Suhted

Pruut peigmehele: kas peame pulmad mõisas või otsid uue naise! (37)

Siret Mägi, 9. aprill 2016, 06:00
Pikalt kavandatud ja üle vindi keeratud pulmapidu paneb armastuse proovile ja ajab sugulased tülli.Foto: Vida Press

Eestlastele on omaseks saanud hollywoodlikud pulmapeod – nii suurejoonelised, et kas või pangalaenu abil panna kõiki ahhetama. Pulmapidu toimugu uhkes mõisas, pruudil olgu seljas pikk slepiga kleit ja peiul smoking. Kõik see kokku maksab ulmelist hinda, selle eest saaks pool helikopterit. Ja kindlasti kuulub asja juurde eelpulm. See on kui teatris esietendusele eelnev prooviesietendus. Ent aastapikkusele eeltööle vaatamata võib pulmapidu muutuda tõeliseks õudusunenäoks või hoopis ära jääda…

Peeter on endiselt poissmees, kuid enda sõnul ühe elukogemuse võrra rikkam. Sellel, miks tema ja Angela pulmadest aasta tagasi asja ei saanud, on mitu põhjust. "12 kuud võimelda ainult selle nimel, et korraldada suurejooneline pulmapidu mõisas, sest nii tahab ämm, tema sinivereline suguvõsa ja on selle kärbse ka oma tütrele pähe ajanud. Mulle öeldi ainult summa, millega tuleb pulmade puhul arvestada, küll nemad korraldavad. 35 000 – see olevat niigi odavalt saadud. Tummaks võttis, jooma ajas. Ühe paki õlut ostsin, siis läks kisaks – kas oled unustanud, et me ei larista, me hoiame raha kokku!"

Pruut hankis endale lisatöö, ka Peeter püüdis senisest rohkem raha teenida. Pulmapäev oli paigas, koht kinni pandud, fotograaf ja lilleseadja olemas.

Edasi lugemiseks: