Suhted

EESTLANNAST SEKSTURIST EGIPTUSES: "Mind pole iial paremini armastatud!" (312)

Marion Mänd, 25. aprill 2015, 07:00
Foto on illustreeriv.Foto: Scanpix/Age
"Ma käin siin rohkem, kui maal emal külas," tunnistab 48aastane eestlanna valehäbita, et Egiptus on tema teine kodumaa. Eestis on tal eestlasest abikaasa ja maja, Egiptuses üürib ta korterit, milles elab tema egiptlasest mees. Viimane on noor, aga töötu ja vajab peale peavarju ka pisut elamisraha.

Naine ei taha oma nime lehelugejatega jagada, et säästa end ja peret Eestis. Nimetagem teda siis Fatmaks – nii kutsub teda hellitavalt tema praegune šokolaadipoiss Egiptimaal.

Esimest korda käis Fatma Egiptuses üheksa aastat tagasi. Kõiki neid kordi, kui eestlanna on lennukist hingematvalt kuuma kõrbeõhku astunud, ei oska ta enam isegi kokku lugeda. Fatma elab nüüd peaaegu poole aastast Aafrikas.

Topeltelu sai alguse turismireisist Sharm el Sheikhi, kus külmast Eestist saabunud ja armastuses pettunud eestlannat ootasid ees tähelepanelikud ja ülisõbralikud egiptlased.

Esiti oli toona 39aastasele Fatmale, haritud ja toimekale naisele, selline tähelepanu võõrastav ja kohati suisa häiriv. Ebamugavustunne muutus millekski hoopis meeldivaks tänu Fatmast 10 aastat nooremale, igati trimmis Mohammedile.

"Tähelepanelik, lõbus, särava naeratuse ja tugeva käega mees," meenutab ta oma esimest seiklust. Iha ja kirge sütitav sarmikas Mohammed suutis Fatma tülli ajada sõbrannaga, kellega ta oli puhkama tulnud. Võitjaks jäi

Fatma, kes peab end sõbrannast leebemaks ja tagasihoidlikumaks. Peale selle – olgu see lõbuks või enamaks, on mõistetav, miks moslemimees eelistas põlveni ulatuvat seelikut kandvat

Fatmat, mitte minis hõljuvat sõbrannat.

"Mohammed tahtis mind seniks, kuni kosib naise."

Arglikud suudlused ja käest kinni patseerimised, ujumaskäigud ning kutse Mohammedi korterisse, mida noor mees jagas oma viie sõbraga… See oli alles sissejuhatus.

"Ma polnud sellist õnne isegi oma abikaasaga kogenud," meenutab Fatma laitmatut meest.

"Mohammed tahtis mind seniks, kuni kosib naise. Ta rääkis mulle kogu aeg tõtt. Kui ta vajas raha, siis ei valetanud ta, et keegi on peres haige, vaid ütles otse," selgitab Fatma, et sageli kasutavad sealsed noormehed seksturismi lõksu langenud naistelt raha küsimiseks lugu sellest, et peres on juhtunud õnnetus ema või siis mõne teise lähedasega.

Fatma ei varja, et andis Mohammedile raha, nii on ta käitunud oma järgmistegi meestega Egiptuses.

Fatma seiklus Mohammediga kestis seitse kuud. Siis naitus mees kohaliku piigaga ja nüüd kasvab tema peres juba kaks põnni.

Mohammedist lahkuminek tegi Fatmale muidugi haiget ning ta lohutas end paaril järgmisel kuul raha laristades ja noori armukesi proovides. Selle ajaga sai Fatma selgeks, et siirust ja ausust on keskeas valgel naisel Egiptuses raske leida. Kuid lõbu ja üürikest õnne kohtab kõikjal.

Fatmal on Egiptuses pikem romaan olnud viie mehega.

Üks neist suitsetas narkootikume ja pruukis alkoholi. Pärast Eestis veedetud paari kuud taas Egiptuse koju naasnud Fatma leidis eest kinnise koduukse. Härra oli lahkunud koos korteri eest jäetud üüriraha ja tagatisega.

Teine mees pidas korraga mitut vanemat naist. Seetõttu oli tal küll kallis auto, palju tutvusi ja korralikud lauakombed, aga Fatma jaoks natuke liiga tihe ajakava.

Abielu on lihtsamast lihtsam

"Pole just väga meeldiv, kui sulle hakatakse sositama, et eile käis su mees siin kohvikus ühe teise prouaga," teab Fatma omast kogemusest.

Praegu on tema armastatuks Karim, kelle keha ja pikad juuksed on Fatma sõnul varem nii mõnelgi Eesti näitsikul ja naisel külmavärinad ihule toonud.

Nad on koos olnud poolteist aastat ja Fatma usaldab Karimi siiani.

"Ta ei luba mul paljastavalt riietuda ja küsib, kui ma Eestist naasen, ega ma oma abikaasaga maganud," ütleb Fatama. Ta suhtub mehe nõudmistesse mõistvalt.

"Miks mul peaks siin peale tema veel meessoost sõpru olema?" leiab Fatma, kes on Karimiga koguni abielus.

