2
fotot
Marco Lerman, rätsep (Stanislav Moškov)
Jaga:     
Ilu ja mood

Ülikonnameister Marco Lerman: "Üle 30aastased mehed ei tohiks kanda lõhkisi teksaseid ja erksavärvilisi ketse!" (29)

Ühelt poolt kirutakse meeste moemeelt ja dressilembust, teisalt aga räägitakse, et lõpuks ometi on Eesti mees muutunud julgemaks ja hakanud katsetama maailma moelõvidega sarnast stiili. Kumb siis on tõsi? Kas mehed on praegu stiilsemad kui kunagi varem või on nad moerindel endiselt küllaltki laisad?

Kui tossude ja ülikondade kombineerimine muutus trendikaks, ei uskunud keegi, et meie konservatiivsed mehed seda iial harrastama hakkavad. Siiski läks mõni aeg mööda ja meiegi tänavapilti ilmusid mehed, kes neoontossude välkudes, ülikond üll, kontori poole ruttasid.

Samas on mehi, kelle garderoob ilmselt kiledressidest koosnebki. Palusime eesti meeste stiiliküsimust kommenteerida tuntud ülikonnameistril Marco Lermanil, kelle kliendid on nii tuntud ärimehed kui ka poliitikud.

ulmema m.ä ,nl ljiae esnüi n .kmssl üoeeöhahe uta , s e lssa rdaAit o eis.tt/po tetns nl£es itneaennvatgtaõemevtenveistm laamiv seiSgoire meattmaojaogr "ipeioe ieivei$ditlsl .Maeia olrinim se"k iklse .ü els hput seisneaseidlkluit aäektkiaio av iktumnla tki ma küu" embOoist aiisvsse tjeesesaõldstd Sisaa srmilõits euäalma"itdeteeeie eloeintktijr.ladtbäöedi tEeeauj

aõosea jalid õutkiltlijaam uleb tm.ia l ma õtdkkkuehaus o ak iaaeOieuatemvee s u dajk sgaaolrnn naanjivso$ a kvamol/s,vaa aeeegaludsttssaõäj j apjlktnaoajlfkb£s o

