Ilu ja mood

Mitme kreemipurgi asemel piisab ühest (11)

Silja Paavle, 5. aprill 2013, 07:00
UUSTULNUKAGA RAHUL: «See niisutab ja ühtlustab nahatooni, peidab pisemaid iluvigu ja omab kerget botoxi efekti,» arvab Sissy ilusalongi kosmeetik Marge Kustavson teadvat uue ilurelva populaarsuse põhjust. Foto: Tairo Lutter
Lõpuks ometi võivad naised kergemalt hingata – mitme kreemipotsiku asemel saab nüüd läbi ühega. Mitukümmend aastat aasia kaunitaride ja kuulsuste salarelvaks olnud BB-kreemid on saanud noorema ja tõhusama õe CC-kreemide näol.

Kui Eesti naistele juba tuttavate BB-kreemide nimi tuleneb ingliskeelsest väljendist blemish balm ja tähendab nahavigade palsami, siis CC on lühend väljenditest color correction või color control ja tähendab nahatooni ühtlustajat. Nagu nimigi ütleb, parandavad need nahavärvi ja -tooni, aga siluvad ka kortse.

Üks purk odavam kui mitu

Sarnaselt oma eelkäija BB-kreemidega ulatub ka ilumaailma uustulnuka saamislugu otsapidi Aasiasse.

"Nende idee tuleb Koreast, kus hakati BB-kreeme edasi arendama, et need kaitseksid ja niisutaksid nahka veelgi tõhusamalt ning kõige selle kõrval peidaksid ka iluvigu," räägib Keila Sissy ilusalongi kosmeetik Marge Kustavson.

Uued kreemid näevad ka põnevad välja – kui enamasti on kreemid valged, siis näiteks L´Oreali kreemid on üks lilla ja teine roheline. Kui esialgu võib tunduda vastumeelne kogu nägu näiteks rohelise kreemiga kokku määrida, ei maksa peljata, sest naha soojusega reageerides kohandub kreem nahaga sobivaks jumestuskreemiks. Nii on roheline CC-kreem mõeldud kuperoosa ja punetava nahaga kimpus olevaile, lilla muudab aga väsinud ja halli naha loomulikuks ja jumekaks.

"Vastandvärvide teooria on kosmeetikatööstuses vana tuntud asi, kuid seni on see kasutusel olnud pigem korrektorina, kreemi kujul pole sellist asja varem olnud," märgib L´Oreal Paris brändijuht Eestis Theresa Tarum.

Kui BB-kreemid on olemas juba pea igal kosmeetikabrändil, siis CC-kreemid jõuavad Eesti turule tasahilju. Marge Kustavson on siia jõudnud esimese, Ainhoa CC-kreemiga töötanud juba mõnda aega ja kinnitab, et naised on igati rahul.

"See niisutab ja ühtlustab nahatooni, peidab pisemaid iluvigu ja omab ka kerget botoxi efekti," pakub Kustavson kreemi populaarsuse põhjuseks.

Kindlasti aitab mitmetoimeliste kreemide edule kaasa ka see, et enamikul naistest napib aega hommikuti mitme ilutootega tegelda. Ning mis kõige olulisem – ühte kreemipurki osta on odavam kui mitut erinevat.

Pinguldava toime tõttu noortele ei sobi

Nii Kustavson kui Tarum kinnitavad, et uut kreemi võib kasutada nagu tavalist päevakreemi. Tõsi, Kustavson nendib, et kuivema nahaga naised tunnevad end paremini, kui kannavad enne imekreemi kasutamist näole ka niisutavat päevakreemi. Kuid jumestuskreemi pole küll enam vaja. Kosmeetik ütleb, et uus kreem toimib ideaalselt ka meigipõhjana ja mõnikord piisab sellest ka õhtuse jumestuse tegemiseks.

Tarumi sõnul on CC-kreemid üldjuhul oma eelkäijatest oluliselt kergema tekstuuriga, muudavad jume matimaks ning selle peale on väga lihtne näiteks põsepuna või päikesepuudrit kanda, ilma et peaks eelnevalt nahka puuderdama. "Et kreem on kerge ja imendub nahka pooride ummistamise asemel, nagu seda kipuvad tegema jumestuskreemid, sobib see hästi ka rasusemale nahale," lisab Kustavson.

Kerge pinguldava toime tõttu ei sobi kosmeetiku sõnul uus kreem noortele ehk nemad võiksid jääda BB-kreemide juurde.

"Aga 30–35vanustele naistele on see igati omal kohal. Eriti super tulemuse saavad need, kel on kuperoosne või armiline nahk," lisab Kustavson.

Olgu kreem aga kui tahes imeline – kosmeetik tuletab meelde, et õhtul tuleb nahka ikkagi korralikult puhastada.

Imekreemide sünnilugu

BB on lühend sõnadest blemish balm, mis tähendab nahavigade palsamit.

CC on lühend sõnadest color correction või color control, mis tähendab nahatooni ühtlustajat.

BB-kreem oli algselt mõeldud kasutamiseks pärast iluoperatsiooni – see on nahadefekte vähendav palsamkreem, mis ühendab endas hooldustoodete ja jumestuskreemi omadused ning kaitseb päikese eest. Kuna kreem osutus tõhusaks, hakkasid aasia naised seda iga päev kasutama.

Euroopasse jõudis BB-kreem Saksamaa kaudu, sest seal tehakse väga palju näo keemilist koorimist ja teisi noorendavaid kuure. Pärast seda kulub ära kreem, mis peidaks naha punetust ja samas ka hooldaks seda.

Kui BB-kreem sobib eelkõige noortele, siis CC-kreem on mõeldud küpsemale nahale.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
jaane.tomps@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee