Reisimine

Ihkad seiklust? Ööbi mullihotellis või kanna ööbimispaika ise kaasas (1)

Silja Paavle, 13. aprill 2014, 15:29
Mullihotell.Foto: Gunnar Siiner
Kui oled mööda Eestit rännates tavalistest ööbimispaikadest tüdinenud, vaata ekstreemsemate paikade järele – võimalus on ööbida nii uuenduslikus mullihotellis kui ka lihtsas metsaonnis.

Ööbi püstkojas

Matkakorraldajad pakuvad mitmepäevastel matkadel külalismaja asemel püstkojas ööbimist.

Näiteks korraldab pystkojamatkad.ee kanuumatku võimalusega püstkoda üles panna sobivaimas paigas metsa all või lagendikul. Seejuures saavad koja püstitamisel kõik ise kaasa lüüa.

Tore on see, et püstkotta mahub lahedasti kogu matkaseltskond – umbes 20 inimest. Et külm ära ei võtaks, tehakse koja keskele lõke.

Matka üheks osaks on ka öine tulevalve, mis annab aimu tänapäeval juba unustusehõlma vajunud nomaadlikust elustiilist.

Uuri lisa: pystkojamatkad.ee

Kanna hotelli ise kaasas

Tõsisemad matkasellid teadupoolest oma aega ööbimispaiga otsimise peale ei kuluta ja magavad seal, kuhu päevatee on neid viinud.

Matkapoodidest võib küsida selleks puhuks DD Hammocks tootesarja kuuluvat rippvoodid Travel, mille 2012. aasta mudelil on rippvoodi kui ka skauttelgi funktsioon.

Ehk – kui voodit ei saa puude külge siduda, saab seda kasutada ka telgina maapinnal. Ning mis kõige parem – ka sääskede pärast pole vaja muretseda, sest põhivarustusse kuulub ka moskiitovõrk.

Kui matkakotti voodisse kaasa ei võta ja see tuleb kuskile lähedusse vihmakindlalt eraldi paigutada, siis rippvoodi sisepinnal olevad taskud võimaldavad väiksemad asjad – telefoni, kompassi, dokumendid, taskulambi – hoida enda lähedal.

Alla 100 euro maksev rippvoodi on universaalne igal aastaajal – see on veekindel ning võimalus on juurde osta ka lisasoojendus.

Samas, kes plaanib minna matkama soojematesse maadesse, saab valida hingavast materjalist majutuspaiga.

Metsaonnid

RMK metsaonne on kogu Eestis ja need on kasutamiseks kõigile huvilistele. Metsaonnide ümbruses on loodusrajad, lõkke tegemise võimalus, sageli ka valmistehtud puud, magamislavatsid ja kuivkäimla.

Mis kõige toredam, metsaonnis ööbimine on tasuta ja kehtib reegel ? kes ees, see mees.

Et seltsis on segasem, ei keeldu tõelised matkasellid onni jagamast ka ootamatult sattunud inimestega.

Mullihotell

Üks omanäolisemaid ööbimispaiku on mullihotell, mis ufot meenutava plastpallina püüab tänavu pilke Saaremaal Pihtla vallas.

Oma külastajatele ühtaegu ekstreemset, kuid teisalt maalähedast kogemust pakkuv mull avatakse mais.

Mull on nagu telk – selles pole küttesüsteemi. Samal põhjusel on ka hommikueine ja pesemine korraldatud hoopiski mullist veidi eemal asuvas peamajas.

Tasub kõrva taha panna, et mullis viibimine annab erilise kogemuse just öösel ja võib lihtsalt juhtuda, et lummava tähistaeva tõttu ei pruugi sõba silmale saadagi.

Samuti ei ole mullihotellil püsivat asukohta – algselt Läänemaal asunud mullihotell kolis mullu Saaremaale ning vabalt võib juhtuda, et tuleval aastal leiab selle hoopis kolmandast paigast.

Mullihotellis ööbimine maksab P?N 99 €, R?L 119 € öö.

Uuri lisa: mullihotell.ee

 

Üheksa veidramat öömaja

  • Kanalisatsioonitoruhotell Austrias. Kanalisatsioonitorusse rajatud hotellis ööbimiseks tuleb pilet osta automaadist. Väidetavalt saab iga külaline maksta just sellise summa, mida ta soovib.
  • Jäähotell Rootsis. Ehitatakse uuesti igal talvel, sulab igal kevadel, sest hotell on tervikuna konstrueeritud jääst ja lumest. Kuid hotellis on seinad, inventar, mööbel ja tekid-padjad nagu igas teiseski. Isegi auto saab jäägaraaži parkida.
  • Metsaonn Rootsis. Kolarbynis saab sümboolse tasu eest ööbida maameeste rajatud metsaonnis.
  • Hotell päästepaatides. Haagis kanalitele ankrusse heidetud heleoranžid päästepaadid olid algselt osa kunstiprojektist. Nüüd saab nendes nautida seikluslikku puhkust, puhkepaketid sisaldavad elementaarset ellujäämiseks vajalikku magamiskottidest ja minimaalsetest toidunormidest.
  • Kapselhotell Jaapanis. Säästuhotellid Tokyos paigutavad oma külalised justkui pagasi hoiukappidesse. Nendes kambrikestes on siiski ruumi ka voodipesuks ja televiisorimonitoriks.
  • Koopahotell Türgis. Cappadocia piirkonnas meelitab turistide horde maastikul haldjaina kõrguvad koopakorstnad, millesse on nikerdatud hooneid. Teiste seas ka ­hotelle.
  • Ujuvad ja veealused hotellid Rootsis. Mälareni järvel ujuv Utter Inn hõljub Rootsi ühel suuremal järvel nagu üksik saar, mille pinnase all on magamistuba koos panoraampaneelides veealuse vaatega.
  • Hotell vanglas Inglismaal. Üheksa sajandit vana ja ajalooliselt keisrinna Matilda elukoht Oxford Castle on olnud kasutusel ka vanglana. Nüüd asub selles hotell ja kaubanduskeskus. Eestile ­lähim vanglahotell asub Lätis Liepajas. 19. sajandi lõpus ehitatud ja toona kogu tsaari-Venemaa üheks moodsaimaks peetud Karosta sõjaväebaasi kerkis 1900. aasta paiku ka vangla, mis oli kasutusel 1997. aastani.
  • Jurtahotellid Kasahstanis. Jurtad on Kesk-Aasia kultuuri sümboliks ning selles ööbimine aitab seda oma nahaga kogeda.

Allikas: matadornetwork.com

Samal teemal

27. mai 2017, 04:00
Seiklema: närvikõdi saad puu otsast ja vee pealt
14. juuni 2014, 16:00
Telk: parima peavarju leiad harrastajate telkide seast