Orfi abielu sõlmimiseks piisab mõlema tahtest, natukesest rahast ja advokaadist. Lahutada on lihtne: abielutunnistus tuleb puruks rebida ja ongi kõik.

See pole Fatmale esimene selline abielu ja ta on teadlik juttudest, et selle lihtsa paberi abil võib mees takistada tal riigist lahkuda. Enda kinnihoidmist

Fatma ei pelga, sest 36aastasel Karimil on kuurordist kaugel pere, kelle juurde ta paarikuiste vahedega nädalaks-kaheks külla sõidab. Fatma pole sellest küll vaimustuses, kuid ta teadis juba enne suhet Karimiga, et peab sellega leppima.

"Need paar nädalat aastas ei ole võrreldavad ajaga, mis me oleme koos," kinnitab Fatma. Karimil on väike äri, mis tänu

Fatmale ja tema eelkäijatele toob talle päris korralikku tulu. Kuid Egiptuses kehtib põhimõte, et raha pole kunagi liiga palju. Niisiis toetab Fatma ka Karimi peret ja sugulasi.

"Mõnele kohalikule piisab juba 30–40 eurost, et kaugel elavat peret toita," ei taha Fatma täpsustada, et kui palju ta mehele ja tolle perele raha annab.

"Ma järgin Egiptuses kohalikke norme ja üritan vältida teemasid, mis võiksid meid tülli ajada. Me suhe on päris harmooniline," leiab naine meretagusest abielust nii vaimset kui ka füüsilist rahuldust.

Eesti mees muidugi aimab

"Mu Eesti abikaasa teab, et mu sagedased pikad käigud Egiptusesse pole ainult liivaranna ning selge vee ja sooja pärast. Ta on kas leppinud või lihtsalt ükskõikne, aga see polegi oluline. Temaga pole ma maganud juba aastaid. Meil on vaid ühine nimi, vara ja rutiin," selgitab Fatma, et ta Eestis elaval abikaasal on olnud aegade jooksul samuti armukesi.

Lapsed on paaril piisavalt suured ja elavad juba mõnevõrra iseseisvalt. Abikaasaga ühiselt loodud äri toob normaalselt sisse – seetõttu võib Fatma lubada endale teist elu Egiptuses.

"Ma pole küll piltilus, kuid minus on endiselt seda, mida mehed otsivad," muigab enesekindel Fatma.

Aga ikkagi – milleks alustada armulugu, kui üks pool küsib raha?!

"Ma tean, et mingit igavest armastust ma Egiptusest ei leia, kas seda üldse kusagil on," jääb Fatma hetkeks vait ja tunnistab siis: "Egiptuse meestes on kirge, neil on oskusi ja nad on väga tähelepanelikud. Mind pole iial paremini armastatud!"

Ometigi ei tea Fatma, kaua ta suhe Karimiga kesta võib.

"Kui olen seksturist, siis olgu nii. Vähemasti ma tunnen, et ma tõesti elan ja naudin oma elu," kinnitab Fatma.

Neile eestlastele, kes teda selle loo kommentaarides salvata ja maha teha tahavad, ütleb Fatma, et ta on tõesti õnnelik. Ja lisab Egiptuse peale mõeldes kavalalt: "Ma ei ole kaugeltki ainus niisugune."

Küsimus giidile: "Kas siin saab seksi või ei?"

Kui enamasti kipuvad mehed parastama, et Egiptusesse lendavad seksijahile vaid naised, siis kogenud giidide mälusalvest leiab ka vastupidiseid lugusid.

Üks Õhtulehega rääkinud giid meenutab, kuidas kord sattus tema gruppi 40ndates sale ja sihvakas mees, kes peatus odavamat sorti hotellis, mida enamasti eelistavad boheemlased. Juba lennult, tõsi, vähe joobununa, saabunud härra oli lõbus ja hea suhtleja, seetõttu ei olnud talle liig pärida giidilt aru, kas ja kuidas võiks ta Sharm el Sheikhis öisteks vallatlemisteks kaaslast leida.

Giid selgitas, et tema ei tegele prostitutsiooni vahendamisega ja soovitas mehel pigem mõnda ööklubisse minna. Esimesel korral jutt sellega lõppeski.

Paar päev hiljem sai giid sõnumi, kus turist kurtis ebaõiglase elu üle: ta olevat juba mitu päeva päikese käes lebanud ja õhtuti klubides käinud, kuid armukest pole ikka veel leidnud!

Peagi järgnes ka kõne, kus isand uuris, kas ja kuidas saaks ära rääkida mõne kohaliku naise?

Järgmisel päeval pressis mees end giidi kõrvale ja küsis otse: "Kas siin saab seksi või ei?! Mis ma siis muidu siia tulin!"

Härra sai reisil siiski kõigilt korvi ja veel lennujaamas kojulendu oodates porises ta, et tegu on mõttetu reisifirma ja puhkusega, sest tema probleemile lahendust ei leitudki.

"Eks see giidiamet ongi nagu hunt Kriimsilmal: vajadusel pead olema ema, suhtenõustaja, tohter, lohutaja ja enamgi veel," muigab teenekas giid.

Samal teemal

25. aprill 2015, 07:00
Käsipagasiga reisides väldi liigse kola kaasavõtmist