Idusalati valmistamine. Pilt on illustreeriv. (Marianne Loorents)
Jaga:     
Toit

Eestis hakatakse valmistama idutoitu (5)

Sellel nädalal alustas tegutsemist idutoitu tootev ettevõte Idutoit OÜ. 

Idutoit on idandatud nisu põhjal valmistatud toode, millele on lisatud mesi, kuivatatud puuviljad, pähklid, seemned ning taimsed õlid. Idutoit ei sisalda suhkrut, konservante ega muid tehislikke lisandeid. Idutoitu ei töödelda termiliselt või keemiliselt. Kõik koostisosad on naturaalset taimset päritolu, teatas KredEx.

Toodangu säilivusaeg on 6 päeva.

Ettevõtte käivitaja Aleksei Kuznetsovi sõnul on idandatud seemnete põhjal valmistatud toit mujal maailmas väga populaarne.

"Eestis puudub hetkel võimalus osta idandatud seemnetest valmistatud toite. Eestlaste hulgas on aga üha rohkem inimesi, kes eelistavad süüa igapäevaselt taime- ja toortoitu. Soovime laiendada nende toiduvalikut pakkudes tervislikke ning Eestis kohapeal valmistatud idutoitu," ütles Kuznetsov.

Idutoit OÜ käivitamist aitas stardilaenuga rahastada riiklik finantsasutus KredEx.

3 kommentaari

A
Arvu  /   20:51, 21. aug 2014
Idu toitu olen ise ka juba proovinud aga ei saa aru mis see seede toit on.Oma mõistusega saan aru midagi mis on juba ära seedinud ja sellest vist pärast midagi tehakse.
E
ei nisule  /   12:01, 22. aug 2014
Sisaldab nisu, st. gluteeni. Hoidke eemale. Idandamine ei eemalda nisust kahjulikke valke.
Sööge kodumaiseid köögivilju, ülearetatud teravili ei ole inimtoit.
www.wheatbellyblog.com
T
Tohter  /   13:41, 22. aug 2014
Idutoit,idutoit,loen ja mõtlen,mõtlen ja ja loen,idud,kui idu saab valgust mis siis tekib,seda teab iga rumal.Valgust,valgust,tekib glorofüll ( chl ),läheb roheliseks.Ei,tuleb veel uurida,ülikooli päevikud lahti teha.Ühesõnaga,rahvas olge ettevaatlikud,täielik mürk,võib olla isegi eluohtlik.
A
Appi kui LOLL!  /   10:18, 26. aug 2014
Siiralt loodan, et Tohtri nime all ei kirjuta môni Eesti arst, sest siis hakkaks lausa piinlik kolleegi pärast. Esiteks - glorofüll kirjutatakse K-ga ehk KLOROFüLL ja klorofüll tekib kôikides rohelistes taimedes päikese valguse käes ega ole mitte kuidagi mürgine. Kôik salatilehed, nôgesed, naadid, basilikud, kapsad jne jne on klorofülli täis, aga ei ole kahjulikud. Teiseks idanevad idud ka pimedas ega vaja otsest valgust, vajavad niiskust. Kartuli teeb roheliseks mitte klorofüll aga solaniin ja see on tôsiselt mürgine. Aga nii kaua, kui nad kartuli idusid ei paku, on ka sellega kôik korras. Oleks siiras soov, et maailma paremaks muutmise huvides lollid inimesed ei kommenteeriks, vaid loeksid ja ôpiksid.
A
Ako  /   15:51, 26. aug 2014
Päris huvitav ülikool on olnud, päevikud ja glorofüll, gomadest rääkimata...

Loe ka neid lugusid