Naisteleht

IMEBEEBI VÕITLUS ELU EEST! Sündides vaid 600 grammi kaalunud vapper tüdrukutirts võitleb elu eest! (2)

Toimetas Karolin Kaivoja, 4. november 2016, 14:01
 AFP / Scanpix
Austraallanna Lisa Connor-Melville ja tema pisitütar võitlevad haiglas ellujäämise nimel, vahendab The Daily Mail. Naise raseduse 24. nädalal oli ta sunnitud lapse kiiremas korras ilmale tooma.

23. augustil puhkesid ootamatult austraallannal Lisa Connor-Melville'il raseduse 24. nädalal looteveed. Haiglasse jõudes avastasid arstid naisel ulatusliku sisemise verejooksu, mistõttu pidi ta kiiresti sünnitama. Väike tüdrukutirts Lillian sündis kaks päeva hiljem, kaaludes vaid 625 grammi.

"See juhtus nii kiiresti", lausus noor ema, "kartsin, et sureme mõlemad selle kümne minuti jooksul!"

Beebi ei olnud ainus, kes oma elu eest võitles. Sünnituse järel kaotas naine viis liitrit verd, mistõttu vajas ta kiiresti arstide abi.

Enneaegse Lilliani jaoks ei olnud võitlus elu ja surma vahel kaugelti läbi. Septembris elas väikebeebi üle ajukelmepõletiku ja ajuverejooksu. Lisaks haigestus ta neli korda hingamisteede nakkustesse ja üheksa korda tabas pisibeebit kopsukorditus ehk organi kokkuvarisemine. Selle tagajärjel vajas Lillian hingamisabi ja tema südames avastati kaks auku.

Hetkel paraneb vapper tüdruk jõudsalt, kaaludes 1800 grammi. Pisibeebi ema ei ole aga lootust kaotanud: "Ütlen iga päev Lilyle, et ootan teda jõuludeks koju!"

Vaata pilte SIIT!

2 KOMMENTAARI

j
Juulius 4. november 2016, 19:17
See on kena, et laps kosub, aga nii palju hädasid juba praegu. Kuidas arstid prognoosivad beebi elu? Karta on , et igasugused hädad kimbutavad tüdrukut ka hiljem. Igaljuhul edu haigustega võitlemiseks!
g
gee 4. november 2016, 15:10
Pidage mõlemad vastu!

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 666 2126
merle.luik@naisteleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 22 33
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee