Lugejakiri

Lugejakiri | Rase tahtis lillepotiga ehituspoes pikali joosta 

Ohtuleht.ee, 29. aprill 2020, 10:56
Foto: PantherMedia/Scanpix
Kuigi piiranguid on riigis asutud leevendama, siis leiab Õhtulehele kirjutanud lugeja, et igaüks peaks siiski mõtlema, kas tal on ikka poodi asja või mitte. 

„Saan aru, et toidupoes käimisest ei saa loobuda. Kõik ei leia sõpra ega saa aega kullerile, kes toidu koju sulle tooks. Aga mitte ei saa aru, miks on rasedal praegusel ajal vaja minna ehituspoodi lilli valima... See pole ju vältimatu toode, milleta ei saa. Kui ma oleks rase, siis ei roniks ma taolistesse kohtadesse. Ka imikuga ei läheks, aga neid peresid on liikvel, kes ei pea paljuks beebiga poes kolada,“ kirjutab Egle pettunult.

Naise sõnul ei näinud rase klient üldse kehtestatud reeglitest hoolivat.

„Ta läks minu eest poodi, kus märkasin esimesena, et käsi ta ei desinfitseerinud. Pärast kohtusingi temaga lillesibulate vahes, kus ta pott käes mulle sisuliselt otsa jooksis. Jäin ehmunult vahtima. Kohe ei osanud reageerida, sest peas tiirles üks küsimus – miks ta üldse poes oli?“

„Tavaliselt räägitakse, et ega rasedus pole haigus. Nõustun, et rase peab kah oma elu saama elada. Aga hetkel on olukord teine,“ leiab Egle.

Egle jaoks oli see vahejuhtum tema sõnul lihtsalt üllatav, mistõttu soovis ta seda ka teistega jagada.