Lugejakiri

Lugejakiri | Millal on viimane aeg saada lapsevanemaks? 

Ohtuleht.ee, 13. mai 2020, 10:37
Foto: PantherMedia/Scanpix
„Ma tean, et tahan last. Aga ma tahaks enda elus enne mõned asjad korda saada, kodu ehitada ja mõne kaugema reisi veel ära teha. Oleme mehega mõelnud, et oleme peagi selleks sammuks valmis,“ loodab Anu, et ta unistused täituvad.

„Mind piinab aga üks küsimus. Millal on meil viimane aeg lapsevanemateks saada? Saan aru, et minu bioloogiline kell tiksub halastamatult. Olen 39aastane, aga me tahame uuest aastast asja tõsiselt käsile võtta. Samas oleme ka arutanud, et äkki peaksime lapsendama. Just seetõttu, et ei tahaks lapse jaoks tulevikus mõjuda nagu ätid," muretseb ta.

Mida tähendab aga keskealisena lapsevanemaks saamine?

"Kui ma 40aastaselt emaks saan, siis laps lõpetab kooli, aga isa on tal juba pensionil. Minul jääks mõni aasta minna. Kuidas lasteaias vaadatakse vanematele, kes otsustanud perega natuke viivitada. Isegi naistearstile pole oma plaanist veel rääkida julgenud. Äkki vaatab viltu, äkki üritab ta mind veenda seda sammu mitte astuma. Perekoolis on küll naisi, kes pärast 40aastaseks saamist emaks saanud. Aga kõik räägivad oma lugusid väga pealiskaudselt. Kas peab paika, et ei jaksa lapsega mänguväljakul sammu pidada? Mul pole väikelastega senini kogemust. Olen küll ise heas vormis, aga äkki tõesti ei jaksagi beebiga öid üleval istuda. Või olen loonud hirmude najal suure tondi, keda tegelikult ei olegi olemas,“ uurib Anu nõutuna.

Kui sul on kogemusi, mida tahad Anuga jagada, siis kirjuta meile.