Reisimine

Kuidas reisida võimalikult soodsalt

Liina Metsküla, 1. august 2015, 08:00

15 KOMMENTAARI

k
Karl/ 4. august 2015, 12:16
See traffel.com on eestlaste idufirma tehtav uudiskiri, olen nende tellija juba mitu kuud. Sain sealt Lufthansa piletid Tallinnast Hong Kongi ja tagasi 305 euroga (aga selle reisi aeg pole veel kätte jõudnud). Vend käis nende pakkumisega mais Tallinnast New Yorgis KLMiga, maksis vist 330 eurot edasi-tagasi lennu eest. Olen märganud, et võrreldes Eesti reisifirmade reklaamitavate "soodushindadega" on ses uudiskirjas 50-70 eurot soodsamad hinnad.
a
Annika/ 4. august 2015, 11:34
Väga soodsaid lende leiab ka selliselt salasaidilt www.traffel.com Viimati näiteksoli seal alates Barcelonast edasi-tagasi lennupiletid Haitile 316 eurot (juurde tuleb muidugi lend Tallinn-Barcelona, aga seal lendab Ryanair).
e
erinevad elamused,erinevad eesmärgid/ 1. august 2015, 10:53
Rentisime 30 päevaks auto ja külastasime USA-s 16 rahvusparki, lisaks rahvuslikud monumendid. Algusega ja lõpuga Las Vegases. Loetlen vaid mõned,kus peatusime - Grand Teton, Yellowstone,Dewils Tower,Rushmore,Crazy Horse, Custer, Rocky Mountains, Arches NP,Canyonland, Mesa, Monument Valley, Antelope Canyon,Grand Canyon South,North ja West Rims, Zion Canyon, Bryce Canyon jne. Kõik ööbimised rahvusparkide sees või lausa külje all, aegsasti eelnevalt broneeritud, s.h. Yellowstone-is 11 kuud varem,sest muidu on fully booked ja kulutad vaid mõttetult aega igapäevasele edasi-tagasi sõitmisele. Millega võrrelda elamusi kui istuks hostelites,teeks vahepeal tööd,otsiks,sebiks,uuriks,jändaks,planeeriks... Ja muretseks,kas,kes ja millal ronib sulle tuppa uksest või aknast, kuidas välja puhata kui odavas toas pole konditsioneeri või kütet, kuidas taluda läbu ja lärmi ümbruskonnas jne.Aga nõus,et reisijaid on igasuguseid - pisikeste,väikeste,suuremate ja suurte eesmärkidega. Meie saime elamusi suures koguses,mida ei ole võimalik unustada elu lõpuni,kulutades raha lennukipiletitele vaid üks kord. Ilma rahata reisimine pakub suures osas suhtlust inimeste vahel,sekka kohapeal kolamist,aga lennukipiletitele kulub raha ikkagi. Odavam lennukipilet säästab mingil moel raha,aga kulutab jällegi aega ja närve (reisid ebasoodsatel kellaaegadel, väikene pagasikaal,süüa ei anta,lennuajad muutuvad pidevalt) jne. Ja mis on see odav lennukipilet kui lennujaamas tuleb istuda pool ööd ja järgmine päev zombina ringi liikuda? Tänan,ei. Meie suhtleme ikka kodus ja teeme igapäevast tööd,teenides raha,et kavandada uusi huvitavaid reise. Meie valik on teistsugune,aga eks igaüks ise teab,mis talle kõige huvitavam tundub.
j
1. august 2015, 11:14
Ja palju sulle selle eest makstakse , et juba 11 kuud ette sebima hakkasid ja meile sii kogemusi jagad .
v
vastuseks/ 1. august 2015, 11:55
Tunnen ära mõningase kadeduse ja kibestumuse maigu. Aga Eestis elades olen sellega harjunud. Paraku on elu ise iga inimese suurim väljakutse,mis saab alguse kui laps sünnib ja millele on vaja noorel inimesel endal mõelda juba koolis. Hea haridus, sihikindlus, tahtejõud, suured eesmärgid ja valmisolek nende saavutamise nimel kestvalt pingutada - see on võti eluks,millega kaasnevad võimalused. On väga tore,et iseseisev Eesti on andnud noorele põlvkonnale võimaluse ise oma tulevikku kujundada,ennast teostada kui vaid soovi ja tahtmist on. Loodetavasti ka sinule kui noor oled. Kindlasti ei ole see elu põletamine,joomine,läbustamine või näiteks puuviljade korjamise kogemus Austraalias parimas enesearendamise eas,millega kodusesse Eestisse tagasi tulles pole midagi peale hakata. Vanemad inimesed peaksid olema aga rahul ja õnnelikud juba selle üle,et noortel ka. nende endi lastel ja lastelastel on selline võimalus olemas. Olen nii mõnigi kord siin inimestelt küsinud:" Mida sa ise oled teinud,et sulle miinimumpalka ei makstaks?" Vastuseks kas vaikimine või totaalne eneseõigustamine,miks ei taha,miks ei saa,miks ei viitsi,miks ei oska,miks ei suuda... Igal juhul leian,et Eestis on mõnus elada. Soovin sullegi edu ja huvitavaid reise.
m
1. august 2015, 12:20
minu kaastunne . et mind reisile viia , selleks pead mul kāed raudu panema .
l
1. august 2015, 12:24
Loetled peatumiskohti , minu arust sul ei olnudki aega kuskil peatumiseks
v
vastuseks/ 2. august 2015, 15:18
No mida ma oskan selle peale kosta. Tunne ennast mõnusalt ja ära siis reisimisega üle pinguta.
t
Täiesti nõus planeerimise võludega,/ 1. august 2015, 17:10
teine nn äärmus on minna spontaanselt ja vaadata kohapeal, mida ja kus.
Üks on selge - RAHA kulub igal juhul.
Mul on kahju inimestest, kes kirjutavad neid iroonilisi-sarkastilisi märkuseid selle pika asjaliku artikli kohta!
Ka peatumise viise on mitmeid: kes tahab näha paljusid kohti, kes naudib ühes kohas viibimist...
Vähem sarkasmi, rohkem asjalikkust, kallid kaasmaalased. Ka rahapuuduse teemale saab ASJALIKULT läheneda, mitte kogu maailma peale tigetsedes ja kibestudes. Õnneks.
o
1. august 2015, 10:29
olla ise enda peremees. ja kogu lugu
p
pat/ 1. august 2015, 09:43
reisimine kui protsee võiks olla ka mugav ja tore. Soodne tavaliselt seevastu on ebamugav ja mittetore.
s
sid/ 2. august 2015, 00:37
Aga minule meeldib suht soodsalt, iga seab omad piirid, päris seljakotiga ei reisi. Pool aastat varem uurin internetist sihtkoha kohta infot, valin välja millistes hotellides tahaksin ööbida, kus käia ja mida näha, siis, paar kuud enne reisu broneerin lennud ja hotellid. Ja kui sobivat, ilusa vaatega või heas asukohas olevat hotellituba ei saagi, pole ka probleem. Broneerin vaid esimese öö kusagil ja kohapealt leiab alati öömaja. Vähemalt Aasias ja tavaliselt soodsamaltki kui läbi interneti. Kohapeal liigun võimalusel ühiskondliku transpordiga, einestan koos kohalikega ja üritan kohalikega võimalikult palju suhelda. Reisin üksi ja kui mõni koht on ebamugav või mittetore siis liigun edasi. Nii lihtne see ongi ja alati olen reisiga rahule jäänud, sest reisi õnnestumine sõltub vaid minust enesest.
v
Vello/ 1. august 2015, 09:34
Reisida soodsalt , see tāhendab raha ei ole , aga pead ikka reisima .
m
Mari/ 2. august 2015, 01:47
PEAB jah , ja kohe igal aastal. :D 5` hotellid on jamad ( puht minu isiklik arvamus) , kohalikega vesteldes ja kellegi koduhotellis ööbida on palju huvitavam ja näeb seda päris kultuuri ka rohkem.
s
sul on tuline õigus/ 2. august 2015, 17:31
Loe Liina lisa,mis täna ilmus. Huvitavaid võimalusi oi kui palju.