PUHASTA PÕHJALIKULT: Päike soodustab rasu eritumist ja kui rasu õigel ajal pooridest välja ei pääse, püüab nahk sellest ise vabaneda, tekitades rasukorgist vistrikke. (Mati Hiis (Modell: Mari-Liis Lepik))
Jaga:     
Ilu ja mood

Suvine mure: rasune nahk (2)

Rasuse ja probleemse nahaga on suvel rohkem vaeva kui muul ajal, sest palavaga tekib rasu veelgi rohkem, ütleb kosmeetik Marika Freiberg. Tähtsaim on sellise naha hoolduses puhastamine, sest enamasti tekivadki probleemid vähesest või valest näohooldusest.

Rasune nahk toodab palju rasu, mis pole iseenesest halb, märkis Guinot’ koolituskeskuse kosmeetik Marika Freiberg, kuna rasu ülesanne on nahka tasakaalus hoida. Rasust nahka on oluline hoolega puhastada ja niisutada.

Selleks, et naha ainevahetus saaks normaalselt toimida, tuleb nahk hoida pehme ja sile. "Rasuse nahaga ei ole nii, et kuivatan selle ära, siis vistrikud kuivavad ka ära. Kui naha pind on liiga kuiv, siis altpoolt tulev rasu ei pääse välja, poorid ummistuvad ja on soodus pinnas vistrikute tekkeks," selgitas kosmeetik.

Kasuta froteekinnast või puhastuskäsna!

Tähtis on nahka korralikult puhastada, pestes seda nii hommikul kui õhtul kas spetsiaalse näopuhastusgeeli, seebi või vahuga. "Seda, et meik tuleb maha võtta, teab ilmselt igaüks, samas nahk korjab ka muidu enda külge päeva jooksul tolmu ja mustuse. See tuleb ära pesta, muidu muutub nahk paksuks ja see on soodne keskkond bakterite tekkimisele," hoiatas Freiberg.

Sellest, kui näole lihtsalt vett pritsida või seda puhastussalvrätikute või näopiimaga puhastada, ei piisa. Nii rasu kui ka pesemisvahendi jäägid tuleb korralikult maha pesta. Selleks on hea kasutada froteekinnast või spetsiaalset näopuhastuskäsna, mis ka masseerib, tõstes naha toonust. Pesuvahendit ei tohi kasutada liiga palju, piisab näpuotsasuurusest kogusest.

Pärast pesu puhasta nägu ka toonikuga

Pesuvahendist üksi siiski ei piisa. Freiberg soovitab nägu kindlasti toonikuga üle puhastada. "Toonik eemaldab viimasedki mustusejäägid, mis nahale on jäänud, samuti vee karedusest tulenevad jäägid. Siis on kõik üleliigne nahalt eemaldatud, ja kõik, mis välja pääseda tahab, saab seda ka teha," selgitas kosmeetik.

Puhastamise järel võiks kasutada probleemse naha seerumeid, mis pärsivad rasueritust ja vähendavad põletikku. Head on ka niisutavad või puhastavad maskid. Korra kuus tuleks nahka kindlasti koorida, aga seda mitte vahetult enne päikese kätte minekut ja ega ka mitte vahetult pärast päevitamist. Probleemse naha meigitooted peaks olema rasva- ja õlivabad.

Päike teeb naha paksuks!

Päevitades tuleb probleemsele nahale kindlasti kanda päikesekaitsekreemi ja kosmeetik hoiatab ka üle päevitamise eest. "Päike küll parandab ja hooldab nahka ning muudab selle hetkeks ilusamaks, aga liigne päevitamine produtseerib rasu," selgitas ta.

Probleemne nahk on kosmeetiku sõnul niigi paks, aga päikese käes muutub see veelgi paksemaks, kuna päike kiirendab naharakkude uuenemist. Sestap tulebki nahka kindlasti koorida, sest muidu ei pääse rasu välja ja tekivad vistrikud.

"Kosmeetikutel on alati eriti palju tööd just augustis ja septembris," ütles Freiberg. See näitabki ilmekalt, et pealtnäha parema efekti kõrval kuivatab päike nahka, suurendab rasu teket ning võib seeläbi hoopis vistrikke juurde tekitada.

Päikesekaitsevahendeid tuleks kasutada ka seetõttu, et vistrikulistel kohtadel on nahk õrn ja päikesekiirgus võib sinna jätta tumedad plekid ning nahka kahjustada. "Ei tasu karta, et päikesekaitsevahendit kasutades nahk üldse ei päevitu, tegelikult on paljudel neil vahenditel päevitamist soodustav komponent," rahustas kosmeetik. Kindlasti tuleb kaitsevahendid pärast päevitamist väga korralikult maha pesta, sest nahk higistab nende all.

Kord kuus kosmeetiku juurde!

Freiberg soovitab probleemse naha korral käia kord kuus ka kosmeetiku juures. Soodsam, kui ise kõik tooted läbi proovida, on asjatundjalt nõu küsida. "Tihti usaldatakse pigem kosmeetikaleti müüjat, aga nahatüüpi ja selle probleeme teadmata on raske hooldusvahendeid soovitada," kinnitab kosmeetik.

Freibergi sõnul ei tohiks mingil juhul vistrikke ise pigistama hakata. "Pigistamine on ammu moest, seda enam ei tehta. Tänapäevased tehnoloogiad võimaldavad nahka puhastada spetsiaalsete aparaatide ning kõiksugu kreemide ja aktiivainetega, tehakse ka happehooldusi. Kosmeetik ei kasuta vägivalda, seda ei pea kartma," rahustas Freiberg.

Kui vistrikud aga tõesti häirivad ja on näha, et see on haigus, tuleb minna arsti juurde. "Kosmeetik saab nahka hooldada, kuid arst peatab põletiku ja selleks on vaja rohtu," rõhutas Freiberg, et vistrikud võivad olla hoopis meditsiiniline, mitte kosmeetiline probleem.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid