Lugejakiri

Lugejakiri | Kaugtööd tehes mõistsin, et ei suuda enam oma elukaaslase kõrvale jääda 

Ohtuleht.ee, 8. mai 2020, 10:53
Foto: PantherMedia/Scanpix
„Ma ei talu enam ta puudutusi ega suuda temaga ühes söögilauas olla,“ kirjutab eriolukorras kaugtööd teinud Tiiu, et tahab elukaaslasest lahku minna.

Naise sõnul kraaklevad nad üha enam. „Ma näen igas tema teos midagi ärritavat. Kuidas ta sööb, telekat vaatab või oma pesu kuivama sätib – see kõik häirib mind. Meil on erinevad huvid telekanalite osas. Mina vaataks dokumentaale ja loodussaateid, aga tema tahab ainult Vene telekanaleid vahtida. Ta õnneks ei usu kõike, mida seal näidatakse, aga tahab erinevast vaatenurgast näha uudiseid ja saateid. Jube häiriv!“

Ta ei eita, et ehk oli nende suhe juba enne eriolukorda kaldu ega pakkunud rahuldust, aga püsis usk, et ehk läheb paremaks. Enam Tiiu ei looda, kuid tekkinud on uus probleem. Tiiu suureks üllatuseks ei näe mees aga nende suhet üldse nii ebaõnnestununa. „Ta tahab minuga hoopis pere luua ja lapse saada,“ on Tiiu mehe ootamatust plaanist ehmunud.

„Ma üritasin viia juttu selleni, et äkki me vajaks muudatust ellu. Et saaksime edasist elu planeerida ja mõelda, mida tahame. Tema viis selle jutu lasteni. Me olevat punktis, kus just peaksime selle ette võtma. Kuidas me nii mööda saime rääkida,“ imestab Tiiu.

Nüüd olevatki nende argipäev selline, kus mees üritab pereelu edasi viia, aga Tiiu üritab mehe eest põgeneda. „Enam ei julge teemat tõstatada, sest kardan, et järgmiseks trumbiks on tal ettepanek abielluda. Aga last ma temaga praegu küll saada ei taha. Kui tagasi tööle pääsen, siis kavatsen temaga kusagil neutraalsel pinnal jutu uuesti üles võtta. Hetkel hoian distantsi, kuigi lihtne see pole,“ leiab Tiiu, et suhet alustada on selle lõpetamisest palju lihtsam.