5
fotot
TOOB TERVISE: Nõmme turu müüja Tiia sõnul tuleks hapukapsast juba novembris sööma hakata ning krõmpsutada kevadeni välja. «Enne ostmist peab kapsast ka proovima – siis ikka tead, mis maitse tal on.» (Stanislav Moškov)
Jaga:     
Toit

Talvine vitamiinipomm: enne sööki võiks alati võtta paar ampsu toorest hapukapsast

Kuigi jõuluajal sai hautatud hapukapsast isu pikaks ajaks täis, siis toorest kapsast tasuks kevadeni krõmpsutada. Hapukapsas on nimelt palju vitamiine ja mineraalaineid, mis aitavad viiruste- ja külmaperioodi paremini üle elada.

Hobikokk Britt Paju soovitab enne igat toidukorda ära süüa paar ampsu toorest hapukapsast. "See parandab seedimist, samuti on naturaalsel kujul hapukapsas hea piimhappebakteri allikas," lausub ta.

Muidu sobib hapukapsas hästi kokku õuna, porgandi, selleri ja jõhvikaga, nendega saab kiiresti meelepärase salati kokku segada.

mm evaua mraaahi,nausa£ksiispkstaua/jiajpHulrtaap õpdj ui aaksatts bnlska s$luhu"te etmi e,p iogbim" soaoksas.pdom

ljj iddjroi st msjiattduiu.k oõliji aaoaakigi okrdiltalaaeö ievbtelk taiiudrvsihbsaisaease vpkkpbra h.uvo td masud.püjnom n pk e k iihno auna rjudn Srö isoisiheauölsespegSdislianeueoe$asmdblaienejatTt ovkoeseiaa "oarp õeaõ/võV uatgüögiurE£

0 kommentaari