Inimesed

Teresa Mängel: Võluvitsakest pole ühelgi tervendajal 

Greta Kaupmees, 13. juuli 2015, 08:18
Teresa MängelFoto: Daisy Lappard
Teresa Mängel on naine, kel taskus Moskva rahvusvahelise selgeltnägemise ja energiateraapia akadeemia doktori kraad. Samast koolist on ammutanud teadmisi Eestiski populaarse Venemaa telesaate "Selgeltnägijate tuleproov" finalistid. Naine on Moskva akadeemia ametlik esindaja Eestis, sügisel lõpetab Eesti filiaali esimene lend.

Teresa juurde tulevad inimesed õppima erinevatel põhjustel. Näiteks et saada selgeks mõni nipp, mis aitab tavaelus, äratada ellu oma intuitsioon ehk selgeltnägemise ja tajumise võime, tervendada end ja/või teisi või koguni lahkunute maailmaga ühendust võtta, parandada elukvaliteeti, turgutada ärisid, terveneda ravimatuks peetavatest haigustest, harmoniseerida suhteid ning võidelda energiavampiiride, deemonite ja kurjade jõududega. "Ei ole kasu, kui kedagi puhastada ja kuu aja pärast on kõik jälle samamoodi. Porise tänava ääres seistes puhtaks jääda pole võimalik," selgitab Teresa ja lisab, et ei ole ravimatuid olukordi ega haigusi – vaja on vaid inimese enda tahet. "Pole ravimatuid haigusi – on ravimatud inimesed."

Samal teemal

Nõidade eetika
Teresa sõnul on ka nn nõidadel oma eetika. Kõige tähtsam reegel on Teresa sõnul see, et ilma luba küsimata või luba saamata ei tohi midagi vaadata ega midagi näppida. Universumis kehtib vaba tahte seadus ja seda peab austama. Teine eetikareegel, mille vastu paljud tervendajad eksivad, on see, et abiotsijale ei tohi kõike välja rääkida ehk siis teda ehmatada ja šokeerida. Tasapisi, kui inimene on valmis, võib viia kõigega kurssi ja aidata ta aste-astmelt parema elukvaliteedi poole. Inimene tuleb abi saama ja peab lahkuma parema enesetundega – kindlustundega ja lootuses, et kõik saab korda. Mitte masenduses, et kõik on kordades hullem, kui ta alguses arvas. Kolmas reegel puudutab tervendaja enda ego. "Näiteks ütleb tervendaja, et abiotsijale on peale pandud needus, aga ta ei oska või ei saa seda maha võtta. Võib ka nii olla, et tervendaja püüab seda teha, julgemata tunnistada, et ei oska seda teha."

Võluvitsakest pole ühelgi tervendajal
Tavaliselt pöördutakse terapeudi poole alles siis, kui viimane häda käes –terviseseisund viimasel piiril, pered lõhki, tööd läinud jne. Teresa näeb, kuidas mõnikord on inimesed aastakümneid endasse kogunud kibestumist, viha, kurbust ja pettumust, blokeeringuid ning sellega vigastanud oma organismi ja keha. Sotsiaaalne ühiskond on nõudnud oma osa ja me oleme varjanud, valetanud ja alla surunud oma tundeid, et teistest mitte eristuda. Sisemus aga soovib muud. "Kellegi või millegi nimel valemaski kandmine on meid ja meie vanemaid laastanud pikki aastaid ning piinanud haiguste ja stressiga," selgitab tervendaja. "Ühe korraga inimest korda teha pole aga võimalik. Ühe seansiga saab probleemi vaid ajutiselt eemaldada või siis hoopiski edasi lükata, mis hiljem aga kuskil mujal ja natuke võimendatumalt välja hüppab. Töö peab algama juurpõhjustest. Seestpoolt väljapoole. Haiguse tekitanud põhjus tuleb hingesügavustest üles otsida ja lõplikult lahendada ja sulatada. Nõustame abivajajat kuni pool aastat ja vahel kauemgi, et lahendatud saaksid kõik kõige-kõige sügavamad algpõhjused, et tagajärjest lõplikult lahti saada ja et see enam kunagi tagasi ei tuleks," selgitab Teresa ja lisab, et inimene peab oma otsused tegema ise ja valima, mida ta tahab ja vajab. "Tervendaja saab vaid aidata leida põhjused, mida inimene ise ei näe, soovitada, mis aitaks paremini ja kiiremini, saab suunata, anda valikuid ja lisainfot, toetada ja hoida võimalikult parimal rajal, kuni abivajaja saavutab soovitud tulemused ja on oma eluga rahul. Võluvitsakest pole ühelgi tervendajal."

Pikema loo Teresa Mängeliga leiad ajakirja Naised 9. juuli numbrist!