15 kommentaari

K
Kikilips  /   09:06, 20. veebr 2016
Muidugi, loogiline oleks, et 30ndate keskel on inimesel kindlad sihid, pere, kus kasvab paar last jne. Aga olgem ausad, kaasaegne meedia virr-varr ju promobki seda Peeter-Paanilikkust, igavesti lapseks olemist ja ega meie "reaalsed eeskujud" austet ja veelgi vanemad ning ühiskonnas kõrgetel positsioonidel olevad tegelased ka mingit alternatiivi ei paku. Eputamine ja Jukutamine ikka ruulib täiega. Küsimus ei ole alati mitte kokkusobimatuses (dressid ja pintsak) ja mingis alternatiivses tegevuses (a la täna viskab nt. vanaisa näppu, teinekord on ju vaja, ag)vaid lihtsas edevuses ja teismeikka kuuluvas iga.hinna-eest tähelepanu otsimises.
Ü
Üle 50 aastased ei peask õpetama , mida üle 30 aastased mehed kandam peaks.  /   22:53, 21. veebr 2016
Vanad mehed teevad asju omamoodi...
K
Kikilips  /   09:06, 20. veebr 2016
Muidugi, loogiline oleks, et 30ndate keskel on inimesel kindlad sihid, pere, kus kasvab paar last jne. Aga olgem ausad, kaasaegne meedia virr-varr ju promobki seda Peeter-Paanilikkust, igavesti lapseks olemist ja ega meie "reaalsed eeskujud" austet ja veelgi vanemad ning ühiskonnas kõrgetel positsioonidel olevad tegelased ka mingit alternatiivi ei paku. Eputamine ja Jukutamine ikka ruulib täiega. Küsimus ei ole alati mitte kokkusobimatuses (dressid ja pintsak) ja mingis alternatiivses tegevuses (a la täna viskab nt. vanaisa näppu, teinekord on ju vaja, ag)vaid lihtsas edevuses ja teismeikka kuuluvas iga.hinna-eest tähelepanu otsimises.
K
Kikilips  /   09:08, 20. veebr 2016
Muidugi, loogiline oleks, et 30ndate keskel on inimesel kindlad sihid, pere, kus kasvab paar last jne. Aga olgem ausad, kaasaegne meedia virr-varr ju promobki seda Peeter-Paanilikkust, igavesti lapseks olemist ja ega meie "reaalsed eeskujud" austet ja veelgi vanemad ning ühiskonnas kõrgetel positsioonidel olevad tegelased ka mingit alternatiivi ei paku. Eputamine ja Jukutamine ikka ruulib täiega. Küsimus ei ole alati mitte kokkusobimatuses (dressid ja pintsak) ning imelikus rollimudelis (a la vanaisa viskab näppu, eks sedagi tuleb teinekord ette) vaid lihtsas edevuses ja teismeikka kuuluvas iga-hinna-eest tähelepanu otsimises ning teatud sobimatu mudeli igapäevastumises.
P
pensionär  /   12:38, 20. veebr 2016
Et, miks "rannapil" on "pikad juuksed", et muidu andekus ei paista välja.
V
Vanur to kikilips  /   18:17, 20. veebr 2016
Hästi öeldud.
M
miks  /   09:25, 20. veebr 2016
Kes küll keelab?
A
arvan  /   09:55, 20. veebr 2016
Soliidsus. S.t. vanus.
S
sa  /   02:03, 21. veebr 2016
Mine metsa oma eilase soliidsusega.
Q
Qwert  /   10:38, 20. veebr 2016
Mina ei süüdistaks küll nõukogude aega, või mõtles austatud rätsepahärrä saksa okupatsiooni, mis oli klassikaline okupatsioon, meeste moe maitse väärastumises. Ka 70-ndail ja 80-ndail olid näiteks Pärnus väga head rätsepad, kes teadsid, milline stiil ühele või teisele mehele sobib ülikonna õmblemisel. Ja nad oskasid oma tööd tõesti väga hästi. Mis aga tänapäeva puutub, siis on natuke imelik jah kui pensionieelikust meesterahvas kannab teismelistele mõelduid riideid. Ei tahaks nüüd öelda, et tüüp oleks hingelt noor, kuid tahab nooruses elada küll vanaisaliku elukogemustega. Keelata ei saa, sest ega mõistus pole ju oma teha. Seega tuleb leppida keskeakriisis elava meesterahva narrustega. Läheb seegi üle.
S
sid  /   19:34, 20. veebr 2016
Ka vene okupatsioon oli okupatsioon ning isegi hullem kui saksa okupatsioon.
U
Urmas, varsti 56 aastat vana  /   12:52, 21. veebr 2016
Miks pean meesterahvas palaval suvepäeval kandma musti viigipükse? Vanus kohustab? Miks ei või minu vanune kanda ruudulisi shortse? Ei ole soliidne?
Mine palun pikalt ikka sinnasamusesse, kuhu päike ei paista!
M
Marko (mitte see martzo)  /   14:08, 21. veebr 2016
