Suhted

7 lauset, mida sa ei tohiks kunagi oma kaaslasele kodusel perioodil öelda 

Naisteleht, 11. juuni 2020, 15:03
Foto: Priscilla Du Preez / Unsplash
Kuigi isolatsioon on läbi, on mõistlik ikkagi rohkem kodus püsida ja vähem väljas käia. Pikalt kodus olemine võib tähendada aga seda, et tekivad omavahelised hõõrumised. Ühtlasi saabub ka tõehetk – kas keeruline olukord on teid lähendanud või vastupidi, lahku tirinud.

On aga oluline osata pidurit tõmmata ja mitte õli tulle valada. Seega, on lauseid, mida ei tohiks kunagi öelda...

1. „Ma teen palju rohkem süüa kui sina, seega sina peaksid pesema kõik nõud!“

Asi ei peaks kunagi olema võrdset tööjaotuses vaid selles, et te mõlemad üritate teise inimese jaoks rohkem teha. Eriti kui te olete kogu aeg kodus. Näita oma paarilisele, et sa tahad, et teil mõlemal oleks koos kodus hea olla, ja tee mõni asi tema eest ära, ilma et ootaksid otseselt midagi vastu. See näitab head tahet.

Selle asemel, et teda rünnata vähese toidutegemise pärast ja seetõttu panna talle mingi muu kohustus, lausu parem: „Ma tean, et sulle ei meeldi süüa teha, seega ma teen enamiku toite, et me saaks vähem väljas süüa. Kas sa võiksid nõusid pesta, siis ma ei tunne ennast nii rakkes kogu aeg?“

2. „Sa ei ole mitte kunagi minu jaoks olemas, kui mul vaja on!“

„Mitte kunagi“ ja „alati“ on süüdistavad väljendid, mis eitavad kõiki neid kordi, kui su partner on sinu jaoks midagi teinud ja ohvri toonud. Mõtle sellele, kui teinekord talle selliseid etteheiteid teed. Pea meeles ka seda, et teil on erinev armastuse keel ja te märkate erinevaid asju.

3. „Kui sa mind päriselt armastad, siis sa...“

„Kui sa mind päriselt armastad, siis sa tuled täna minu sõpradega välja“ või midagi muud sellist ei tekita süütunnet. See on inetu survestamine, mis ei vii mitte kuhugi. Selleks, et enda arvamust ja nägemust asjast päriselt edasi anda, on ka ilusamaid viise. Ütle näiteks nii: „Mulle väga meeldiks, kui sa tuleksid minu sõpradega täna välja!“

4. „Sa oled hull!“ või „Rahune maha!“

Kellegi hulluks nimetamine ei ole kunagi hea mõte. Samuti kui sa ütled, et teine inimene peaks maha rahunema, sest tihti juhtub hoopis vastupidine – ta läheb veel tigedamaks. Ja tõenäoliselt on sel mingi põhjus, miks ta ärritunud on.

5. „See pole suur asi!“

Meil kõigil on endiselt keerulised ja ärevad ajad. See, et su kaaslane millegi pärast muretseb, on okei. Küll aga ei ole okei, kui sa tema muresid ja negatiivseid emotsioone pisendad ja neid millekski ei pea.

6. „Issand jumal, lõpeta... (lisa siia mõni väike häiriv harjumus) juba!“

Kodus ninapidi koos olles hakkavad teid üksteise juures tõenäoliselt väikesed ja mõttetud asjad häirima. Stressi ja ärevuse ajal võivad need meid veel rohkem häirida kui muidu. Teisele seetõttu nähvata ei ole siiski ilus.

7. Vaikus

Vaikimine ei tööta kunagi ja see viib lahenduseni jõudmise veel kaugemale. Lisaks on õhk elektrit täis ja kellelgi pole hea olla. Seega – räägi alati!