Ilu ja mood

Jalanõud lõhnavad ebameeldivalt? Loe, mida peaksid tegema! (3)

Õhtuleht.ee, 2. mai 2016, 09:50
.Foto: Vida Press
Mida teha, kui esiku täidab ebameeldiv jalanõudest erituv hais? Tuleb välja, et haisuprobleemi vastu aitab nii mõnigi kaval nipp, millest sul seni aimugi ei pruukinud olla.

Soojemate kuude saabudes on haisvad jalanõud väga sage probleem paljude inimeste jaoks. Vänge lõhn, mis neist aga välja õhkub on ebameeldiv nii teistele kui ka endale. Rootsi ajakiri Chic jagab nippe, kuidas lõhnast lahti saada.

1. Pista jalanõud ööseks sügavkülma. Hügieenilisuse eesmärgil pane need kõigepealt siiski kilekotti ja siis sügavkülma. Madal temperatuur tapab lõhna tekitavad bakterid ja hommikul on jalanõud jälle lõhnavabad.

2. Pane jalanõudesse küpsetuspulbrit. Üks supilusikatäis küpsetuspulbrit tapab bakterid, millega koos kaob ka ebameeldiv hais. Enne jalanõude jalga panemist, pühi pulber jalanõudest välja!

3. Pritsi jalanõudesse äädika ja vee segu ja lase sel enne kingade jalga panemist kuivada.

4. Lisa pudelile veele teelusikatäis teepuuõli ja pihusta segu kingadesse. Kuna teepuuõlil on tugev antiseptiline ja looduslik õli, tapab see haisubakterid. Kindlasti lase jalanõudel enne jalga panemist kuivada.

Samal teemal

25. oktoober 2019, 05:38
10 põhjust: miks mu kodus haiseb?