Pere ja lapsed

Kasuks kõigile lastevanematele! Instagrami konto, mis aitab rahulikuks jääda 

Naisteleht.ee, 31. juuli 2020, 11:39
Foto: Unsplash
Vahel tundub, et Instagram on kõikvõimas ja sealt leiab kõike. Nüüd on seal uus konto, mida kõigil lastevanematel jälgida tasuks.

Konto „jesslapsed“ on loodud selleks, et pakkuda võimalikke lapse arengust lähtuvaid sõnalisi lahenduskäike kõigele, mis lapse kasvatamisel frustratsiooni ja segadust võib tekitada. Näiteks käsitletakse seal teemasid: väiksema õe-venna sünd, mänguasjade jagamine, lapse ees vabandamine, lapse nähes vaidlemine, toiduga pirtsutamine, löömine ja nii edasi.

Konto taga on aastaid lasteaiaõpetajana töötanud ning süvitsi just laste vaimse tervise, nende emotsionaalse ja sotsiaalse arengu ning psühholoogiaga tegelenud õpetaja.

„Filoloogina asetan suurima rõhu just keelelisele kasvatusele ehk usun, et sõnadega on võimalik kõike suunata, parandada ja kinnitada. Kallistused aitavad ka, loomulikult,“ kirjutab ta ise.

Lisaks ei pöörata kontol suurt tähelepanu laste vanusele – jagatud põhimõtteid saab rakendada juba väga varasest east, aga pole kunagi liiga hilja nendega alustada!