Inimesed

Lauljanna Airi Ojametsa õige elu ootab teda Indias 

Ragne Jõerand , 7. juuni 2012, 08:52
Airi OjamaaFoto: Kroonikas Scanpix
“Juba kuus aastat on mu elu olnud täis üsna raskeid katsumusi. Ühe astroloogi sõnul olevat mul koguni needus peal. Mine sa tea, mis on tõsi, aga ühte tean ma kindlalt: hiljemalt viie aasta pärast saan hakata elama elu, milleks ma siia ilma sündisin – uurima vaimseid õpetusi Indias.”

Tuntud lauljatari jutt võib kõrvalseisjaile tunduda liialdatud unistusena, kuid Airiga lähemalt tutvudes ja temaga vesteldes saab selgeks, et India on sellesse kaunisse blondi naisesse otsekui sisse kodeeritud. Temas on iidseid teadmisi Indiast ja selle kultuurist enam kui mõnes hindus.


Airi on õnnelik naine, sest ta on leidnud oma tee ja teab, kuhu ja kuidas see viib. Ometi ei ole see kõik tulnud talle kätte ilma vaevata.


“Juba kuuendat aastat maksan oma karmavõlgu. Selle aja jooksul olen kogenud palju ebaõnnestumisi, mis ometi kõik on viinud mind lähemale saamaks selleks, kelleks olen loodud. Palju jõudu vastupidamiseks on mulle andnud punase rubiiniga sõrmus, mida kannan vasaku käe nimetissõrmes. Punane värv tõmbab ligi maist energiat, samuti raha, mida me vajame oma unistuste täitumiseks,” selgitab Airi.


Paarisuhte karmast vaba


Rasked ajad on Airil aidanud üle elada Indiast pärit vaimne õpetaja, kellega Airi tutvus interneti vahendusel juba aastaid tagasi. Airi näitab oma vaimse õpetaja pilti, kes näeb välja nagu noor metsjeesus – püha ja maiselt kütkestav üheaegselt. Paratamatult tekib kaunist noort naist ja karismaatilist hindu pühameest koos nähes pähe patuseid mõtteid. Airit teiste arvamus ei häiri, sest tema on oma tunnetes kindel.


“Minu tunded tema suhtes ei olnud maised tunded, pigem suhtleks nagu ingliga. Tema olemus on nii vaba, nii puhas ja nii valgustav, et mitte midagi peale pühaduse ei mahu meie vahele,” tunnistab Airi.


Nii nagu me kõik otsime elus ikka ja jälle armastust, nii ei suutnud ka tookord isikliku elu probleemidele lahendust otsiv Airi mõista, miks see kõik temaga toimub. Vaimne õpetaja, kes küsimatagi aimas Airi meeltesegadust, vastas talle, et Airi on meestest lihtsalt välja kasvanud ega vaja enam paarisuhet, et oma karmat lunastada. Samas ei välistanud vaimne õpetaja seda, et Airi ei võiks soovi korral suhet nautida, kui ta peaks selleks vajadust tundma.


“Toona jäi see seletus mulle arusaamatuks, kuid mida aeg edasi, seda enam tunnen, et just nii ongi õige. Ja kohe kindlasti ei saaks ma olla suhtes hindu mehega, sest olen selleks liiga iseseisev,” tunnistab Airi, kel varasemast seljataga nii valus lahutus kui ka purunenud kooselu. Eraelu on teema, millel Airi pikemalt peatuda ei taha, sest talle on liiga palju alusetult haiget tehtud. Ka ei taha Airi avaldada oma vaimse õpetaja nime ja temaga kohtumise üksikasju, et kaitsta nii ennast kui ka oma õpetajat maailma julmuse eest. “See on minu elu ja minu valikud ja ma ei pea vajalikuks seda kõigiga jagada,” on Airi resoluutne.


13aastaselt joonistas oma tulevikku ette


Kuigi Airi teab nüüd, kus on tema “elu koht”, ei kiirusta ta ometi oma maist varandust Eestis kokku pakkima ja Indiasse kolima. Selle asemel ostis Airi endale hoopis uue korteri Tallinnasse ja asutas firma Golden Serpent Co OÜ.


Paratamatult tekib küsimus, miks siis nii, kui Airil on plaanis Eestist lahkuda. “Iga asja jaoks on oma aeg. Minu aeg Indiasse päriseks kolida pole veel käes. Kuigi olen vaba paarisuhte karmast, on mul siin siiski veel karmalisi sidemeid ja suhteid, mis tuleb enne läbi elada,” filosofeerib Airi elutargalt.


Tulise loomuga särtsakale naisele pole ootamine sugugi kerge, aga eks kannatlikkus on just üks neist õppetundidest, mis Airilgi veel omandamata ja mida ta oma vaimse õpetaja sõnul just siin ja praegu kõige paremini õppida saab.


Airi teab, kuidas näeb välja koht, kus ta Indias elama hakkab, küll aga ei tea ta selle koha nime.


“Need joonistused tegin ma 13aastaselt,” ütleb Airi ja otsib kapist välja pakitäie vanu pliiatsijoonistusi. Ühel neist on kujutatud graatsilist hindu tantsijannat, teisel suurt reisilaeva, kolmandal hindu jumal Shivat ja viimasel häärberit mägede, palmide, ookeani ja liivaranna taustal.


Kuigi toona 13aastane Airi ei teadnud, keda, mida ja miks ta just nii joonistas, nagu pildid välja tulid, on siiani kõik piltidel kujutatu tõeks saanud. Airi jumaldab india tantse ja tantsimist, ta laulab oma igapäevast leiba teenides reisilaeval ning talle on südamelähedane just hindu jumal Shiva.


Miks ei peaks siis täituma ka viimasel pildil olev ettekuulutus elust palmide ja päikese all, seda enam, et hiljaaegu nägi Airi prohvetlikku und, kus kaunis must kobra hammustas teda otse südamesse. Hindude uskumuste kohaselt tähendab kobrahammustus seda, et inimene on vaimselt kasvamas ja oma õiget eluteed pidi liikumas.


Samal teemal

23. detsember 2018, 12:50
FOTOD JA HARUKORDNE VIDEO INDIA PULMAPEOST | Airi Vipulkumar Kansar ja Vipulkumar Kansar tähistavad 6. pulma-aastapäeva