Toit

Kaunviljad toidavad nii taimetoitlasi kui ka lihasööjaid 

Eha Laanepere, 20. juuli 2010, 07:00
PAJATÄIED HÜVA ROOGA: Kaarina Nauri toita olid joogalaagrilised, kellele kulusid pärast trenni igati ära herneste ja ubadega supid, vokiroad ja pasteedid.
Peenardele, põldudele ja turgudele ilmunud värsked oad ja herned pakuvad põnevaid väljakutseid toidulaua katmiseks.

"Taimetoitlasena annan mina hernestele-ubadele rohelise tule, sest need on tähtis valguallikas," kiidab ökomutt ehk mahedat eluviisi propageeriv kokk Kaarina Naur. Praegu taimetoidul olles saab ta aga aru, milline väärtus on peidus toitvates kaunviljades.

Kuni Kaarina oli veel karnivoor ehk lihasööja, siis ei osanud ta neist lugu pidada, heal juhul pani lambaliha juurde läätsed keema ja näksis vahel ema tehtud soolaube.

Möödunud nädalal oli ökomuti toitlustada rahvusvaheline joogalaager Paatsalus. Tema valmistatud läätsepasteeti sõid isukalt eestlased, soomlased, venelased, itaallased ja rootslased. "Nad tegid ka tugevalt trenni, kaks tundi järjest joogatasid. Linnainimesel läheb värskes õhus ikka ju kõht tühjaks," räägib ta rahulolevalt. Joogahuvilised laagrilised olid seekord taimetoidul, aga professionaalse kokana valmistab Kaarina peolaudadele vastupuiklemata ka kõik lihatoidud, mis on temalt tellitud.

"Paljud lihasööjad kardavad, et meie, taimetoitlased, jääme nälga," jätkab Kaarina. "Kuid ei me jää, sest ainuüksi kaunvilju – läätsesid, ubasid, herneid – on tohutu valik. Turul käies on mul alati väga suur kiusatus mingit kaunvilja osta või hangin neid otse talunikelt."

Kuivatatuna täidab kõhtu kogu aasta

Isegi kui pole parasjagu värske köögivilja hooaeg, on Kaarinal ikkagi hea varu kuivatatud kaunvilja. Kui kuivatatud kaunviljadest toidu valmistamiseks juba läheb, siis paneb ta korraga suurema koguse likku: "Praegu on mul kodus kuivainekapis näiteks nelja sorti ube, kikerherneid, tavalist Eesti hernest, kolme varianti läätsesid ja kikerhernejahu."

Ja üks purk tahhiinit ehk seesamiseemnepastat peab tal igal eluhetkel kapis olema, sest mine tea, millal tekib tahtmine sellest kikerhernejahust maitsvat võileivamääret hummust segada. Tahhiini on sel puhul möödapääsmatult vajalik maitsestaja.

Mida kaunviljadest veel valmistada saab? "Kõike!" hüüatab Kaarina. "Värskeid herneid saab panna salatitesse ja läätsesid kasutan ma igas versioonis nii lihtsalt keedetuna kui ka suppides, pajaroogades. Mu suured lemmikud on aga ikka herne- ja läätsepasteedid."

Kikerhernestest ja Eesti hernejahust annab teha indiapäraseid maiuseid. Tavalist hernejahu segab Kaarina aga hakkliha hulka sidusaineks, kui oma lapsele kotlette valmistab.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
jaane.tomps@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee