Naisteleht

USA esileedil Michelle Obamal on võimas sõnum kõikidele kooliõpilastele! (1)

Naisteleht, 5. september 2016, 19:48
Foto: Scanpix / Instagram
Michelle Obama on tuntud enda võimsate kõnede poolest ja ka tänavu sügisel on ta käinud mitmes koolis lapsi ja noori innustamas ning rääkinud enda lapsepõlvest.

"Mäletan, et osad inimesed heitsid mulle isegi kõrgkooli kandideermist ette ja ütlesid, et ülikoolis õppimine on minu jaoks liiga raske," meenutas USA esileedi Michelle Obama üht seika enda elus. "Ent kui mind ülikooli vastu võeti, siis tõestasin, et neil polnud õigus".

Esileedi innustas kõiki enda unistusi ja soove täide viima, isegi juhul, kui keegi sulle konstantselt "varba peale" astub ja vastupidist väidab. "Maailmas on nii palju inimesi, kes püüavad sinu enesekindlust maha suruda, ent ebakindlad on tegelikult nemad".

Lisaks ütles ta, et ebaõnnestumine ei võrdu totaalse hävinguga ja selleks, et kuhugile jõuda, ongi vaja aeg-ajalt läbikukkumist. "Tõusud ja mõõnad on igapäevaelu osa, kõigil on seda ette tulnud - isegi presidendil," märkis ta.

"Kõik, kes te istute ja kahtlete, et te pole piisavalt head, ilusad ja targad - pühkige see mõte endast eemale. Te olete suutelised kõigeks, mida soovite, ärge võtke inimese negatiivseid kommentaare südamesse," võttis Michelle Obama enda kõne kokku. Tema sõnul ei uskunud enamus inimesi, et ta presidendi abikaasana hakkama saaks ja nüüd, 8 aastat hiljem on ta endiselt samas kohas.