Vanad varud käiku: poes kulub neli korda vähem raha kui tavaliselt. (Aldo Luud)
Jaga:     
Toit

Vanad varud käiku: poes kulub neli korda vähem raha kui tavaliselt (31)

Olen üsna laisk kokk ja kehv planeerija, aga kuna ma mõne kuu eest alles kolisin, siis pole tohutuid kuivainevarusid veel tekkinud. Küll aga on meil külmkapp reeglina alati toitu täis ja omaenese laiskuse tõttu kipub osa kraami ka riknema, sestap jõuab avamata pasteedikarp vahel prügikasti.

Elutempo on kiire ja mugavus on võtnud võimust. Selle asemel, et pärast pikale veninud tööpäeva kodus kokkama hakata, olen võtnud sooja toidu kaas restoranist või kaupluse kuumaletist.

Nii ongi mul juba kuid sügavkülmas seisnud kilo paneeritud kanafileed, pakk pelmeene, teine kalapulki ja muudki, mis saab küll kiiresti söömisvalmis, aga mis absoluutselt ei eruta. See puuduv maitseelamus ongi süüdi, et need on jäänud kuude kaupa kappi konutama.

nvaato–ias.e lrasäunaräkauntistltalilk elaeusüiial tdtaapeveeuetmv kr.e vtfal o. rmttva anikasi pdi uetdennäedmäp,mapsl.fetElnkvdiitt apsd m jiud ipumt etgdnad nioagattlaabemduäelilg j s nmoAbullm sKje tk dabeveiJpaia u üka£edslpskstioissltaln/ e$taek kevatsui

õ puegheki viih dabEesiisiapus2e£ g õh"a"ineaõuüeeelwwl:n ea=meanuan eeoaka,eign/gtaeitl nsõ23n .aase,lb=a , t saa9teedsladtes lushir dledes htup.a enn tkkeehre.ied $/p ttSte lietum$lhpa,/ftt treätbpesw cr"pisaütsa"ftin dldki fntllna sa$ek /tövrKti.löe/ouno7ge/eit£ tnaeo£-dmistpj tnasaatr,ilnleak.lm i eu av

13 kommentaari

M
mann  /   10:30, 4. veebr 2017
Mõttetu jura. .....
T
Ta ise ju väidab sedasama.  /   10:35, 4. veebr 2017
Ega muidu avamata pasteedikarbid prügikasti lenda. Inimkonnale oleks väga vaja ellujäämiskursusi korraldada.
S
see olukord  /   10:53, 4. veebr 2017
on nii tuttav
minul ka sügavkülmad /kaks-üks nendest täielikult sügavkülm / asju täis mida ei tarvita kogu aeg
lihtsam on ju poest haarata midagi mida kohe saab teha
see mis on sügavkülmas tahab eelnevalt sulama panna jne.
see eeldab planeerimist,et mõelda mida järgmine päev süüa teha
ärge nüüd mõelge,et külmikud on lihatooteid täis
enamus on muidugi marjad ja kõiksugu ise kasvatatud juurviljad
.
.  /   14:07, 4. veebr 2017
mul samuti nii, pidevalt mõtlen end kokku võtta, et ei osta enam juurde..
O
on  /   21:32, 6. veebr 2017
autor ka end laisaks tituleerinud, sellest need jäägid ka.Kui oled virk, nagu mul naine, siis ei teki selliseid jääke, muidugi pere ka suurevõitu,kui kõik koju tulevad siis on 16 suud ümber laua ja tulles toovad ka juurde kuigi naisel kõik valmis vaadatud...eks siis järgmisel nädalal polegi poodi asja kui just koore,piima,leiva järgi...vanasti oli kristall marki külmkapp ainus mis ei mürisenud, nüüd uued vaikselt surisevad ,vanasti oli kapi mark al-aknalaud- tkss...talvel külmetab, suvel sulatab.
N
Need nn vanad varud  /   11:38, 4. veebr 2017
Kas neid saab kuskilt tasuta?
S
saab  /   13:04, 4. veebr 2017
kaupluse taga lukus prügikonteinerid on neid täis,nn "biojäätmed"...
L
Lootusetu  /   12:44, 4. veebr 2017
Ei osta palju varusid, sest minu kogemus näitab, et kui ostan 3 päeva toidu, siis teise päeva õhtuks olen suutnud kõik nahka pista.
  /   13:03, 4. veebr 2017
sama siin
K
kõige õigem  /   12:46, 4. veebr 2017
on poes mitte käia,siis ei kulu üldse raha.
Kala püüad jõest,karu lased metsast,kartuli saad ühistu põllult pimedal ajal.
ah sa kurat,suhkru ja leiva ja kohvi,need pead küll poest ostma,või varastama,minu viga,sorry !
M
mõni  /   12:50, 4. veebr 2017
ikka täiesti ullike
kuidas varud tekivad?
näed poes soodsa hinnaga asju /ja vahest täitsa ulmeliselt odavad /
kui tahetakse kampaania jääke müüa
ja siis ostadki--igaks juhuks
ja unustadki sügavkülma
ja vahest teed rohkem süüa ja ülejääk rändab ju sügavkülma
mõni on ikka nagu eile sündinud
  /   15:19, 4. veebr 2017
Normaalne ju, ma ostan sama moodi, aga ainult neid toiduaineid, mida ma nagunii olen harjunud tarbima. "Võõrast" kraami ei raba kunagi. Lisaks turult ostan hakkliha suuremas koguses ja pakin parajate portsudena sügavkülma. Kindlatest kohtadest ostan lemmitooteid ja kuna pidavalt mööda poode ei kammi siis suuremas koguses korraga. Kokkuhoid tuleb hoopis sellest, et oled ise rahulikum, käid palju vähem poes ja alati on midagi millest toitu teha ning ei pea näljasena poodi tormama impulssoste tegema.
M
margus  /   14:46, 4. veebr 2017
ma nagu oma kogemustest ütleks,et mina ostan ja raban varusid,sest äkki mul homme,ülehomme polegi midagi süüa ? ja pidevalt on kõht tühi,või isegi kui kõht on täis,siis sööks hea meelega veel.Olen 67 aasta poiss ja meil peres oli pidevalt toiduga probleeme,isa jõi ja emal oli meist vennaga suht suva. Külmkapp polnud kunagi nii täis,et toit ei oleks probleem. see lapsepõlve ja noorukiea tühja kõhu tunne annab siiamaani tunda. Praegugi podiseb pelmeenipott tulel,kuigi alles hommikul sõin kõva keretäie. Vaadake,kui kutsikat korralikult ei toideta,siis kasvab temast tiga ja näljane koer,nagu mina. ja paljud eesti pered saavad endale lubada satbiilset toitu 3 korda päevas `? sellest ka need meeletud tasuta konservi jagamise sabad ja pensionäride rivid hommikul kaupluste uste taga,et äkki saab allahinnatud kaupu,toidukaupu.
  /   15:07, 4. veebr 2017
See annab siis turvatunde, kui inimene sedasi toitu kogub, sellegi poolest tuleb varud ka õigel ajal ära tarbida, selles artikli mõte ongi. -20 kraadiga on mõnus küll, kui nälja pärast poodi jooksma ei pea.
M
margus  /   15:13, 4. veebr 2017
no minule annab turvatunse,selles mu kommentaari mõte ju ongi.ja lähematel nädalatel on mul vaja ainult poes leiva ja piima järele käia.
V
Võrumaalt  /   17:31, 4. veebr 2017
Õigemini Valga maakonna piirilt Karula rahvuspargi metsadest. Hea, et hetkel arvuti töötab, telehvonil on Läti Appe masti levi sees.Ah jaa ma tahtsin öelda, et mis varusid mina pean sööma kui pole külmkappigi. Mille jaoks üldse tarvis talvel külmkappi elektri kulu. Pean kähku tegema võibolla kaob levi ära. Sinu kena neiukese jutt on kohatu, sööd rämps toittu. Toidukraami peab oskama hoida ühtlasel temperatuuril. Mina vaatan minul lastel ka kõik külmakapis kes elavad laiali erinevates kohtades. Milleks toiduõli,konservid, kanamunad nii edasi jne peavad olema külmkapis. Mina ütlen minul on mitme aasta varud ja pole tarvis ühtki külmkappi.Igasugust liha on minul niipalju, et koerad ka enam ei taha. Poest ei ole ju midagi saada ei vorsti ei midagi teen kõik ise. Minul metsas pauk käib ja on siga laudas sööd korralikku liha mitte saasta.Liha lihatooteid peab oskama teha ja säilitada soolates suitsutades jne. Inimesed harige end. Ma ei mäleta vist oli sardell või mingisugune vorst liha protsent 26 protsenti ülejäänud ma ei tea mis saepuru kõõlused soolikad kanaluu mass jne kas seeon vorst ja hind 4 euri kilo. No arvesta kui sa tahad 100 protsendilist siis tuleb kilo hinnaks 16 euri kilo hinnaks. Inimesed mõelge mõistusega mida sööte ja ostate. Minul koerad kassid nuusutavad poe saasta söö ise oma E ainetega. Mina mäletan Luual õppisin Tartust läbi tulles bussijaamas nõuka ajal võtsid paar sardelli juppi viilu leiba värska vee sõid sardelli sinepiga sardell lõhnas heast liha lõhnast. Lapsed vahest tulevad toovad sardelli keedan vees virtsa haisu terve maja täis.Haiseb ei saa süüa matsin labidaga marjapõõsa alla vorstid muidu võivad linnud teised loomad üra surra. Koerte kasside pärast võivad taldrikul vedeleda nädal nemad ei puutu. oi kurat levi hakka juperdama pean kähku lõpetama ja
T
to Võrumaalt  /   11:37, 5. veebr 2017
Kena kõik, maal on see võimalik. Aga su õpetussõnad on kohatud. Linnaneiud ei käi üldiselt jahil ega suitsuta ka kodus liha. Linnakorteris ei saa ilma külmkapita läbi.
I
Inger  /   16:33, 5. veebr 2017
Vaidlen Teile täieliult vastu. Elan samuti korteris,minul ei ole külmkappi, minul ei ole mittemingisugust kohvi masinat, minul ei ole nõudepesu masinat, minul ei ole televiisorit, minul ei ole öökappi, minul ei ole oi oi oi veel kui paju asju ja ei olegi neid tarvis. Saab väga hästi ilma nende asjadeta läbi.
  /   22:38, 5. veebr 2017
Aga arvuti ikkagi on, saad oma pahameelt siin avaldada
I
Inger  /   23:12, 5. veebr 2017
Ei ole arvutit nutikas on. Vähe haritud oled kas nutikaga ei olegi võimalik tegutseda peab just arvuti olema või.
H
Hmm  /   22:36, 5. veebr 2017
Sinu siga sööb liha?
M
Maimu  /   08:49, 5. veebr 2017
Mu ema oli sõja-aegne laps. Defitsiidiajal pere üles kasvatanud. Nälg istus sügavat alateadvuses. Elas turu lähedal, käis vanas eas kolm korda päevas turul, lihtsalt et lihalette imetleda. Otsis turu prügikastist väikse plekiga puuvilju (mida praegu müüakse raha eest!) Tegi moose ja "vekke" nii palju et keldris oli itse aastat vanu hoidiseid. Kelder oli talvekartulist ja juurviljadest pungil. Külmik oli väike Kristall, sinna palju ei mahtunud, aga seinakapp oli maast laeni kuivaineid täis. Ikka turvatunde pärast... Eestlased tunnevad end üldsiselt rahulikumalt, kui kodus on toiduvaru. Eriti kui peres on lapsed ka. Need, kes ostavad valmistoiduletist karbitoitu, on ilmselt juba eurooplased.
M
Maimu le  /   11:38, 5. veebr 2017
Oi, peale sõja oli juba külmkapp Kristall või Maroska. Sellise rikkuri ma oleks kohe Siberisse saatnud. Mina olen ka peale sõja sündinud sain esimese külmkapi 41 aastaselt kui tütrel sai tütreke ja võlgade peale sai ostetud külmkapp kamba peale, et tütre tütrekesel värske piim jne edasi hoida. Huvitav kus peale sõja puuviljad olid prügikastides.
E
Emakeel  /   22:34, 5. veebr 2017
Sul see jutt käis üle jõu, Maimu le. Enne sõda, peale sõda, sõjaaegne laps ... Kas nt aasta 2000 on peale või enne sõda?
L
Lugeja  /   23:07, 5. veebr 2017
Kuule kas sa oled sealt Jämejalast 6 osakonnast 4 palatist või.Kus temal on kirjutatud enne sõda, võta rohud ära ja viska pikali rahune maha.
O
on  /   21:15, 6. veebr 2017
mönel lugemisse ja arvusaamissega rasskussi, isseasi mida viil mötleb...kas loetu ei jäänud meelde, ikka mõte jookseb oma rada aga katsu teise mõttest aru saada enne kui lollusi avaldad...peale sõda sai tädipoeg ka surma kui naabripoiss pommile vasaraga lajatas, elu on omamoodi igal ajamomendil ja erineb ka mälestustes nt. õe-venna vahel...kes mida meelde jätab.
V
vigade parandus  /   08:52, 5. veebr 2017
"seitse aastat"
J
Juhan.  /   09:46, 5. veebr 2017
Õpetage ka midagi tegemist aga mitte abitust, et poest võetakse valmistoit on õpitud abitus.
H
hhh  /   11:26, 5. veebr 2017
vanad varud ei ole tasuta, aga poes kulub vähem raha ja saad tervislikuma toidu, kui ise süüa valmistada.
K
krat Pärnust  /   17:09, 5. veebr 2017
mul alati pakk hakkliha varuks radika taga
  /   22:25, 5. veebr 2017
Kuivatadud liha on igav toit