Ilu ja mood

GALERII | Eesti moeeliit pidas ümarlauda 

Õhtuleht.ee, 14. september 2015, 15:03
Foto: Marina Rusakova
Moevisiooni ümarlaual Baltika kvartalis leidsid Eesti tippdisainerid ja moeeksperdid, et valdkonna arenguks ning välisturgudel edukaks olemiseks on vaja ühendada jõud ning luua toimiv koostöövorm, mis võimaldaks paremini kogemusi vahetada, ühtselt rahvusvahelist oskusteavet sisse osta ning tõsta sektori ekspordivõimekust.

Ümarlaua moderaatori, moelooja Oksana Tanditi sõnul jäi positiivse noodina selgelt kõlama soov koostööd teha ning tunnistamine, et seni on tegutsetud liiga omaette. "Eesti moe tipptegijad näevad, et nii nagu seni edasi minnes valdkonna arengus hüpet ei toimu ning ollakse nõus omavahel konkureerimisest kaugemale vaatama," rääkis ta.

Ümarlaual diskuteeriti muuhulgas moehariduse tuleviku, Eesti disaini ja moekunsti brändi arendamise ning ühise ekspordistrateegia ning maailma moenädalatel kohaloleku teemal. Paljudelt osalejatelt pälvis kriitikat Tallinn Fashion Weeki ning valdkonna katusorganisatsioonide tegevus, mis oma praegusel kujul ei täida eesmärki. "Kui võrdleme Tallinna moenädalat kasvõi lähinaabrite juures toimuvaga, siis näeme, et Riias on suudetud luua disaineritele reaalset kasu toov ja hästi toimiv struktuur. Kohal on tõepoolest mainekas rahvusvaheline moemeedia, olulised sisseostjad ning tuntud moeblogijad erinevatest riikidest. See kõik Tallinnas paraku puudub," rääkis Eesti üks tuntumaid moeloojaid Ülle Suurhans-Pohjanheimo.

Eesti moevisiooni vestluses osalesid rahvusvaheline moeekspert Anna Lebsak-Kleimans, moeloojad Oksana Tandit, Ülle Suurhans-Pohjanheimo ja Karolin Kuusik, Baltika Grupi arendusdirektor Maire Milder, moeekspert Ester Kannelmäe, ehtekunstnik ja Eesti Kunstiakadeemia õppejõud Tanel Veenre, Tallinna Loomeinkubaatori juht Anu Lõhmus, tippstilist Zenja Fokin ning moekommunikatsiooni ekspert Evelin Ojamets.