Ilu ja mood

Tartus toimub Eesti esimene ehtefestival! 

Toimetas Anna-Liisa Mets, 10. juuni 2011, 08:45
 Mati Hiis
Täna algab Tartus Eesti esimene ehtefestival "Ilu asi", kus kahe päeva jooksul saab tutvuda ehtemaailmas toimuvaga.

Täna Tartu Loomemajanduskeskuses algav Eesti esimene ehtefestival "Ilu asi" tutvustab kahe päeva jooksul põnevaid ehteid ja nende autoreid, moekunsti, näitusi ja pakub võimalust kuulata Eesti ehtekunsti suurmeistri Kärt Summataveti loengut. Festivali põhiürituseks on laupäeval kell 11-18 toimuv "Edevuse laat".

Festivali idee autori ja ühe korraldaja Kerli Pajusaare sõnul sai ehetele pühendatud festivali idee alguse mõttest, et ehteid ei saa olla kunagi liiga palju. „Festivali eesmärgiks on üles leida ja kokku kutsuda Eestis tegutsevad kunstnikud, disainerid ja loomeinimesed, kes rakendavad oma oskusi ja säravaid ideid just ehtekunstis. Ehtefestivali iseloomustavateks märksõnadeks on traditsioonilised ja uudse materjalid, põnevad ja ootamatud lahendused, stiil ja originaalsus," lisas Pajusaar.

Reedel kell 11 avatava ehtefestivalil esitletakse nii moekunsti kui ka ehteid, avatakse mitu põnevat ehtenäitust, saab soetada Eesti kunstnike, disainerite ja loomeinimeste loomingut. Festivali põhiürituse, laupäeval toimuva "Edevuse laada" iseloomustuseks ütleb festivali teine korraldaja Laila Talunik, et „Kilinaid-kulinaid, glamuuri ja sära leidub siit igale maitsele, pakkujateks on meie oma andekad autorid."

Ehtefestivali korraldavad Tartu Loomemajanduskeskuses tegutsevad Kerli Pajusaar, Laila Talunik ja Helen Puistaja. Toetajateks on Tartu Loomemajanduskeskus, Tartu Kultuurkapital ja EAS.

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee