Ilu ja mood

Kevadsuvine jalanõugiid – mida panna jalga nüüd? (3)

Eiris Teeveere, 2. mai 2015, 08:00
Südasuve lemmikud on gladiaatorid. Foto: Vida Press
Lõpuks ometi on käes aeg, kui saapad võib kappi puhkama panna ja jalanõu valik muutub veidi vaheldusrikkamaks. Just vaheldusrikkus on see, mis iseloomustab hästi selle hooaja jalatsitrende.

Kui möödunud kevadel ja suvel oli rõhk madalatel kingadel ja kontskingad olid justkui kõrvale jäetud, siis sel hooajal on kontskingad jälle moeareeni kõrgeimal astmel tagasi. Tõsi, madalad kingad ja sportliku välimusega vabaajajalatsid ei jää neist samuti kuigi kaugele maha.

Samal teemal

Moes valitsev 70ndate hullus ei ole puutumatuna jätnud ka jala­nõumaailma, mis tähendab, et just ikoonilised platvormtallad ja plokk-kontsad on need, mida trendijalanõude hulgas näeb kõige rohkem. Samas on kontskingade kõrval näiteks sama populaarsed ka kõikvõimalikud tossude sugulased. Kusjuures tossutrendide puhul on disainerid samuti ajas tagasi rännanud ja jäänud pidama 80ndatesse. Tõsi, selle kümnendi küllaltki silmapaistva roomiktallaga tossulaadsed asjad ei pruugi kõigile meeldida, mistõttu võib sportlikuma trendi järgimiseks kanda ka möödunud hooajal ülipopulaarseks muutunud jalga­lükatavaid vabaajajalatseid.

Tossude kõrval on aga tagasihoidlikum ja mõnevõrra naiselikum valik hoopis klassikalised peenikese kontsaga kingad, mida isikupärasemaks teevad kirjud värvitoonid, mustrid ja mitmesugused detailid. Näiteks pealt nööritavatest kingadest õhkub 70ndate hipiajastut, kuid samas ei jäta muljet, nagu oleksid ajamasinasse kinni jäänud ja on hoopis üliseksikas alternatiiv senistele peokingadele.

Kes siiski eelistab kõrgetele madalaid kingi, siis nende puhul on moekunstnikud saanud inspiratsiooni 60ndatel moes olnud teravast ninast.

Südasuve lemmikud on gladiaatorid

Kui päike veelgi rohkem soojendama hakkab, tasub jalanõud vahetada aga hoopis niinimetatud gladiaatorsandaalide vastu. Need on nimelt selle suve kõige trendikamad jalavarjud, mida võis moelavadel näha rohkem kui kunagi varem. Kusjuures, huvitav on seegi, et mõned aastad tagasi, kui mõned disainimajad ja kiirmoeketid gladiaator­sandaalidega välja tulid, nimetati neid kõige jõledamateks moeasjadeks, mida endale jalga panna. Nüüd ei tundu neile aga konkurenti olevat.

;