Kultuur

LUGEMISSOOVITUS | Kas tõde on alati see, mida arvame olevat 

Andra Nõlvak, 29. mai 2020, 10:14
Foto: Andra Nõlvak
Colleen Hoover on tuntud oma armastusromaanide poolest. Hiljuti kirjutasime tema raamatust „Kõik su täiuslikkused“, ent tema triller „Petlik tõde“ avab kirjaniku täiesti uuest küljest ja üllatab tõeliselt.

„Petlik tõde“ (Pegasus, 2020) on sisemist õõvastust tekitav, ent samas nii kaasahaaravalt neelav teos, et seda on keeruline käest panna. Lowen Ashleigh on kirjanik, kes püüab läbi lüüa kuid on pankroti äärel. Siis tehakse talle aga uskumatu pakkumine kirjutada lõpuni menukirjanik Verity Crawfordi raamatusari. Autoõnnetuses raskelt viga saanud Verity ei saa seda ise teha. See, mis hakkab lahti rulluma Crawfordide majas, on kohati nii šokeeriv, et ei kannata päevavalgustki.

See on lugu tõest. Tõest, mis on iga inimese jaoks erinev ja täpselt selline, nagu nägija seda näha tahab. See on lugu armastusest ja sellest, milliseks see muutuda võib, kui päike loojub.

Hoover on suutnud raamatu kirjutada niivõrd kaasahaaravalt, et seda on keeruline käest panna. Isegi kui kell on juba kaks öösel. Ent samas, kui osav on ta kananaha ihule toomises ja judinate tekitamises.

Ja milline lõpp! Et mitte rikkuda lugemisrõõmu, siis ütlen vaid üht – see ei valmista pettumust!

Samal teemal

22. mai 2020, 16:16
LUGEMISSOOVITUS | Lugu, mis paneb meid mõistma, kui hindamatud on kõige lihtsamad asjad elus
15. mai 2020, 15:15
LUGEMISSOOVITUS | Mida tähendab päriselt lubadus „nii heas kui ka halvas“
8. mai 2020, 20:39
LUGEMISSOOVITUS | Natuke ka kassiraamat
24. aprill 2020, 19:23
LUGEMISSOOVITUS | Kui naine väsib häbi tundmast, saab temast see, kes ta päriselt on