Lugejakiri

Lugejakiri | Ärge jätke väikelapsi õdede ja vendade hoida 

Ohtuleht.ee, 5. mai 2020, 11:31
Foto: PantherMedia/Scanpix
„Saan aru, et vanemad lubavad vanematel õdedel või vendadel pisematega tegeleda, aga kusagilt peaks minema ka mingid piirid,“ kirjutab 28aastane Meeri.

„Jalutasin enda lapsega õues, kui teisel pool teed märkasin, kuidas umbes ehk 6aastane tüdruk lükkas jalutuskäru, kus istus sees ehk aastane lapsuke. Oleks see siis olnud jalutamine, siis poleks see mu hinge kriipima jäänud. Asi selles, et see tüdruk jooksis selle käruga. Vahepeal suisa kartsin, et ta kukub. Mitu korda oli oht, et käru käib kummuli. Mingi hetk tüdruk seisatas, kummardas ja hingeldas,“ kirjeldab Meeri ohtlikke olukordi.

Naine üritas last hõigata, aga too ei kuulnud või ei teinud lihtsalt välja.

„Lapsevanem olla pole lihtne, aga lapsed on ikka vanemate vastutada. Tahaksin kõigile vanematele südamele panna, et teie lapsed ei ole ega peagi olema suutelised enda noorte õdede ja vendade eest hoolitsema ja vastutama. Seda kõike oli hirmus ei jälgida. Ja veel nii autotee ääres. Ma ei taha mõeldagi, kui kumbki lastest oleks viga saanud,“ muretseb ta, kas lapsed ikka terveks jäid ja ilusti koju said.

„Sa ei lubaks ju nii väikseid lapsi üksinda ujuma- miks sa lubad neid üksinda tiheda liiklusega tänava äärde?! Ärge saatke oma väikseid lapsi pisemate õdede ja vendadega õue jalutama. Minge koos nendega ja selgitage, kuidas ei tohiks käituda,“ rõhutab Meeri.