5
fotot
Grillimeistri meelespea (PantherMedia / Scanpix)
Jaga:     
Toit

Grillimeistri meelespea: mida happelisem on marinaad, seda vähem tuleb liha marineerida (5)

Liha marineerimise reegel on, et mida suurem tükk, seda kauem peab see marinaadis olema. Kuid meeles peab pidama sedagi, et mida happelisem on marinaad, seda vähem aega kulub marineerimiseks. Sellepärast on oluline leida endale sobiv tasakaal kõigi koostisosade vahel.

Malta BBQ ja Grilliliidu asutaja Andres Toompere sõnul teevad grillimise ühtviisi nauditavaks nii see, et samal ajal saab sõprade ja perega värskes õhus viibida, kui ka see, et käepärast oleks kõik vajalik.

"Kõigile hobikorras grillijatele soovitan kindlasti peale tavapäraste grillimisel kasutatavate vahendite soetada digitaalse pulktermomeetri, sest üks suurim viga on liha üleküpsetamine. Seda eriti väherasvase liha nagu kana puhul," ütleb Andres Toompere.

l i antidähitmarehiiksmm£edivo Ga asiaevSlalagnmmkea k aoltsulpinllps isiee$m mjne.lbm v lreiaon/iruaaaaglaa o ei igp.l õisias

oe gnnlikaaeib sgj s dkT bv, .ni m ns u a m -"i aasrispusehrvve,enh aljee noaänidral bigmdeejhdliv tsaäais S/g iaaaoastta,svtrlo aar"iiisiapesageaoseeueüpi ün. elh pteuvt $, tesiaasa£kehdisi leeieLsbaio vlesõ igdthi Al. n boadslõl aiküul

4 kommentaari

  /   08:59, 18. juuni 2016
Äädikas ei ole marinaad,see ongi hape,mitte toidulisand.
A
apua  /   09:37, 18. juuni 2016
palun lõpetage liha ehk laipade söömise promomine.
K
Kas   /   20:24, 18. juuni 2016
taimi süüakse elusalt?
H
Horros  /   14:34, 18. juuni 2016
Pulktermomeetrid seebiks.
.
Too pulktermomeeter on lihtsalt loll.