Ilu ja mood

5 asja, mis peaksid kindlasti sinu meigikotti kuuluma 

Naisteleht.ee, 3. september 2020, 11:36
Foto: Pexels
Kuigi on täiesti normaalne lahkuda kodust ilma meigita, tahavad kõik naised vahel end lille lüüa. Selleks pole aga alati vaja tervet iluarsenali. Piisab ka vähesest, et meigimaagiat luua!

1. Niisutav kreem

Meigi kandmine kuivale ja kestendavale nahale on sama, mis üritada värvida kuivanud ja pragunevat põrandat. Kauni pale loomiseks tuleb nahka korralikult niisutada.

Kanna õhuke kiht kreemi näole igal hommikul, pärast seda kui oled nägu pesnud, kuid see on endiselt niiske. Enne meigi pealekandmist lase kreemil täielikult kuivada. Enne magamaminekut niisuta nahka uuesti, nii ärkad hommikul säravamana.

2. Korrektor ehk peitekreem

Kui sind pole just õnnistatud absoluutselt veatu nahaga, on su näol kindlasti mõned laigud, tumedamad kohad, armid või tumedad silmaalused. Peitekreem aitab neid varjata. Peitekreeme on erineva struktuuriga – vedel, kreemjas ja pulgakujuline. Vedelad on neist kõige kergemad ja sobivad hästi kuivale nahale.

3. Läbipaistev puuder

Meik peaks välja nägema loomulik ja vaevata tehtud. Sellist muljet aitab luua läbipaistev puuder, mis kinnitab kõik kreemised tooted, ent ei anna juurde mingit tooni. Lisaks kontrollib see naha rasusust ja läiget, nii ei hakka sa päeva jooksul näost “higistama”.

4. Põsepuna/päikesepuuder

Põsepuna annab roosakad põsed ja terve välimuse – kuid ainult siis, kui leiad sobiva tooni ja kannad seda õigesti peale. See pole raske: sobita põsepuna oma nahatooniga, Mida heledam on su nahk, seda heledam peaks põsepuna olema.

Ära kanna seda põse keskele, kui sa just ei taha tsirkusega liituda. Järgi põsesarna joont ja kanna mööda seda. Põsepunale võid lisada veidi päikesepuudrit, et nägu päikese käes säraks. Kanna seda ka ninale, otsmikule ja lõuakülgedele, et saada päikesest suudeldud välimus.

5. Ripsmetušš

Pikad ja tihedad ripsmed on ilumaailma must-have. Kui sul pole just kunstripsmed, on ripsmetušš hädavajalik.

Kui kannad ühe tušikihi ülemistele ripsmetele, saad loomuliku väljanägemise. Kui kannad lisakihid, muutuvad ripsmed dramaatilisemaks ja pilkupüüdvamaks. Veendu aga, et lased kihtide vahel tušil kuivada, muidu lähevad ripsmed tükki ja neid juba lihtsalt lahti ei saa.

Muidugi võiksid meigikotti kuuluda ka korralikud pintslid, huuleläige ja mõni meelepärane lauvärv, kuid ka eelkirjeldatud toodetega saab luua igapäevase ja kauni meigi.

Samal teemal

18. august 2020, 13:05
See unikaalne riideese aitab suvise garderoobi muuta sügiseseks!