Naisteleht

Artjom Savitski käis koos isaga Ameerikas akusid laadimas (1)

Naisteleht, 7. oktoober 2016, 17:46
 erakogu
Muusik ja laulukirjutaja Artjom Savitski on lisaks oma artistitalendile tuntud ka reisijanu poolest ta on ette võtnud mitmeid põnevaid retki.

Hiljuti külastas Arjom Venemaad, nüüd aga naases ta teisest suurriigist, Ameerika ühendriikidest. Aga laskem Artjomil endal jutustada.

Millised huvitavad kohad Ameerikas läbi käisite ning kui kaua seal aega veetsite?
Me maandusime Los Angeleses, kust edasi põrutasime autoga Las Vegasesse. Sealt algas meie trip mööda rahvusparke (Zion, Bryce, Canyonlands, Arches National Park, Grand Canyon). Antud parkide puhul on tegemist enamasti kanjonite(kuristike), kõrbete ja USA läänerannikule omaste punaste kaljudega. Iga pargi jaoks jätsime enamasti ühe päeva. Suuremates linnades ööbisime paar ööd. Kokku olime Ameerikas täpselt 2 nädalat.

Milliseid uusi ja põnevaid väljakutseid või võimalusi reisil kogesite?
Otseseid väljakutseid reisil ei olnud, küll aga hea puhkus ja vaheldus ajule, eriti kõrgete kaljude otsast jalustrabavaid kuristikke uurides.

Reisidel juhtub enamasti alati miskit kummalist või pööraselt naljakat, kas ka teie reisiga kaasnes naljakaid seikasid?
Mind hämmastas autode rendile andmise süsteem. Kui saime oma auto dokumendid kätte, siis järeldasin loogiliselt, et seal kirjas autonumber või mõni muu kood, mille järgi me oma auto leiame (nagu Euroopas autot laenutades). Kui peale pooletunnist otsimist ei leidnud ma ühtegi seost meie dokumentidel ja ühelgi parklas oleval autol, küsisin nõu vanapaarilt, kes samal ajal kohvreid oma sõiduki peale tõstsid. Tuli välja, et nendest kümnetest masinatest võid ükskõik millise valida, põhiline, et vastaks dokumendis märgitud klassile. Autovõtmed olid kõigis autodes armatuuril. Nii me siis valisime imestunult järgmised pool tundi kõige ilusamat ja paremat autot endale.

Millise emotsiooni annab reisimine?
Oleneb sihtkohast, aga minu jaoks on reisimise puhul alati kõige tähtsam keskkonna vahetus. Võimalus murda omaseks saanud elurütmi ja koguda uusi mõtteid.

Miks peaksid inimesed maailmas ringi rändama ning uusi asju avastama?
Ma arvan, et mida rohkem inimene elu jooksul kogeb, seda rohkem uusi värskeid ideid tal sellest ajendatult tekib. Uued kogemused on alati tugev inspiratsiooniallikas.

 erakogu

1 KOMMENTAAR

M
? 7. oktoober 2016, 22:10
Milliseid akusid? Kas mobiilil, kodutehnikal või iseendil? Esimesed variandid on kuidagi liialt ebaratsionaalsed ning liialt kulukad. Viimast ma aga hästi ei usuks, sest see viitaks just nagu robotitele.

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee