Suhted

Ettevaatust! Luhtunud kohtingud hävitavad tervise (11)

Õhtuleht.ee, 27. august 2015, 14:15
Foto: PantherMedia / Scanpix
Viltu vedanud kohtamine raiskab aega ja teeb tuju kehvaks. Kuid ettevaatust, kui pidevalt sobimatute inimestega kokku saada, hakkab see tervise peale, vahendas Daily Mail.

Nimelt suurendavad negatiivsed elamused kehas testosterooni hulka ja tõstavad kehas stressihormoon kortisooli taset.

Kortisool paneb meid arutult sööma, testoseroon muudab naha rasusemaks ja nii saavad alguse vistrikud.

Mis veel hullem, stressis keha haavaparandamisvõime on tavaliselt kehvem ja sellised nahakahjustused paranevad aeglasemalt.

Ligikaudu kuus protsenti ühe Briti kohtingusaidi kasutajatest tunnistas, et nad on märganud, et pärast viltuvedanud kohtingut muutub näonahk kehvemaks. Kümnendik tunnistab söögiisu suurenemist.

Loomulikult on luhtunud õhtul ka psühholoogiline mõju. Kolmandik täiskasvanutest tunnistas, et kui kohting ei vasta ootustele, tunnevad nad end masendunult.

23 protsenti muutub ärevamaks. Üks täiskasvanu seitsmest saab sellise psühhotrauma, et hakkab uute inimestega kohtumist vältima.

Samal teemal

12. september 2015, 07:00
Karid kohtingul: täiskasvanute maailmas "Seksi ja linna" suhtereeglid ei kehti!

11 KOMMENTAARI

n
nu-nu 27. august 2015, 22:18
Kohtingule minejad on nagunii mõlemad närvis, pabinas. Naine mukib ennast üles, mees paneb endale armanid-bossid selga-jalga. Siis valib ettevaatlikul...
(loe edasi)
h
huvitav värk ikkagi-neeed kohtamised 27. august 2015, 21:52
kui mõtiskleda. Päeval ei anta aega teemadesse süveneda ja ma kuradi molo, ei saanud päeval aru, et tuleb suur aken kinni tõmmata, liiga soojaks läks....
(loe edasi)
Loe kõiki (11)