatsioonidega on see protseduur kiirem ja turvalisem. Nagu ka maoballooni paigaldamise korral, on võimalik seda protseduuri tagasi pöörata, sest anatoomias ja seedeelundites ei tehta mingeid muudatusi.

Maobandaaži läbimõõtu sätitakse ja täidetakse vedelikuga vastavalt pastiendi vajadustele, korrigeerimise tulemusena muutub magu taas väiksemaks ning söödava toidu kogus muutub väiksemaks. Korrigeerimist tuleb teha järk-järgult, et organism ja magu harjuks uue olukorraga ilma probleemideta. Oodatav kaalukaotus on 40-50% ülekaalust.

Mao plikatsioon

Mao plikatsiooni käigus vähendatakse voltimise ja spetsiaalse õmblustehnika abil mao mahutavust. Magu on kitsam ja selle tulemusena saab korraga vähem toitu süüa. Protseduuri käigus ei ole vaja eemaldada mao osi ega kasutada võõrkehi, mistõttu on see protseduur viimastel aastatel populaarsemaks muutunud. Oodatav kaalukaotus on 30-55% ülekaalust.

Mao pikisuunaline resektsioon

Mao pikisuunaliseresektsiooni käigus vähendatakse magu vertikaalsuunas eemaldades selle mahust 60-80%. Niimoodi vähendatakse drastiliselt mao mahutavust ja edaspidi saab tarbida vaid väiksemaid toidukoguseid. Täiskõhutunne tekib kiiremini ja tulemuseks on suur kaalukaotus, oodatav kaalukaotus on 60-65% ülekaalust.

Antud operatsioonimeetodi osakaal maailmas teostatavatest kaalukirurgia protseduuridest on olnud viimastel aastatel tugeval tõusuteel ning tegemist ongi juba ka kõige laialdasemalt kasutatavama meetodiga.

Maost möödajuhtiv operatsioon

Maost möödajuhtiv operatsioon on olnud kõige populaarsem maovähendusoperatsioon maailmas, kuigi viimastel aastatel on eelistatumaks olnud eelpool kirjeldatud mao pikisuunaline resektsioon. Maost möödajuhtiv operatsioon on võrreldes eelnevalt kirjeldatud protseduuridega kõige keerulisem, kuid toob ka kõige järsema ja suurema kaalulanguse. Protseduuri käigus eraldatakse mao väike osa ja ühendatakse sinna külge peensool, mille abil juhitakse allaneelatud toit suuremast mao osast mööda. Antud protseduuri miinuseks on aga võimalikud toitainete imendumise probleemid. Oodatav kaalukaotus on 60-70% ülekaalust.

Kui olete ülekaaluline ja proovinud pikaaegselt erinevaid meetodeid kaalu alanadamiseks, kuid tulutult, soovitame tulla konsultatsioonile kaalukirurgia spetsialistide juurde, et leida Teie jaoks sobivaim lahendus. Vaadake lähemalt https://thehealthclinic.eu/bariaatriline-kirurgia/

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid