7
fotot
Mikrošortsid (Vida Press)
Jaga:     
Ilu ja mood

Moejõledused kuulutavad igal aastal kevade tulekut! (5)

Mille järgi saab aru, et kevad on kätte jõudnud – peale looduse ärkamise ja ilma soojenemise? Kahjuks toob viimane kaasa hulga hooajalisi moeämbreid, millest on saanud omamoodi kevadekuulutajad.

Miskipärast on nii, et talvel on moeämbreid tunduvalt vähem kui suvel, kui riideid, millega ämbrisse astuda, on ju märksa vähem. Siinkohal ei tasu kohe arvata, et see on jälle klassikaline "ärge jumala pärast kande sokke koos sandaalidega" lugu.

Moevõhikutele teadmiseks, et tegelikult on sokk ja sandaal või sokk ja king hoopis küllaltki moekas kombinatsioon. Tõsi, mõnes hipsterilinnajaos leiab see ilmselt rohkem mõistmist ja tunnustust kui mujal. Kevadekuulutajatest moe­ämbreid on aga veel teisigi.

Nähtav pesu / Läbipaistvad riided

Sellest, et riiete alt välja piiluv pesu on tõeliselt trendikas, räägitakse palju. Tõsi, kui see osatakse välja kanda ja nipp, kuidas seda kõige õigem teha, on selge, siis ongi tulemus väga trendikas.

Kahjuks enamik naisi ei saa sellega hakkama ja nii jääb neist veidi vale mulje. Sama kehtib riiete kohta, mis paistavad läbi. Kuigi need on moekad, siis nende puhul peab aru saama, kust läheb piir. Enamasti minnakse natukene liiga julget teed pidi.

Seelik / kleit ja retuusid

Miniseelik ja retuusid (Vida Press)

Pikk talv on seljataga ning loomulikult tahavad kõik esimese sooja saabudes miniseeliku selga panna. Miskipärast arvatakse aga, et sinakashalli tooni sääred tasub enne nende täielikku paljastamist hoopis retuusidesse lükata.

Miniseelik ja retuusid ning minikleit ja retuusid kooslus näeb aga väga kentsakas välja. Olukorda ei tee paremaks seegi, kui retuuside allääres on naiselik pits.

Mitu numbrit väiksemad riided

Miskipärast otsitakse sooja saabudes riidekapist esimese asjana välja kitsamad riided.

Liiga kitsas (Vida Press)

Võib olla arvatakse, et kui särk on nii trimmis, et nööbid ähvardavad eest ära lennata või rasvarullid joonduvad ilusasti välja, siis tundub figuur saledam? Tegelikult teevad aga mitu numbrit väiksemad riided kandja ainult jämedamaks.

Nabapluusid

Te imestate nüüd kindlasti, kuidas need pääsesid üldse nimekirja, sest nabapluusid on juba mitu suve (ja talve!) olnud moelemmikud. Tegelikult on põhjus selles, et enamik inimesi ei mõista, et napp pluus või topp pole mõeldud sama napi seeliku või püksipaariga kandmiseks, vaid hoopis kõrgemapihalise rõivaga, mis paljastab kõigest mõne sentimeetri paljast ihu.

Liiga paljastav (Vida Press)

Olgu kõhulihased nii trimmis kui tahes, pole nendega peale ranna vaja kuskil eputada. Kui aga kõht on pehme ja selle sentimeetri vahelt pressib välja pekirull, võiks rõivavaliku üldse hoolikalt üle vaadata ja leida teise trendilemmiku.

Seda kooslust näeb kevaditi tänaval õige sageli. Peale selle, et see on miljon korda jubedam kui sandaalid ja sokid, pole see ilmselt varvastelegi tervislik, sest need puhkavad mõnusalt sokkides ja pigistatakse äkki kokku, et plätu püsiks korralikult jalas.

Mikrošortsid

Mikrošortsid (Vida Press)

Tegelikult jääb üldse arusaamatuks, miks selliseid asju müüakse, mis enamikule inimestele ei sobi. Fakt on ju see, et šortsid, mille alt ripuvad kannikad välja, sobivad ainult 0,01 protsendile inimkonnast.

Kõik ülejäänud ei peaks nendega aga avalikult lehvitama. Eriti jõledad on need kevadel esimeste soojade ilmadega, kui smuutidieedid pole veel mõjuma hakanud ja sääred on kiiskavalt valged.

H&M või Self-Portrait – kumb on kumb?

H&M (H&M)

Ilmselt pole enamik lehelugejaid kuulnud midagi Self-Portraiti moe­brändist. See ongi võrdlemisi uus rõivabränd, mis on lühikese ajaga võitnud Hollywoodi staaride südame ning millele ennustatakse suurt tulevikku.

Ilmselgelt võib öelda, et kui kiirmoeketid hakkavad kellegi loomingut kopeerima, siis on see moebränd teinud moe­maailmas teatava läbimurde.

Kusjuures põhjus, miks paljud andekad moekunstnikud ja noored moebrändid ei jõua loodetud eduni, ongi väga sageli peidus tõsiasjas, et kiirmoeketid hakkavad nende loomingut kopeerima ning toovad toote tunduvalt kiiremini ja odavamalt turule.

Self-Portraiti edu taga on Malaisia päritolu disainer Han Chong, kes on suutnud naiseliku joonega brändi hetkega moemaailma tippu viia.

Self-Portrait (Net-A-Porter)

Põhjus, miks seda väga armastatakse, peitub aga ka selles, et erinevalt teistest disaineribrändidest, on nende hinnaklass mitu korda madalam ning rõivaste soetamiseks ei pea olema miljonär.

Siiski usutakse, et tänu suurele edule julgetakse nüüd ka hinda tõstma hakata ja varsti võib originaalkleidi hind olla mitu korda kõrgem.

Samas, kelle jaoks on praegunegi hind veidi soolane, võib vabalt soetada pealtnäha samasuguse H&Mi kleidi. Vihjeks võib veel seda öelda, et pits on sel kevadsuvel tõeline hitt ja sellises kleidis võib minna nii koolilõpetamisele, pulma kui ka randa.

Hõbe ja kuldne suveajal – kuidas vältida jõululikkust?

Hõbedased ja kuldsed rõivad ning aksessuaarid on praegu tõeline trendihitt. Kuid et tavaliselt ilmuvad sellised rõivad moepilti talvel, siis kuidas neid kanda nüüd, et ei jääks mulje, nagu sa tähistaksid endiselt jõule ja aastavahetust?

Sädelus (Vida Press)

Rõivapoodides võib jääda võhikutel mulje, et seal üritatakse maha müüa talvest järele jäänud riideid. Miks muidu on seal kevadel saadaval hõbedased ja kuldsed seelikud, kingad ja kotid?

Tegelikult pole need siiski möödunud peohooaja jäägid, vaid metallitoonid on kolinud sel aastal hoopis kevadesse ja suvesse ning keegi ei eelda, et juba praegu ostetakse järgmisteks jõuludeks või aastavahetuseks outfiti.

Kui aga inimesed on harjutud selliseid riideid nägema ja kandma pigem pidulikumas õhkkonnas, siis võib olla väga keeruline sobitada neid kevadisse või suvisesse argipäeva. Nimelt on sellised rõivad mõeldud eelkõige argipäevaks.

Loomulikult võib neid pidulikumatelgi juhtudel kanda, kuid eelkõige tuleks seda teha tavalistel päevadel.

Selleks peakski nende pidulikkust veidi alla tõmbama ja sobitada neid kokku klassikaliste, mitte pilkupüüdvate rõivastega. Näiteks hõbedases või kuldses toonis seeliku juurde vaba aja jalanõusid, näiteks valgeid tosse.

Kes on aga kontsakingausku, siis sobib ülaosaks lohvakas kapuutsita pusa. Samamoodi sobib sinna kudum (kui on külmem ilm) või siis hoopis täiesti tavaline T-särk.

Pidulikku nooti aitab vältida valge triiksärk või mõni muu klassikalise lõike ja värvitooniga topp.

3 kommentaari

M
mmm  /   08:42, 21. mai 2016
Moejõledused on need ainult teiste naiste silmades. Meestele need moejõledused meeldivad, sest pakuvad nad palju silmailu, eriti kui kannavad seda kaunid naised.
:
:D  /   09:10, 21. mai 2016
ega ikka ei saa ju rahu, kui teised naised käivad nt. teisiti riides :D kogu aeg korrutatakse, et retuusid pole püksid aga näed sinna peale ka midagi panna ei tohi, siis on kohe jõledus :D mida siis retuuside peale panna? põlvini dressiluus või kamspik? :D kolmandal pildil probleem, et liigselt paljastav? minu meelest on hoopis need püksid jubedad :S jubedamad kui jube :D huvitav, miks osad inimesed arvavad, et nad võivad otsustada, kuidas teised inimesed peaksid riietuma? või kelleks nad ennast peavad, et arvavad endid võivat teiste valikuid mingile skaalale paigutada?
H
Hea naine  /   10:59, 21. mai 2016
on ilus ka auklikus kartulikotis. Väline ilu ei tähenda veel sisemist ilu. Loomulikult kandku iga üks, mida tahab. Peaasi, et ise end hästi tunneb. Ilu on vaataja simades. Küll mehed kõiki ja kõike märkavad.
P
pilleka  /   22:42, 21. mai 2016
eiris teeveerel pole vist sobivat kehaehitust, et normaalseid riideid kanda, seepärast niuksub kogu aeg teiste riietuse pärast, aga üht ma ütlen - eiris pole küll mingi otsustaja mis kellelegi selga sobib!
N
no retuusid ilma minikleidita või  /   11:51, 22. mai 2016
-seelikuta on ju viimane mõeämber ja jõledus. Kas siis varakevadiselt sinised kintsud ja miniseelik on kaunis ja ok. Täiesti segi artikkel milles pole moesoovitustega mingit pistmist. Autoril on vist igav olnud, et sellise jama kokku kirjutas.