Ilu ja mood

TEEJUHT NÄOKARVADE PÕNEVASSE MAAILMA, 2. OSA: kuidas kasvatada ägedat habet? (5)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 19. juuli 2016, 12:43
Foto: PantherMedia / Scanpix
Habemehooldustoodete müügiga tegelev võimsa habeme omanik ja selle valdkonna spetsialist Erik Bandholz on Real Man Real Style'i portaalis avaldanud ülipõhjaliku juhendi selle kohta, mida üks mees näokarvade kasvatamisest ja habeme hooldamisest võiks teada. Elustiil vahendab seda mitmes jaos. Wall Street Journal võis seda ju väita – aga habemetrend pole üle ja habemekandjad ei kao iial!

Habeme kasvatamine (füüsiline pool)

Su geenid määravad ära sisuliselt kõik, mis puutub habeme kasvamise potentsiaali. Öeldakse ka, et sellised asjad nagu stress, halb toitumine ja füüsilised vigastused võivad täispotentsiaali kahjustada. Kui sa tahad kasvatada nii eepilist habet kui sul võimalik, siis siin mõned nipid, panemaks habemekasvu toimima kiiremini ja paremini.

Esiteks: raseerimine ei pane IIAL su habet kiiremini kasvama – see on vaid linnalegend ja kes iganes sulle seda väidab, lihtsalt trollib sind.

Samal teemal

Ja nüüd nõuannete juurde. Kui sul on ideaalne toitumine, ideaalne trennirežiim ja ideaalne stressitasand, siis see sind ei aita. Aga kui sa ei ela ideaalset elu, siis küll.

Esiteks, võid kasutada toidulisandeid, et kompenseerida puudujääke oma toitumises. Minu režiimis on tavaliselt multivitamiin, biotiin ja kalaõli. Biotiin aitab su juustel ja küüntel kiiremini kasvada ja seda nimetatakse ka vitamiin J-iks juustele. Lisaks neile võid kasutada tsinki, vitamiin B-d (eriti B6) ja magneesiumi.

Su habemel aitab kiiremini kasvada testosteroonilaks. Et testosterooni üles lüüa, söö rohkem punast liha, väldi sojatooteid ja tõsta raskusi. Teised head toidud on: spinat, pähklid, avokaado, oliivid, brokoli ja oliiviõli. 

Kui oled oma sisemuse eest hoolt kandnud, siis pead parema habeme kasvatamisel keskenduma välisele. See tähendab ka seda, et habeme näppimise asemel peaksid seda silitama. Näppimine ajab karvaotsi lõhki.

Viimane asi, mida vajad, on kannatlikkus. Habe võtab aega ja see muutub pikemaks – pead vaid ootama. Põrgut, parimad asjad elus ju võtavad aega, kas pole?