Müstika

MÜSTIKA | Šamanistlik pillimeister Tõnu ja toidulausuja Terje: elus on kõik võimalik – tuleb ainult osata küsida 

Sirje Presnal, 20. juuni 2020, 21:46
ŠAMAANIRAJATISED: Suurem osa Tõnu maagilisi šamaanirajatisi on valmis saanud talgute korras. Kõige esimene oli maagiline ring, siis tuli spiraal ja lõpuks labürint. Väesambad pandi püsti möödunud aastal.Foto: Martin Ahven
Kui enamikule meist eksisteerib maagiline realism vaid raamatukaante vahel, siis pillimeister Tõnu Talimaa ja toidulausuja Terje Partsi jaoks on see igas päevas tavaline.

Kitsalt metsateelt Vahesöödi talu õuele pöörates adun kohe, et tegemist on erilise kohaga. Kaks sammaldunud kivimürakat kummalgi pool teed on justnagu valvsad tunnimehed. Ma ei imestaks, kui soovimatu külaline nende vahelt üldse läbi ei pääsekski. Olen jõudnud maagilise realismi maailma.
Elumaja tagant paistab kõrge püstkoda ja sealsamas õue keskel laiub hiiglaslik kiviring – Tõnu on oma maadele rajanud väikese šamaaniriigi.
Vahesöödi talu sai Tõnu isa kingituseks kolhoosilt just vahetult enne Eesti iseseisvumist. «See maja siin sai ehitatud 1990ndate alguses. Toona ma neid labürinte ja spiraale siia veel ei planeerinud. Olin ikkagi põllumees, ehkki vaimsed teemad huvitasid mind juba sel ajal.»
Tõmmet paranormaalse ja seletamatu vastu on mees tundnud kogu aeg. «Poisikesest peale olen midagi otsinud. Vigala Sass oli mu naabrite sõber ja käis seal vahel külas. Kui naabrinaine rääkima hakkas, mida Sass tegi ja rääkis, tundus see maailma kõige põnevam asi üldse.

Edasi lugemiseks: