Kurgiviilud on tõpeoolest silmadele head. (Scanpix)
Jaga:     
Ilu ja mood

20 ILUMÜÜTI: loe, mis on tõsi ja mis väljamõeldis! (13)

Kas päevitamine ja hambapasta aitavad punnide vastu? Kas juuksed hakkavad pärast lõikust kiiremini kasvama? Loe, kui palju tõde peitub nendes ja teisteski ilumüütides!

Mõned ilunipid ringlevad maailmas juba aastakümneid, kuid kas neist on ka tolku või on tegu täieliku hookuspookusega, kirjutab Real Beauty.

1. Müüt: šokolaad tekitab vistrikke

Väljamõeldis: šokolaadi söömine ei põhjusta vistrikke, kuid on tõsi, et üksluine menüü võib nahka ärritada.

2. Müüt: kurgiviilud aitavad paistes silmalaugude vastu

Fakt: väsimusest paistes silmalauge saab tõesti natuke turgutada. Asja ajavad ära kurgiviilud, kuid põhimõttelist võid kasutada ükskõik millist jahedat asja. Sama hästi mõjub külmas vees hoitud lusikas. Külm ahendab veresooni ja alandab seeläbi paistetust.

3. Müüt: 8 tundi und aitab kilosid kaotada

Fakt: eksperdid soovitavad magada 8 tundi päevas, kuid kui see tundub võimatu, siis sobib ka 6-7 tundi. Loomulikult ei tarbi me magades kaloreid, kuid vähene uni võib mõjutada seda kui palju kaloreid sa päeva jooksul kulutad.

4. Müüt: mobiil võib vistrikke tekitada

Fakt: mobiiltelefonid on tõelised bakteripesad. Teadlaste sõnul katab keskmist mobiili rohkem pisikuid kui ukselinki või tualetipotti. Puhasta aeg-ajalt oma telefoni niiske (aga mitte märja!) lapiga.

5. Müüt: raseerimine muudab karvad paksemaks

Väljamõeldis: vastupidiselt väga levinud arvamusele ei muuda raseerimine karvu paksemaks. Enamik inimesi peab seda tõeks, kuna pärast raseerimist tagasi kasvavad karvad on nii lühikesed, et tunduvad hulga paksemad kui muidu.

6. Müüt: sõbranna meigi kasutamine on nagu pisikute vahetamine

Fakt: sõbranna huuleläiget või meigipintslit proovides saad paraja annuse baktereid. Ära sa sellesse ilmselt ei sure, kuid parem on siiski piirduda enda meigikotiga. Ja kaubamajas testreid proovides ole ka ettevaatlik.

7. Müüt: mõne üksiku vinni pigistamine ei tee midagi halba

Väljamõeldis: ürita oma nahk rahule jätta, eriti akne korral. Punni katki pigistades määrid rasu ja baktereid ka vistrikest vabale nahale. Lisaks ärritab pigistamine nahka ja poore.

8. Müüt: sagedane pesemine aitab aknet vähendada

Väljamõeldis: see kõlab küll tagurlikult, kuid näo liigne pesemine kuivatab nahka ja hävitab loomuliku rasu. Tulemusena hakkab su nahk korvamiseks veelgi rohkem rasu tootma. Pese nägu ainult kaks korda päevas.

9. Müüt: teejoomine võib hambad kollaseks muuta

Fakt: punane ja valge vein, limonaad, tee ja kohvi võivad kõik sinu säravat naeratust rikkuda. Kui oled usin teejooja, siis proovi seda näiteks läbi kõrre imeda, nii vähendad kokkupuudet hammastega.

10. Müüt: kakaovõi aitab venitusarmide vastu

Väljamõeldis: poeriiulid on täis kreeme, mis väidavad, et suudavad venitusarmid kaotada. Oleks tore, kui need tõesti seda suudaks, kuid paraku ei kaota venitusarme ükski kreem.

11. Müüt: lõhkiseid juukseotsi saab parandada

Väljamõeldis: õnnetuseks aitavad katkenud juukseotsade vastu ainult käärid. Hea uudis on, et õigete juuksehooldustoodete abil ei paista lõhkised otsad nii väga silma.

12. Müüt: päevitamine aitab vistrike vastu

Väljamõeldis: päevitamine muudab tõsised nahaärritused ja -kahjustused reeglina ainult hullemaks. Kasuta õlivaba päikesekaitset, et nahka ärritustest säästa.

13. Müüt: hambapasta kaotab vinnid

Fakt ja väljamõeldis: hambapasta sisaldab aineid, mis võivad nahka kuivatada, kaotades nii ka vistrikud. Kuigi see on tõsi, tekitab naha kuivatamine ärritusnähte, mistõttu tulemused ei kesta kaua. Kasuta spetsiaalseid tooteid, siis on asi kindel.

14. Müüt: selili magamine aitab kortse ennetada

Fakt: Ameerika dermatoloogide ühing kinnitab, et teatud asendites magamine tekitab nahale "unejooni". Ajapikku muutuvad need joonekesed aga päris kortsudeks, nii et maga selili ja hoiad oma näo kauem sileda.

15. Müüt: juuste 100 korda harjamine teeb need läikivamaks

Väljamõeldis: oleks see vaid nii! Mida rohkem sa aga juukseid kammid, seda rohkem karvu võid sa välja sikutada. Kammi pead siis kui vaja ja nii palju kui vaja.

16. Müüt: valge vein teeb hambad plekiliseks

Fakt: punane vein pole sinu hammaste ainuke vaenlane. Ka valge vein mõjutab sinu hambaemaili ja muudab selle nii kõigele plekke tekitavale vastuvõtlikumaks.

17. Müüt: juuste lõikamine paneb need kiiremini kasvama

Väljamõeldis: juuksed kasvavad omas tempos (tavaliselt sentimeeter kuus) ja lõigu sa neid palju tahad, kiirendada sa seda protsessi ei saa.

18. Müüt: ilutoodetel on aegumiskuupäev

Fakt: täpselt nii, ka sinu jumestustooted minetavad aja jooksul värskuse. Täpne aeg sõltub tootest. Siin on mõned tüüpilisemad:

Ripsmetušš ja vedel silmalainer: 3 kuud

Vedel jumestuskreem ja kreemjad lauvärvid: 6 kuud

Puuder, tahked lauvärvid, silmapliiatsid, huulepulgad ja -läiked: 2 aastat

19. Müüt: pilves ilmaga pole päikesekaitset vaja

Väljamõeldis: kahjulikud UV-kiired mõjutavad sind ka pilvise ilma korral.

20. Müüt: prillide vältimine tekitab kortse

Fakt: kui sa prille ei kanna, siis kissitad rohkem silmi. Ja kissitamine tekitab kortse. Nii et kanna oma prille ja päikseprille.

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid