Ilu ja mood

Kaltsukast säästlikult stiilseks (22)

Eha Laanepere, 5. august 2011, 07:04
KUMB ON ŠIKIM?: Humana mannekeenil on seljas Vila seelik, Be Youngi kardigran ja teadmata brändi pluus, kaelas siidrätik ja käevangus komplektiga sobiv king (kokku 12,50 €). Fokin kannab Londonist vintage-turult ostetud pintsakut, mille perfektsus seisneb ülihästi istuvas lõikes. «Harukordne leid, selliseid asju tänapäeval lihtsalt enam ei tehta!» hindab ta. Pintsak maksis mäletatavasti kas 60 või 80 naela (52 või 70 eurot).  Joosep Martinson
Kui puhkuseraha laiaks löödud, aga šoppamishuvi ikka suur, siis peab otsima odavamaid võimalusi. Kas kaltsukas saab end stiilselt riide panna?

Sellise mõttega astusime koos Star FMi saatejuhist stilisti Ženja Fokiniga sisse Humana second handi. Fokin ei põlga kaltsukaid ka ise ära, vaid põikab neisse sageli sisse. Sama sageli külastab ta ülikalleid brändipoode, mõnegi palga on ta süümepiinadeta oma lemmikdisaineri Yves Saint Laurent´i nimel ohverdanud.

Kuigi kasutatud riiete poodide väljapanekud on kaootilised, nõudes pikemat tuulamist ja süvenemist, on neil Fokini silmis omad kõvad plussid. "Kunagi osati teha riideid!" õhkab ta korduvalt. "Pintsakute õlad istusid perfektselt ja 60ndatel muid käekotte ei tehtudki kui ainult ehtsast nahast. Ka ei tehtud riideid mõttega, et täna kannad ja homme viskad ära – seepärast on need ka hästi vastupidavad."

Praeguseid trende silmas pidades soovitab ta second hand´ide valikus pöörata tähelepanu 70ndatest pärit siidpluusidele: "Väike patšokk on jälle kuum märksõna!" Ajast aega kuum kaup on aga tolleaegsed nahkseelikud, mida leiab nii kaltsukatest kui ka turult.

"Vintage-poodide märksõna on rohkem 60ndate ja 70ndate asjad, nagu ilusad naiselikud kleidikesed ja käekotid," leiab stilist. "Ja kui pole vanamemme, kelle kohvrisse sobrama minna, siis maksab minna jahtima just vanaaegseid vintage-ehteid."

Kui vintage-asjadesse tasub suhtuda täieliku respektiga, siis kaltsukakaup tekitab Fokinil pigem ümbertegemise ideid: "Sa ei pea vaatama neid kui valmisriideid, vaid pigem selle pilguga, et mida neist annab teha."

Fokin nopib second hand´i seelikute seast välja ühe maani lillemustriga suveseeliku ning kukub unistama: "Sellest saaks suurepärase väikse kleidikese. See kõlbaks ka näiteks jakivoodriks – lased rätsepal teha klassikalise musta jaki ja paned selle voodriks. Jakki saad pärast kanda musta pliiatsseeliku või näiteks teksapükstega. Eriti šeff, kui jalas on ka kõrged kontsad – väiksed detailid tavaliselt loevad!"

Lillelise seeliku juures plaanipidamine jääb aga pooleli, sest Fokinile on juba uus aare silma hakanud. "Super! Väga lahe!" hüüatab ta võlutult beeži pitsmaikat imetledes. "Kõrgmoes on praegu kuum teema pitsmaika mingi kleidi peale õmmelduna!"

Peagi aga selgub, et ega seegi pitspluusike tema käes kääridest ei pääseks: "Lõikaks selle laiali ribadeks ja kataks nendega vot selle musta kleidi seal – kraenurgad ja varrukaäärised."

Lõpuks valib ta välja eriti trendikas värvigammas komplekti – sinepikarva seeliku, liivakarva kardigani ja valge pluusi. Need sätib ta selga Humana poe mannekeenile. "Seelik toob esile naiseliku kurvikuse ja herilasepiha," ütleb ta. Kaob kaupluse sügavustesse ja naaseb sinise kingaga, mille torkab mannekeenile käevangu. Kaela ümber saab daam kauni lillamustrilise siidrätiku.

See on siiski vaid üks variant rohketest võimalustest seda seelikut kanda. "Kui paned samale seelikule triiksärgi peale, tõmbad pihaosa vööga kinni, jalga paned kõrged kontsad või platvorm-kingad – saad kontoris käimise komplekti. Paned jalga baleriinad või sandaalid – võid minna sõbrannaga kohvikusse. Ja kui lähed randa, kanna sama seelikut koos tavalise valge maika ja plätudega."

Fokin rõhutab, et riietus peab baseeruma mingitel elementidel, mida lõhkudes ja uutmoodi üles ehitades saad tohutult eriilmelisi komplekte kokku panna. "Mängi oma riietega nii, et sul endal oleks lõbus!" soovitab ta.

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee