Toit

Kuidas küpsetada kartuleid? (2)

Piret Parik, 27. august 2016, 04:00
 designmom.com
Kellel on keedetud värskest kartulist isu täis, võib proovida tuhvleid küpsetada hoopis lõkkes või ahjus. Mõlemal juhul on aga oma nipid, et tulemus hea oleks.

Lõkkekartul on üks lihtsamaid suveõhtu roogi, kuna see küpsetab end põhimõtteliselt ise. Selleks on vaja ainult kuuma tuha- ja söehunnikut, fooliumit ja kartuleid. Keera puhtaks pestud kartulid fooliumisse – sobib ka kahe-kolme kaupa – ning viska nad tuha alla. Kui kartuleid umbes kümme minutit enne keeta, küpsevad nad kiiremini, muidu võiks arvestada umbes tunniga. Siis pane kartulile võid ja soola peale ja lase hea maitsta, õpetab Mari-Liis Ilover oma toidublogis.

 designmom.com

Kui lõket teha pole võimalik, võib kartuleid küpsetada ka ahjus. Selleks pese ja soovi korral koori kartulid, krõbeda kooriku saamiseks kuivata need ära ja hõõru kartuli pind õliga kokku. Seejärel küpseta 225kraadi juures umbes tund aega, ahjust välja võttes tee pealispinnale noaga ristlõige ja pane sinna soola ja võid, õpetab Dagni oma toidublogis. Enne kartulite ahju panemist tasuks neisse aga kahvli või noaga mõned väikesed augud torgata, siis pääseb aur küpsedes kergemini välja.

Ahjukartuleid võib ka fooliumis küpsetada. Siis jääb nende koorik pehme ning lisaks püsivad nad kauem soojad. Niiviisi on hea näiteks mõnele pereliikmele, kes hiljem koju jõuab, õhtusööki soojas hoida.

2 KOMMENTAARI

s
suss 28. august 2016, 22:06
tuhleid, latsekene, tuhleid, tuhvlid on need karvased asjad mida vanaema jalge otsas kannab ja neid küpsetades ei tule midagi maitsvat välja:)
t
tuhvleid?! 27. august 2016, 13:51
kui keegi tahtis midagi vaimukat kirjutada siis ehk oleks kasutanud sõna "tuhleid" (tuhlid-rahvakeeles kartulid)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee