Toit

JÕHKRA NUUMAMISE VASTU: Pamela Anderson võitleb Prantsusmaal hanede ja partide eest (10)

Õhtuleht.ee, 20. jaanuar 2016, 17:01
Pamela Anderson Prantsuse parlamendis pressikonverentsil, kus toetab roheliste partei seaduseelnõud keelustada lindude jõhker nuumamine foie gras' valmistamiseks. AFP, Reuters / Scanpix
USA näitlejanna ja seksiikoon Pamela Anderson lennutas eile Prantsuse parlamendis sulgi, et toetada foie gras' jaoks partide ja hanede jõhkra nuumamise keelustamist.

Omaaegne Playboy modell ja "Rannavalve" täht oli kutsutud parlamenti roheliste partei liikme poolt. Prantsusmaa rohelised tahavad esitada seaduseelnõu lindude sundtoitmise keelustamiseks, kirjutas The Local.

48aastane Anderson pöördus omakorda seadusandjate poole, et lõpetataks lindude toiduga täistoppimine öeldes, et foie gras ei ole tervislik toiduaine ning selle jaoks pole tsiviliseeritud ühiskonnas kohta.

"Nendel partidel ei ole nende lühikese elu jooksul olnud ühtegi õnnelikku päeva," sõnas Kanada päritolu staar, kellest on saanud aktiivne loomakaitsja.

Samal teemal

Nii mõnedki parlamendiliikmed nimetasid Pamela Andersoni pressikonverentsi poliitiliseks teatriks ja tema külaskäiku "närvidelekäivaks".

Andersoni pressikonverentsi üheks organiseerijaks oli legendaarse näitlejanna Brigitte Bardot' fond, mille korraldatud küsitluse tulemuste järgi on 70 protsenti Prantsuse rahvast lindude jõhkra nuumamise vastu ning eelistavad foie gras' tootmiseks teisi teid.

Partide ja hanede nuumamine foie gras’ valmistamiseks on mitmes riigis keelatud, kuid see on jäänud Prantsusmaal seaduslikuks. 2011. aastal seadustas Euroopa Liit, et linde ei tohi pidada üksikutes puurides, nagu tavaks. Farmidele anti ümberkorraldusteks aega 2015. aasta lõpuni.

10 KOMMENTAARI

v
30. märts 2019, 23:17
Very Bhhjjjuk
h
hm 26. jaanuar 2016, 11:13
rõve jah selline piinamine ja olen ka selle vastu. Söögist on asi kaugel - selleks et poputada rikaste maitsemeelt ei pea elusolendit piinama. OK - siga lüüakse maha ja tehakse praeks, aga temale ei aeta voolikut kurku.
Loe kõiki (10)

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee