Inimesed

Hellekai juhatab erivajadustega noored loominguni 

Aive Antsov, 21. jaanuar 2015, 08:45
 
Sisearhitekti haridusega Hellekai Põldra (64) on viimased tosin aastat pühendunud ühiskonna nõrgemate aitamisele. Oma kunstitunnis leiab ta igas erivajadusega noores üles temale ainuomase loomepärli.

On inimesi, kes elavad hingelist ilu luues ja tunnetades, igasse päeva loomingut külvates ja seda arendades. Hellekai on selline inimene. Ta pöörab meelsamini tähelepanu valgusele, värvidele, ilule, luues nii vaimse külluse laineid.


Kohtusime Hellekaiga esimest korda sel sügisel Tallinna tugikeskuse Juks juubelinäituse avamisel. Pärnu maantee disainigaleriisse oli kogunenud palju inimesi, nende seas ka Juksi tugikeskuse erivajadusega noored. Nende loodud kunsti- ja käsitöö oli vallutanud kogu galerii. Hellekai oli selle näituse korraldusgrupi liige. Tugikeskuse õpetajate olemusest kiirgas palju armastust ja soojust. Oli kohati lausa üllatav tajuda, kui andunult võivad õpetajad oma abi vajavaid noori teenida.Sündinud kolorist!

Peale siidimaalide teevad minu noored ka pastellmaali, akvarelli ja joonistavad,” tutvustab Hellekai oma töötoa tegemisi. Naine ise on õppinud sisearhitektiks, kuid tema kunstiline ampluaa on lai. Kunsti on ta olnud kiindunud kogu elu. “Käisin Nõmme pioneeride maja kunstiringis. Kodus tegelesin vabal ajal kogu aeg kunstiga. Vanemad ehitasid mere äärde väikese suvila. Seal mere ääres metsa all olid mul papid ja paberid kaasas, akvarellid ka, ja kogu aeg maalisin mände.”


Hellekais kasvas kindel soov minna edasi õppima kunsti. Selleks läks ta juba 15aastaselt kunstiinstituuti ettevalmistuskursustele. Viis oma tööd komisjoni ette – kõik need männid, mida oli maalinud, ja ka lillepildid. Komisjon võttis Hellekai kursustele vastu. “Minu viimane juhendaja oli kunstnik Kaisa Puustak, kes küsis, mis eriala keegi tahab edasi õppima minna. Minu kohta ütles ta, et ma olen sündinud kolorist. Otsustasin minna õppima ruumikujundust, sest ka mu ema oli sisearhitekt. Saingi kohe esimese katsega sisse.”


Pärast lõpetamist suunati Hellekai tööle kunstikombinaati ARS. See töö istus talle. Sündinud koloristina tahtis ta alati teha midagi värvilist, tuua kujundustesse särtsu ja rõõmu. Näiteks kavandas ta Jõhvi kultuuripalee saali lava eesriide ja värvikad lavafoonid. Palju oli ka näitusekujundusi – näiteks valmisrõivaste ja kergetööstuse näitusi nii Tallinnas kui ka Moskvas.


Tema kogemustepagasisse kuulub isegi mõisa kujundamine. Pirgu mõis Raplamaal nõudis aastaid tööd, et leida sisekujunduses õige ja huvitav lahendus. Nüüd tagasi vaadates peab naine seda suurepäraseks perioodiks oma elus.Hellekai tegemisest pikemalt loe juba värskest ajakirjast Naised!Telli jaanuaris Naised kolmeks kuus (hind vaid 9,90!) ja saad kingituseks Kai Tamme raamatu “Avesta ja aarialaste iidsed saladused“
Vaata lähemalt www.kirjastus.ee/naised_jaanuar/

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee