Naisteleht

Naised tunglevad naiseks õppima (8)

Silja Paavle, 25. oktoober 2013, 07:00
Foto: Panthermedia/Scanpix
«Naiselik ja mehelik energia on kõigis olemas, kuid see võib olla alla surutud. Nende energiate tundmaõppimine ja arendamine on sageli uus ka neile, kes varem enesearendusteemadega tegelnud,» ütleb Ingrid Leinus, et viimasel ajal jooksevad naised lausa tormi kõikvõimalikele naiselikkusest kõnelevatele kursustele.

«Lausa üllatav, kui palju inimesi, kes varem neist asjust suure kaarega ringi on käinud, on teema vastu huvi tundma hakanud,» tõdeb Tartu rahvaülikooli koolitus- ja projektijuht Ingrid Leinus.

Tema sõnul on viimastel aastatel väga palju kasvanud huvi kursuste vastu, kus vaadatakse endasse, ollakse avatud ennast ja maailma uutmoodi nägema.

Enesearenguvõimalusi pakuvad rahvaülikoolid ja paljud koolitusega tegelevad asutused. Igaüks saab otsida endale sobivat lähenemist: kes tahab õppida mediteerima, kes kristallide kaudu oma väge kasvatada. Leinus ei salga, et nii tema kui ka rahvaülikooli kolleegid on naiselikkuse ja mehelikkuse teema populaarsuse üle veidi üllatunudki.

«Naiselikkusega seotud kursused juhivad naisi teadvustama, et nad on naised, mitte ainult inimesed,» räägib psühholoog ja holistiline terapeut Triin Hio.

Koos kolleegi Merliis Sulega juhendab ta Tallinnas poppi tervikliku naise loengusarja ning naise väe kursust Tartu rahvaülikoolis.

Aga just naisenergia on see, mis teeb inimese rahulolevaks, harmooniliseks ja muudab suhted lähedastega tõeliselt lähedaseks.

Hio räägib, et need kursused on mõeldud naistele, kes otsivad – nad ei pruugi isegi teada, mida nad otsivad või elus tahavad. «Aga nad tunnevad, et midagi on puudu, et olla täielikult õnnelik, rahulolev ja kontaktis oma väega. Tihti tullakse ka siis, kui suhe ei paku rahuldust ning otsitakse viise, kuidas suhet värskena hoida ka pärast pikki koosoldud aastaid,» kõneleb ta.

Leidnud õnne enda seest

Hio on naisenergiat enda sees kasvatanud ja loonud head tasakaalu mees- ja naisenergia vahel kolm aastat. «Ma oskan seeläbi rohkem elu nautida ja sellest mõnu tunda, ma olen õppinud armastama oma keha ja aktsepteerima oma seksuaalsust, olen õppinud vähendama kontrolli ja usaldama meest, elu ja iseennast. Olen õppinud olema õnnelik ilma põhjuseta ehk leidnud õnne enda seest,» kirjeldab Hio, mida head kolm aastat endas naisenergia kasvatamine kaasa on toonud.

«Kui enne olin vaikne hall hiireke, siis nüüd ma säran ja julgustan oma olekuga teisigi naisi. Olen enesekindel ja avatud suhtleja,» kinnitab ta.

Aigi Vahing: naised on muutunud agressiivseks

Kunagine telenägu Aigi Vahing, kes on samuti naiselikkuse kursustel osalenud, rääkis portaalile alkeemia.ee antud intervjuus, kuidas naiselik energia on muutunud.

«Olin ühel esilinastusel. Nentisin, et jube agressiivne mehelik energia. Matšo värk! Siis keegi ütles mulle, et saalis on peaaegu kõik naised. Kui hakkasin vaatama, nägin, et olidki. Noored, agressiivsed, hästi hoolitsetud, high-maintenance – nii-öelda kihvadega naised! See oli ehmatav. Pole ime, et naiseks olemist tuleb käia kusagil õppimas. Et mis on selle vägi ja voog ja ime ja võimalused. Ja pehmus. Ma ei hakka neid omadusi loetlema – neid nimetatakse nn pehmeteks väärtusteks. Millegipärast on sel minu kõrvus olnud alati halb kõla. Enam ei ole,» on Vahing veendunud.

Küpse naiselikkuse neli palet

Naiseks olemine nõuab sisemist tarkust, mida on hea kirjeldada nelja arhetüübi abil. Sündides on igas tüdrukus kõigi nende arhetüüpide alged olemas ning kodusest kasvatusest sõltub, millised neist jäävad inimest saatma ka täiskasvanuna ja milliseid tuleb juurde õppida.

Armastaja on mehele inspireerivaks muusaks kogu oma sensuaalse, müstilise, salapärase, nautleva, kirgliku, mängulise ja metsiku olemisega. Armastaja naudib elu kõikide meeltega – ta nuusutab ennastunustavalt roosiõit või kaneelisaia, naudib kinnisilmi iga šokolaaditükikest. Kui armastajat on naises liiga palju, võib ta muutuda n-ö prostituudiks või teises äärmuses jõuda nunnaseisusesse.

Kuninganna oskab suursuguselt «ei» öelda ja temast kiirgab väärikust, mis paneb inimesed teda sügavalt austama. Selline naine on julge ja külmavereline, kuid õiglane, enesekindel ja vaba. Ta näeb, mõistab ja juhib kõike. Oma elutarkuses oskab ta anda häid nõuandeid ning vaevata vestelda paljudel teemadel. Kuningannal on aga oht muutuda jääkuningannaks, kes üldse oma tundeid välja ei näita. Liialt keelates-käskides saab temast kuri kuninganna või hoopis ülitundlik printsess herneteral.

Perenaine tekitab kodutunde, annab lastele juured ja tiivad, loob ja hoiab traditsioone, hoolitseb puhtuse ja korra eest nii ruumis, suhtes kui ka iseendas. Ta teab, et kõigepealt tuleb iseenda eest hoolt kanda, sest rahulolematuna ei suuda ta ka perele midagi paremat pakkuda.

Perenaise varjuküljena võib temast saada näägutav kanaema, ja see on paarisuhtele kõige hukatuslikum. (Allikas: Merliis Sulg ja Triin Hio)

8 KOMMENTAARI

l
Lauri 25. oktoober 2013, 22:06
Jumal tänatud, et on ka mõistusega inimesi. Pseudo teemade atendajad eesotsas sookvoote taga ajavate persoonidega on lihtsalt elus pettunud ja ja nais...
(loe edasi)
N
... 25. oktoober 2013, 20:30
Nais- ja meesenergia olemust saab hästi visualiseerida suguelundite põhjal. Kui peenis on väljaulatuv ja vajab laengut, et erekteeruda, siis naise vag...
(loe edasi)
Loe kõiki (8)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
jaane.tomps@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee