Lugejakiri

Lugejakiri | Töötajad pidid rahvamassi järjekorras korrale kutsuma 

Ohtuleht.ee, 7. mai 2020, 22:50
Käte desinfitseerimine.Foto: Teet Malsroos
„Olen nädalaid karantiinis elanud ja isegi toidupoes ainult üksikud korrad käinud. Kuna eriolukorda on leevendatud, siis otsustasin teha käigu ehituspoodi. Neid on Tartus mitmeid, kuid valisin ühe välja. Olin ebameeldivalt üllatunud, kuid mitte niivõrd poes, kui pigem inimeste ükskõiksuses,“ kirjutab Karla.

Mehe sõnul oli küll poel pandud välja silt, mis hoiatas, et poodi on lubatud vaid teatud arv inimesi, kuid mass trügis ja tungis hoolimatult sisse.

„Üritasin ise kõigist 2 meetrit eemale hoida, aga see polnud sugugi lihtne. Äriklientidele mõeldud kassa oli niivõrd ülerahvastatud, et inimeste vahel läks ütlemiseks. Keegi kommenteeris ka vahemaad. Mingi kisma oli, misjärel osad inimesed poest üldse välja löödi. Töötajad pidid kliente korrale kutsuma. Aga ka tavakassas ei peetud klientide vahel piisavat vahemaad,“ kirjeldab Karla.

„Ega poel on väga raske taolisi kliente kantseldada. Nagu mudilased jookseks kõik ühe kutsika peale – püüa sa neid takistada! Hiljem pandi poele kett ette, mille vahelt siis vastavalt poest väljuvatele klientidele alles uued sisse said. Eks mõnigi oli pahur. Pole lihtne eriolukorras poes töötada. Ja imestama paneb, et väheke paremad numbrid haigestunute osas on viinud igasuguse hirmu haigestumise ees. Ei mingeid maske, isegi käte desinfitseerimine näib olevat liiast. Kõige lihtsamat asja ei suudeta järgida. Kurb on sellist rumalust näha. Ma loodan meie kõigi pärast, et see meile tagasilööki ei anna.“