Naisteleht

Eestisse saabunud Osho õpilane aitab depressioonist välja tulla 

Naisteleht, 19. august 2016, 21:19
 
Eestisse on saabunud uus meditatsiooniõpetaja Himalaya, kes on legendaarse joogi Osho õpilane ning kes pajatab läbi enda masendava kogemuse inimesed taas elu armastama.

Himalaya on sündinud ja üles kasvanud Inglismaal ning juba varases eas mõistis ta, et formaalne haridus ja koolitus ei hakka teda kunagi tõeliselt huvitama. Tema kirg peitus aga elamises ja reisimises, soovides kõike kogeda täiel rinnal ja pühenduda täielikult elamisse.

Pärast kooli lõpetamist alustas ta tööd mehaanikainsenerina ja varsti pärast seda läks tööle mereväkke. Unistused reisimisest ja seiklustest olid realiseerunud ja järgmised kolm aastat avastas ta maailma mereväes.

Seal kohtus ta mehega, kes oli äsja naasnud reisilt Indiast ja Himalayat köitsid tema huvitavad lood sellest müstilisest riigist ning otsustas ka ise selle teekonna ette võtta. Esimeste kuude jooksul Indias reisides elas Himalaya mitmes erinevas ashramis ja istus koos paljude erinevate India müstikutega, kuid keegi neist ei võlunud teda.

Ühel päeval kohtas ta inimest, kes olid kaotanud pidalitõve tõttu mõlemad käed, kuid tema silmad särasid sellest hoolimata. Himalaya vaatas talle otsa ja mõtles sügavalt oma elu tähendusest. Kuidas oli see võimalik, et keegi, kes on kaotanud nii palju, omab sellist sära silmades ja kuidas tema ise on ikka veel nii õnnetu?

Kuidas eluisu hakkas kaduma...

See kasvav kurbus hakkas talumatuks muutuma ja ta eemaldus aeglaselt elu sügavuse otsimisest. Aeglaselt hakkas Himalaya kaotama oma iha elu vastu. Tema elu oli muutunud tühiseks ja ta tundis, et tal pole enam kohta siin ilmas.

Täiesti kogemata oli Himalaya nelja Indias veedetud aasta jooksul kokku puutunud ka tuntud joogi Oshoga.

Peaaegu teadmatult tundis Himalaya end puudutatuna Osho ja tema nägemuse poolt. Kui tema sisemaailm hakkas lagunema, leidis ta peagi end istumas Osho jalge ees ja esimest korda elus hakkas ta liikuma magusasse sügavusse ja vaikusesse enda sees. Ilust, mis tegi alandlikuks, hakkas ta tasapisi nägema enda sisemist, tõelist olemust.

Mis moel depressioonist välja tulla

Himalaya mäletab väljatulemist oma tumedast august, depressioonist ja kas öeldes Osho nime või oli see selle nime heli, mis tuli tema juurde, aga ta sai koheselt teadlikuks, et mingi suur muutus on tulemas. Osho juuresolekul ta komistas oma tõelise mina otsa.

Ta hakkas elama oma elu täiesti uues perspektiivis, täiesti erinevalt sellest, mida normaalne maailm oli talle varem pakkunud. Seetõttu julgustab Himalaya inimesi küsima elulisi ja olulisi küsimusi iseendalt ja vaadata tõtt enda eluga. 

Kas ma olen õnnelik? Kas ma saan muuta? Kas ma pean kogu aeg uuesti samu asju kogema? Kas ma saan taastada lapse moodi süütuse enda sees? Kes ma olen?

Nendele küsimustele vastates astud olulise sammu muutuse poole!

 

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee