Inimesed

Eestlanna vilditud koopiad lemmikloomadest vallutavad maailma 

Liis Ilves, 14. mai 2020, 06:40
NAGU ELUS: Lemmiklooma omanik saadab Evele võimalikult kvaliteetsed fotod ja selle järgi meisterdavad osavad näpud valmis elutruu koopia. Vilditud loomake aitab paljudel ka taevastele radadele lahkunud lemmikut meenutada.
Eve Teras leidis tulusa nišitoote – eritellimusel valmistatud lemmikloomamudelid. Vilditud loomad on eriti populaarsed ameeriklaste seas, kes soovivad taevastele radadele lahkunud lemmikust mälestist.

Vildimeister Eve (45) tutvus nõelviltimisega umbes 13 aastat tagasi tänu armsale juhusele. Nimelt tõi naabrinaine vilditud jänese Eve tütrele kingituseks. Naisel tekkis kohe huvi, kust selline nunnu jänkuke pärineb ja kuidas seda ise teha. Juba järgmisel päeval saigi naabrinaine koos nõelte ja villaga kohvile kutsutud ning õige pea valmiski Eve esimene vilditud loom – lepatriinu. Sellest hetkest sai viltimisest mõnus hobi.
Mõni aasta hiljem jäi naisele silma ülemaailmne suur käsitöökaubamaja Etsy, kus saab müüa enda käsitöötooteid. Mõte viltimishobilt tulu teenida meeldis Evele väga ja nii hakkaski ta selles suunas aktiivsemalt töötama. 2012. aastal avaski ta Etsys oma poe – ja tasapisi hakkasid ostjadki tulema.

Edasi lugemiseks: