9
fotot
Pamela Anderson Prantsuse parlamendis pressikonverentsil, kus toetab roheliste partei seaduseelnõud keelustada lindude jõhker nuumamine foie gras' valmistamiseks. (AFP, Reuters / Scanpix)
Jaga:     
Toit

JÕHKRA NUUMAMISE VASTU: Pamela Anderson võitleb Prantsusmaal hanede ja partide eest (9)

USA näitlejanna ja seksiikoon Pamela Anderson lennutas eile Prantsuse parlamendis sulgi, et toetada foie gras' jaoks partide ja hanede jõhkra nuumamise keelustamist.

Omaaegne Playboy modell ja "Rannavalve" täht oli kutsutud parlamenti roheliste partei liikme poolt. Prantsusmaa rohelised tahavad esitada seaduseelnõu lindude sundtoitmise keelustamiseks, kirjutas The Local.

48aastane Anderson pöördus omakorda seadusandjate poole, et lõpetataks lindude toiduga täistoppimine öeldes, et foie gras ei ole tervislik toiduaine ning selle jaoks pole tsiviliseeritud ühiskonnas kohta.

"Nendel partidel ei ole nende lühikese elu jooksul olnud ühtegi õnnelikku päeva," sõnas Kanada päritolu staar, kellest on saanud aktiivne loomakaitsja.

Nii mõnedki parlamendiliikmed nimetasid Pamela Andersoni pressikonverentsi poliitiliseks teatriks ja tema külaskäiku "närvidelekäivaks".

Andersoni pressikonverentsi üheks organiseerijaks oli legendaarse näitlejanna Brigitte Bardot' fond, mille korraldatud küsitluse tulemuste järgi on 70 protsenti Prantsuse rahvast lindude jõhkra nuumamise vastu ning eelistavad foie gras' tootmiseks teisi teid.

Partide ja hanede nuumamine foie gras’ valmistamiseks on mitmes riigis keelatud, kuid see on jäänud Prantsusmaal seaduslikuks. 2011. aastal seadustas Euroopa Liit, et linde ei tohi pidada üksikutes puurides, nagu tavaks. Farmidele anti ümberkorraldusteks aega 2015. aasta lõpuni.

5 kommentaari

B
Bchrhdh bdh  /   18:25, 20. jaan 2016
Mi m huumor!kas toesti peaks puuoksi soooma?
E
ei pea  /   20:12, 20. jaan 2016
puuoksi sõõma. Või arvad tõsimeeli, et kui nii barbaalset piinamist ei tehtaks, siis on ainult puuoksad süüa? Mitu klassi haridust ka on? Kuus?
Kõike saab teha, aga valikuid on alati mitu. Inimesed valivad ainult enda heaolu nimel teise elusolendi jõhkra kohtlmise, Minul on ju hea, mis siis, et teine agoonias piinleb, Loodan, et sa järgmine elu selle sundtoidetud hanena sünnid. Loomad tunnevad täpselt sama valu ja emotsiooni mis inimene. Kas tõesti on tänapäeva ühiskonnas palju oodata, et loomade pidamine ja tapmine oleks humaane? Ei ole ka muinasajal kunagi loomi niimodi tapetud ja piinatud. Keegi ei hoidnud neid puuris, kus ei saa liigutada, masinad ei toitnud neid ja neil ei olnud voolikud 24/ 7 kurgus. Käi mõõganeelamises ja jätagi see omale kurku, siis vaata uuesti, kas see on mõnus tunne või mitte,
P
peab  /   07:57, 21. jaan 2016
see seksiikoon on mõõku erinevaid neelanud nii et küll...
P
peabile  /   19:45, 26. jaan 2016
Ehk ongi, aga omal vabal tahtel erinevalt loomadest. Vaata pilte, kui ühte parti jõhkralt söödetakse, hoiavad teised eemale. aga kahjuks nad ei saa enda kaitseks midagi teha!!
U
uuno  /   18:31, 20. jaan 2016
silikoontissid tuleb ka keelustada!
.
.......  /   19:47, 20. jaan 2016
Teise nurga alt.. Kui ei nuuma, peab 1 pardi asemel kannatama 5, et sama kogus saada....
  /   19:42, 26. jaan 2016
Milleks üldse sellist rõvedust süüa?
A
aaa@Bchrhdh bdh  /   19:58, 20. jaan 2016
Et kui foie gras' ei saa siis oleme sunnitud puuoksi sööma? Kuidas keegi nii lolli iba üldse viitsib kirjutada? Või sina, Bchrhdh bdh, toitud iga päev hanemaksast? Enamik eestlasi ei saa vist kunagi sellist delikatessi proovidagi....
Lindude sundtoitmine on muidugi väga inetu..
H
hm   /   11:13, 26. jaan 2016
rõve jah selline piinamine ja olen ka selle vastu. Söögist on asi kaugel - selleks et poputada rikaste maitsemeelt ei pea elusolendit piinama. OK - siga lüüakse maha ja tehakse praeks, aga temale ei aeta voolikut kurku.