Jaga:     
Sisuturundus | HealthClinic

Ninaoperatsioon eeldab realistlikke ootusi

Nina korrigeerimine operatsiooni teel (rinoplastika) on üks nõutumaid, aga samas ka keerulisemaid ilulõikusi.

Oluline on leida ühine arusaam ilust

Esimene suur takistus operatsiooniks võib olla selles, et patsient ei kujuta ise täpselt ette, millist tulemust ta soovib. Kui palutakse endale lihtsalt ilusat nina, siis ei saa arst kindel olla, et tema arusaam ilust kattub patsiendi omaga. Sellepärast eelneb operatsioonile põhjalik konsultatsioon, mille käigus arst selgitab, mida on üldse võimalik teha ning millist tulemust ta soovitab. Igal kirurgil on oma ettekujutus ilusast ninast, sellepärast tasuks patsiendil tutvuda fotodega arsti varasematest töödest.

Isegi kui patsiendil on väga selge nägemus tulemusest – näiteks soovib ta endale Anne Hathaway või NataliePortmani nina – , ei pruugi see operatsiooni eesmärgiks sobida. Võimalik, et olemasolev „materjal“ on selline, millest patsiendi silmis ideaalset nina vormida ei õnnestu. Samuti peab arvesse võtma ülejäänud näo kuju. Nina, mis ühe inimese näos tundub olevat täiuslik, võib teises näos mõjuda hoopis kentsakalt. Kirurg oskab vaadata nägu kui tervikut ning püüdleb harmoonilise üldmulje poole, mis kokkuvõttes tagab parema esteetilise tulemuse kui üks just-nagu-ideaalne osa näost.

Lõplik tulemus on näha aasta pärast

Vastavalt sellele, mida soovitakse korrigeerida, kirurg kas eemaldab või lisab luud, kõhre ja nahka. Vahetult peale operatsiooni pole võimalik aru saada, milline uus nina olema hakkab, sest nägu on turses, silmade all verevalumid ning nina ennast katab plastik-fiksatsioon. Paari nädalaga turse alaneb, aga lõplik ninakuju on näha mitme kuu, võib-olla isegi aasta pärast.

Patsient, kes kaalub ninaoperatsiooni, peaks:

•             olema vähemalt 18-aastane, sest selleks ajaks on nina areng lõppenud

•             olema hea tervise juures

•             suhtuma operatsiooni võimalustesse realistlikult

•             varuma kannatust operatsioonijärgseks paranemiseks

•             arvestama, et iga operatsiooniga kaasnevad riskid (ehkki rinoplastika juures pole need suured).

Ilu on vaataja silmades

Kogenud kirurgid teavad, et tegelikult sõltub rahulolu oma välimusega rohkem enesehinnan¬gust kui peeglis avanevast pildist. Mõnda inimest ei häiri tema ebatavalise kujuga nina mitte sugugi, teisele aga tundub, et nina rikub mitte ainult kogu tema välimuse, vaid ka elu ja lootused õnnele, armastusele ja edule ning nina korrigeerimine on ainus viis seda muuta. Sellepärast püüabki kirurg enne operatsiooni aru saada, mis inimest õigupoolest segab ning iga arst soovib, et tema patsient oleks tulemusega rahul, nina korrigeerimine on keeruline operatsioon ning patsiendi jaoks suur muutus.

Meie kogemustel rajanev nõustamine tagab selle, et hiljem peeglis avanev pilt on just selline, nagu mõlemad pooled seda endale ette kujutasid. Soovitame tulla konsultatsioonile oma ala spetsialisti juurde, et välja selgitada, kas olete sobiv kandidaat operatsiooniks. Tutvuge lähemalt protseduuriga SIIN.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid