Inimesed

Lugu ilmus mais ajakirjas Tiiu

„Emme, sa tuled õhtul töölt, teed söögi valmis ja lähed arvutisse tööle. Millal sa meiega mängid?“ 

Kaire Jokinen, ajakiri Tiiu, 10. mai 2020, 14:29
Mullu oli Kristi nomineeritud Pärnu aasta naisettevõtja tiitlile. Foto ongi tehtud selle jaoks.Foto: Erakogu

Kunstnik-dekoraator, reklaamijuht, linnakujundaja, toimetaja – väga erinevatel töökohtadel töötanud Kristi Kuusmik-Orav, kes praegu on ettevõtjast fotograaf, peab varasemaid ameteid heaks elukooliks. 

Algul oligi fotograafia. „Nii kaua kui ennast tean, olen käinud, kaamera kotis ja pilte teinud. Selle pisiku istutas minusse ema, kes tegi alati fotosid,“ räägib Kristi. „Köögist oli tehtud pimik, aitasime vennaga tal seal öösiti pilte ilmutada.“

Kiviõlis sündinud Kristi elutee viis ta 1994. aastal Pärnusse kutsekeskkooli. Seal õppis Kristi kunstnik-dekoraatoriks. Kooli kõrvalt töötas ta Pärnu majandusühistus reklaamijuhina. „On huvitav fenomen, et olen võetud igale palgatööle, kuhu olen kunagi kandideerinud ja intervjuul käinud,“ muigab naine.

1996. aastal asus Kristi tööle Pärnu linnavalitsusse linnakujundajana. Elu muutus tollal Eestis tohutu kiirusega ja nii kandideeris ta Tallinnas kaubandus-tööstuskotta toimetaja kohale. 1999. aastal töötas juba rahandusministeeriumis avalike suhete spetsialistina ja õppis Tallinna tehnikakõrgkooli neljandal kursusel ehitusinseneriks. 

Edasi lugemiseks: