. (AFP)
Jaga:     
Ilu ja mood

Igatsed säravat nahka? Siin on seitse sammu ideaalse nahani! (5)

Vähe on naisi, kelle nahk on sile ja särav nagu mõnes reklaamis, ilma et nad suurt midagi selleks tegema peaksid. Siiski saab naha olukorda parandada jälgides mõnda lihtsat reeglit. 

Esimene viga, mida tihti tehakse, on õhtul naha puhastamata jätmine, kirjutab Sofis Mode. Kuna magades kehatemperatuur tõuseb ning naha imamisvõime suureneb, on oluline, et nahk on puhas meigist ja päeva jooksul sinna kogunenud mustusest. Ideaalis peaks esmalt kasutama meigieemaldusvahendit, siis pesema nägu näopesuvahendiga ning lõpuks kasutama naha pH taset taastavat näovett. 

Vältimaks kortse, ebatasast ja hallika värvusega nahka peaks tegema lõpparve suitsetamisega. 

Kuigi vistrikud otsekui kutsuvad end näppima, siis tegelikult peaks nende pigistamist vältima. Armid ja naha värvilaigud on nii kerged tekkima. 

Kuigi näonaha koorimine lubab ilusat näonahka, võib liiga sage ja tugev koorimine seda hoopis kahjustada.

Aitamaks näokreemil paremini imenduda, tuleks kasutada mõnda näoseerumit. Ühtlasi on seerumitel nahka taastav toime.

Ettevaatlik peaks olema ka meigipintslite ja -svammide kasutamisega kuna tegemist on tõeliste bakteripesadega, mille elanikud pea meelega näopooridesse kolivad. Meigisvamme peaks vahetama pärast paari kasutuskorda ning meigipintselid pesema vähemalt kord nädalas. 

Ilusa näonaha saamiseks on oluine ka pidev päikesekreemi kasutamine. Kui suvel kasutab päikesekreemi enamik naisi, siis talvel seda ei tehta. Kindluse mõttes, ja kortsude vältimiseks, peaks seda aga tegema ka praegusel hooajal. 

5 kommentaari

O
ok  /   18:11, 12. nov 2013
magades kehatemperatuur langeb, mitte ei tõuse
O
ohh  /   19:05, 12. nov 2013
jälle üks mõtetu artikkel
H
heh  /   19:47, 12. nov 2013
tegelt mida vähem seda paska peale määrid, seda ilusam on nahk.
See artikkel selgelt kreemipoe poolt kallutatud. Ostke, ostke ostke...
M
Mann  /   07:15, 13. nov 2013
Kui ma pole päeval ennast meikinud, kas peaksin siis seda tegema õhtul enne magamaminekut? Et oleks millest nägu korralikult puhastada, sest muidu ju ilusat nahka ei saa.
Õ
õie  /   08:14, 13. nov 2013
õnneks ma ei ole eluaeg meiki kasutanud, mul on sündides saadik ilus nahk