Ilu ja mood

Stjuardessid õpetavad, kuidas reisil laitmatu välja näha (3)

Anna-Liisa Mets, 17. oktoober 2014, 07:00
Joo palju jaksad, soovitatavalt juba paar päeva enne reisi.Foto: PantherMedia / Scanpix
Kui enamik naisi pärast lennusõitu parema meelega peeglisse ei vaata, siis stjuardessid suudavad ka pika tööpäeva lõpus endiselt säravad välja näha. Kuidas see neil ometi õnnestub?

Maailma parim näide selles vallas on Araabia Ühendemiraatide lennufirma Emirates Airline lennusaatjad. Daily Mail avaldas firma stjuardesside ja stjuuardite saladused, mis peaksid ka reisijatel aitama lennu välist värskust kaotamata üle elada.

Samal teemal

"Me õpetame oma lennusaatjatele, kuidas naha eest hoolitseda ja milliseid ilunippe mingites olukordades kasutada, et igal hetkel laitmatu välja näha," ütleb Emiratesi lennusaatjate koolitaja Helen Roxburgh, et tulevased meeskonnaliikmed õpivadki enne pardalepääsemist, kuidas oma välimuse eest kõige tõhusamalt hoolitseda.

"Nahakoorimine ja sagedased maskid on üks asi, mida me tungivalt soovitame, need aitavad jume värskena hoida. Lisaks peavad lennusaatjad pikkade reiside ajal mitu korda jumestust kohendama, kasutama näiteks silmaümbrusgeeli, mida võib kanda ka jumestuse peale. See aitab anda silmadele puhanud ilme," õpetab Roxbrugh.

"Lennusaatjad on meie firma visiitkaart, nad peavad reisijatele mõjuma hästi, et kaitsta meie brändi mainet. Neil on ainult üks võimalus, et jätta hea esimene mulje," ütleb Roxbrugh.

Niisuta, niisuta ja veel kord niisuta

Kõik Emiratesi töötajad on seda meelt, et iga reisija käsipagasis peaks leiduma taimepõhiseid kreeme, mis aitavad nahka kaitsta ja selle niiskustaset ka pikkade kurnavate lendude ajal säilitada. Samuti eelistavad nad kasutada nahasõbralikku mineraalkosmeetikat.

Mingil juhul ei tohi unustada naha niisutamist. Kogu lennu vältel niisutab Emiratesi pardapersonal huuli palsamiga ja kui pika reisi ajal on vaja teha värske meik, ei unusta nad kunagi ka kiiret nahahooldust: kasutavad koorijat, niisutajaid ja silmaümbrusgeeli ning alles seejärel kannavad nahale uue jumestuse. Mõistagi on nad andunud valgustpeegeldava jumestuskreemi kasutajad – valgustpeegeldavad mikroosakesed aitavad suurepäraselt väsimusmärke varjata.

Meik tuleks alati eemaldada alkoholivabade niiskete salvrättide või näoveega, väga hea on ka niisutava toimega meigieemalduspiim.

Liiguta end, et veri käiks

Pikad lennureisid mõjuvad halvasti ka vereringele, mistõttu Emiratesi kogenud lennumeeskond soovitab kindlate vaheaegade järel mööda lennukisalongi edasi-tagasi kõndida, et veri soontes jälle liikuma hakkaks.

Nõuandeid meestele

Nagu mainitud, on silmapaistvalt hea välimus ka Emiratesi stjuuarditel. Pärast habemeajamist soovitavad nad kasutada raseerimisjärgset õli, mis hoiab naha kaua hästi niisutatuna. Õli aitab vältida naha raseerimisjärgset ärritust ja silmatorkavat punetust. Habemeajamisvahu või -geeli pealekandmiseks soovitavad mehed kasutada klassikalist väikest pintslit, mis toimib ka koorijana, aidates vältida habemekarvade sissekasvamist.

Soenguvahud unusta ära

Võib tunduda uskumatu, kuid Emiratesi lennusaatjad ei viimistle soengut laki, vahu ega geeliga. Ainus toode, mida nad endale lubavad ja teistelegi soovitavad, on juukseõli – see hoiab juuksed piisavalt niisutatuna. Juukseid harjavad nad kindlasti puidust kammiga, see aitab vältida staatilist elektrit, mis võib omakorda soengu rikkuda.

Elektrit täis juuste vastu aitab neist niiskete kätega üle libistamine. Käte niisutamiseks sobib hästi puhas vesi, aga asja ajavad ära ka kätekreem või huuleläige. Nii saab üksikud turritavad juuksekarvad hästi kontrolli alla.

Joo palju jaksad, soovitatavalt juba paar päeva enne reisi

Pikkade lennureiside suurim probleem on organismis tekkiv vedelikupuudus, mis mõjutab naha üldist heaolu ja annab kohe tunda ka välimuses. Eriti kiiresti hakkavad kuivama käed, nägu ja küünenahad. Selle ennetamiseks soovitavad lennusaatjad reisi ajal palju juua. Kasuks tuleb seegi, kui juba paar päeva enne pikka lennureisi juua tavapärasest kõvasti rohkem vett ning puu- ja köögiviljamahlu. Eriti head on stjuardesside sõnul kurgi- ja kookosemahl.

Jälgi, mida sööd

Mõistagi on Emiratesi meeskond ammu kindlaks teinud, milline menüü pika reisi ajal kõige paremini sobib. "Muidugi vedelikurikkad toidud, näiteks puu- ja köögiviljad. Need pole head üksnes suure vedelikusisalduse pärast: need ei tekita ebameeldivat täiskõhutunnet ja annavad vajalikke vitamiine, et pikk tööots vastu pidada. Viljad sisaldavad palju olulisi antioksüdante, kiud- ja toitaineid," selgitavad lennusaatjad.

Joogipoolise puhul tuleks kindlasti vältida kohvi ja alkoholi, sest need viivad kehast vett välja. Samuti tuleb hoiduda töödeldud toitudest ja snäkkidest, juustust ja muudest toiduainetest, mis võivad tekitada seedehäireid ja gaase.