Toit

Euro hinda ei tõsta: 95kroonise prae eest 9,5 eurot ja 25kroonise supi eest 2,5 eurot (106)

Kõhukriitik, 19. jaanuar 2013, 07:49
NAGU KAKS TILKA VETT: Viikingite külas proovitud väike kalasupp suvel 2010 ja paar päeva tagasi. Esimese supi komponente Kõhukriitik ei mäleta, aga praegu pakutava koostisena seisab menüüs forell, porgand, porru, muna ja värske till. Foto: Teet Malsroos, Stanislav Moškov
Euro hinda ei tõsta, kinnitasid kaupmehed krooni kadudes. Võrreldes roogade hindu 2010. aastal külastatud toidukohtades sel kolmapäeval küsitutega, torkas Kõhukriitikule silma, et mõnes kohas on euro tõesti vaid koma kohta nihutanud.

Kohvik-restoranis Wabadus kaks ja pool aastat tagasi võetud eelroale – siiatartari sisaldavale Eesti taldrikule (90 kr) tundub kõige võrdväärsem valik Boeuf ? la tartar (8,50 €), enamvähem krooniaegse summaga veaks välja bruschetta valiku (6,50 €).

Suitsujuustusupile tomati-kapparisalsaga (65 kr) kõlab kõige sarnasemalt tomati-koriandrisupp sinihallitusjuustuga (5,40 €). Klassikalise lõhesupi saaks kätte 10 senti soodsamalt. Praadidest valis Kõhukriitik välja toona kaks külastajate lemmikut, mis polnud ka kalleimast hinnaklassist ehk marineeritud sealiha (95 kr, pildil) ja võikala-spinatirulli (150 kr). Sel kolmapäeval maksis odavaim ? la carte praad – chilli-mangokastmes kanafilee 9,50 € ning soodsaim kala – praetud tursk risoto ja valgeveini kastmega 11,50 €. Arvata võib, et just need kaks on ka külastajate lemmikud, sest kahe ülejäänud prae eest küsitakse juba 20 € ringis. Küll on vahepeal Wabadus hakanud pakkuma päevapraadi (5 €) ja kui 2010. aasta sügisel sai kunagise kuulsa kohviku Kultas ruumes seitset sorti kohvi, siis täna seisab menüüs üheksa kohvijooki. Muidugi on peale sortimendi kerkinud ka hind: näiteks masinakohv 20 kroonilt 1,9 eurole.

"Kui mõni eelroog ja supp välja arvata, siis sajakaga piirdudes tuleb ikkagi panustada päevapraele ehk 62kroonisele kanapajale," tõdes Kõhukriitik täpselt kolm aastat tagasi Kaukaasia restoranis Must Lammas käies. Aga kui toona pani pooleliitrise boržommipudeli eest küsitav 40 krooni kõrvu kikitama, siis täna küsitava 2,90 € peale ei liigu enam ükski lihas. Päevapraadi asendab nüüd 4käiguline päevabuffee (9,9 €).

Viikingite külas saab sama hinnaga päevapraadi

Erinevalt teistest Kõhukriitiku 2010. aastal külastatud toidukohtadest on Tallinna–Tartu 29. kilomeetril asuva Viikingite küla väekiri ehk menüü tänaseni muutumatuna püsinud. Vaid päevapraadi saab paar tundi kauem ehk kella viieni välja. Paraku sama stabiilne seis ei valitse hindade osas ja nii maksab toonane 25kroonine väike kalasupp 2,5 €, 78kroonine ahjualuste punnsuutäis 5,5 € ja 74kroonine sassis kirju kaagataja 5,5 €. Õnneks magustoidu – haldjapai – hind on kerkinud vaid 3 krooni ja päevaprae, mille eest vanasti küsiti 42 krooni, saab kätte sama hinnaga (2,70 €).

Menüü kalleim roog on endiselt kahele kuni neljale jõukohane härjakujulises savivormis küpsenud veisefilee, mille kõrvale käib tops mee-pipraviina, aga 444 krooni asemel maksab see nüüd 33 eurot ehk 179 krooni enam.

