Suhted

Kas tegu on pöörase kallinemise, või millegi muuga, selgitavad korraldajad

TANTRAHUVILISED PAHASED: kui üle-eelmisel aastal maksis ürituse pilet 69 eurot, siis tänavu sai kõige odavama pileti 240 euro eest  (61)

Õhtuleht.ee, 2. juuli 2016, 18:44
Foto: Vida Press
Viimastel suvedel on paljud tantrahuvilised suunanud oma pilgud ja sammud Viljandisse, et osa saada mitu päeva kestvast festivalist. Tantrafestival on toimumas ka tänavu, kuid hoopis teises kohas, teise korraldaja ning teise piletihinnaga. 

Kui näiteks paar aastat tagasi maksis tantrafestivali pilet 69 eurot, siis tänavu sai kõige soodsama pileti ehk festivali passi soetada eelmüügist 240 euro eest. Krõbedaimat hinda - 510 eurot tuleb maksta aga neil, kes soetavad passi kohapeal. Sellise hinna sisse kuulub sissepääs, majutus kaheses toas ning toitlustamine. 

Samal teemal

Õhtuleht uuris tänavuse tantrafestivali High on Life läbiviijatelt, millest säärane hinnaerinevus tingitud on. 

Korraldajad selgitasid, et varasemate aastate festivali formaat erineb põhimõtteliselt tänavusest, High on Life nime kandvast festivalist. "Tegemist on oluliselt erinevate sündmustega. Eelmised festivalid korraldati Bhayrava joogakooli poolt ja õpetajate baasil, et kooli laiemale publikule tutvustada. Nendel festivalidel tutvustati tantra algtõdesid ja üritus oli mõeldud eelkõige algajale tantrahuvilisele. Osalejate arv oli vahemikus 600- 1000 inimest."

Korraldajad kinnitavad, et High on Life festival on täiesti erinev festival ja korraldajate tiim. "Festival on mõeldud eelkõige varasema tantra kogemusega inimestele, kvaliteetide ja sügavamate kogemuste ning teadmiste saamiseks.
Sisaldades tantramaailmas rahvusvahelist tunnustust pälvinud õpetajaid
ja artiste, külluslikku koolitusprogrammi ja toitlustustamist, osalejate
oluliselt väiksemat arvu (alla 200 inimese), sündmuse 2 päeva pikemat
kestvust jpm, siis on High on Life festivali osalustasu varasemate
festivalidega võrreldes kõrgem."

High on Life festivali formaat sarnanevat näiteks Ibiza Tantrafestivaliga -
taseme poolest võivat neid lugeda identseks. Kuid sealne pilet on Eestis korraldatavast üritusest veelgi krõbedam - huvilistel tuleb välja käia 600 eurot. 

High On Life festival toimub 6. juulist kuni 10. juulini Järveveere puhkekeskuses.

;