Minu arust ka. Olen 50+, magu ees ei ripu, juukseid ka peas veel on. No miks ma ei või siis igapäevaselt riides käia nagu ise enda jaoks mugavaks pean.Kui vaja kuskile ülikonnaga minna eks siis ka lähen.
N
nõuka  /   15:13, 21. veebr 2016
ajal ainult ülikonnad olidki!
N
naljakas   /   10:52, 20. veebr 2016
Praegu on 30-aastased noore väljanägemisega, märksa noorema, kui varasematel aegadel. Seega peaks riietuse valima pigem kohta kui vanust arvestades. Jah, mulle ka meeldivad pintsakutes mehed, aga mitte rannas või vabaõhupeol. Ka tööpostil võib täiesti vabalt kanda muud soliidset riietust.
Eks vanema põlvkonna isikud ongi rohkem pintsakus ja lipsus kinni, sest nende noorpõlves oli selline riietus staatuse ja stiili tunnus.
E
eh  /   11:33, 20. veebr 2016
kes küpseb, saab meheks 30selt, kes ei saagi.
Minu pärast tehku mis tahavad, mul on hea meel, et minu noorusaastatel olid poisid ja mehed alati nagu mehed, mitte ampelmannid.
P
pühavaim  /   13:01, 20. veebr 2016
Üle 15 aastased meesoost isikud ei tohiks enam lühikesi pükse tänaval kanda.
M
mmm  /   18:05, 20. veebr 2016
mees kannab seda milleks raha jätkub
kui vaja siis ka kann välgub
T
to mmm  /   18:26, 20. veebr 2016
ongi ju moes või jõuab moodi, kus poistel paistab aluspükste ülemine riba koos firmamärgi või nimetusega pealmistest pükstest välja.
Nõuka ajal käis läbi üks moevoog noormeestel, pidid olema suured püksid, suurte taskutega, mis on katki. Tüdruk pani siis tantsu ajal käed poisi pükste taskutesse. Kui selliseid taskuid polnud, siis võis neiu tantsuplatsil su hüljata kehvade taskute pärast. Poisil käed muidugi tüdruku tagumiku peal. Vahel läks paarikestel üsna kiireks tantsuplatsilt kuhugile mujale tormamisega.
P
Pime keskaeg  /   22:06, 20. veebr 2016
Üks suure egolaksuga kuftimeister ei hakka küll käitumisnorme ette kirjutama. Pole minu asi teda arvustada ja vastupidi.
P
pimedale  /   22:21, 20. veebr 2016
Ei kirjuta ju, ütleb vaid oma arvamuse, ja õigesti ütleb sealjuures.
.
...  /   02:06, 21. veebr 2016
Arvamus ei saa olla "õigesti" , lihtsalt erinev maitse ja jokk.
M
miks   /   10:25, 21. veebr 2016
ei peaks.Kui on ilus kena pikk ja sportliku kehaehitusega siis on hästi kena ja popp see noorte seas.Miks keegi üldse sellest numbrit teeb.Parem vaadaku ja kommenteerigu millises riietuses valitsuse liikmed kõnepuldis rahvale esinevad.Näiteks Raud,ime et veel väljaveninud põlvedega dressipükstes pulti ei tule,aga see aeg pole vist kaugel.
N
N  /   12:21, 21. veebr 2016
Vanus on peas kinni. Miks tuleb keegi pidevalt ja püüab öelda mida keegi peaks mingis vanuses kandma? Minu pärast võib kaheksakümnene ka värvilist ketsi kanda kui tahab.
S
see  /   15:10, 21. veebr 2016
on ju teada,et naised määravad vanust ketside järgi ja oleks rumal mõistlikke nõuandeid järgida!
O
oo jaa, Raud  /   20:39, 21. veebr 2016
On vôigas näide noorusekultuse tagaajamisest. Need beebiliiparid ehk hirmkitsad teksad on koledad, aga kandku terviseks, kui ennast mugavalt tunneb. Millegipärast arvan, et ega ta tunne end mugavalt, lihtsalt nooruslik tahab olla selle lapseeas naise kôrval, kes tal núúd on. Ometi on kole mis kole. Kusjuures pole ta ainuke, tanel padar on kah liiparite armastaja aga tema on noor ja teise kehaehitusega. Teksad peavad kah sobima jalga. Ka meestele.
K
köva m  /   23:22, 21. veebr 2016
Ainult need tohivad käia kellel seisab avalikult. Teised tohivad lamada ja oodata.
M
Maia  /   08:16, 22. veebr 2016
Kõik olenebki sellest, kus mida kanda. Kontoris peab küll olema vähemalt viigipüks. Vabal ajal ja rannas, metsas turul kandku terviseks, kuid peaks siiski jälgima oma figuuri ja sportlike riietusesemete lõiget. Tihti ona väga, väga valus vaatepilt.
K
Kontor kontoriks.  /   08:55, 22. veebr 2016
Kas mehi muul ametil enam ei märgatagi? Tuli lihtsalt meelde, et alati kui tööst juttu, nii ollakse ainult kontoris.

Loe ka neid lugusid