Põhjakal kulub varasemast kaks korda enam

"Uue toidukoha menüü pole pikk. Kolmapäeval leidsime sellest salati, pitsa, kaks praadi ja koogi. Tähelepanu väärib, et kõik road on valmistatud kohalikust hooajalisest toormest ja on üdini eestlaslikud," tõdes Kõhukriitik kaks ja pool aastat tagasi. Hoolimata sellest, et valik on vahepeal kaks korda kasvanud, kehtisid kuldsed sõnad kohalikkuse kohta selgi kolmapäeval. Paraku on vahepeal kaks korda kasvanud ka hinnad. Kui toona kuulus kalleima roa tiitel 80kroonisele lambakotletile kartuli ja kurgiga, siis nüüd jagavad sama tiitlit 12eurosed küpsetatud vutt ja praetud haug. Isuäratava piraka kohupiimakoogi sai toona kätte 25 krooniga, sel nädalal algasid koogi hinnad 3,2 eurost. Aga selle eest saab ka Põhjaka poiste vapilooma – Napoleoni koogi.

Tartus jõudis Kõhukriitk krooni lahkumisaastal "Sajakaga sööma" kahte kohta – GMP Plaza ärihoones paiknevasse Citysse ja ülikooli raamatukogu kohvikusse Gaudeamus. "Kuidagi ei õnnestu 100 krooni piire ületada. Ja portsud on nii vägevad, et isegi Mehhiko friikartulite väikevorm nõuab tohutut pingutust," tõdes Õhtuleht pärast kiirsöögikohas käiku. Too väikevorm maksis toona 32 krooni, täna küsitakse "tundmatu suuruse" eest üle kolmandiku enam ehk 2,90 €. Varasem 20kroonine kohvitops on aga tänaseks diferentseerunud 1 ja,1,90euroseks joogiks ning kui varem maksis kebab lisanditega 35 krooni, siis nüüd algavad ka kebabide hinnad 2,90 eurost.

Gaudeamusest on kahjuks toona Kõhukriitiku kiituse pälvinud pannkooginurk (15 kr kook) kadunud, kuid samas on kadunud ka toona tudengit peast haarama sundinud toitude hinnad.

Pärnu: 45kroonise jäätise eest 4 eurot

"Mõnusaks itaaliapäraseks õhtuks ühest sajakast päris ei piisa," pidi Kõhukriitik kaks ja pool aastat tagasi ühes suvepealinna menukohas – Itaalia restoranis Si-Si – tunnistama. Aga nälga ka ei jäänud, sest vähemalt kaks pastarooga – strozzapreti metsseasingi ja rukolaga ning paglia e fieno ubade, metsaseente ja sealihaga – sai kätte vastavalt 75 ja 85 krooniga. Praegu pakututest tunduvad nendega enim sarnanevat kaks 6,5 eurost ehk 102kroonist pastat (singi ja rukolaga tortelliinid ning ubade, juustu ja salaamiga tortellonid).

Säästuri rõõmuks kuulus menüüsse kolm 55–65 kr suppi ning kõige lihtsam pitsa – oliiviõli ja rosmariiniga focaccia – maksis 45 krooni. Täna tuleb säästuril piirduda 5eurose mereannisupiga ja odavaima pitsa – tomati, mozarella ja basiilikuga Margherita – eest välja käia 5,10 €. Ehk kui krooni ajal võis kaks käiku sajakaga kätte saada, siis nüüd alla 10 € enam välja ei vea ehk säästuri elu on priske pool kallinenud.

Prae hinnad, mis toona algasid 130 kroonist (selle eest sai vasikaliha suitsujuustu ja peekoniga), stardivad praegu 11 eurost ehk 172 kroonist (selle eest saab röstitud kanamaksa pataadi-pastinaagi püreega). Kaks Itaalia magusat klassikut – 55kroonine tiramisu ja 45kroonine gelato – maksavad mõlemad 4 €.

Heaks juhuks olgu märgitud, et erinevalt suvest saab praegu Si-Sis süüa ainult reedeti kella 17 ja laupäeviti kella 13.

Kõhukriitik

TOIMETAJA

+372 5199 3733
jaane.tomps@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee